Jak wybrać najlepszy prezent первокласснику

Pytanie, co podarować первокласснику, ustawiane są wszyscy rodzice, których dziecko zmienia status i z dziecka zmienia się w ucznia. Wielu naiwnie wierzą, że to najlepszy prezent первокласснику – coś z przyborów szkolnych. To, oczywiście, tak, tak, nie tak…

Jak wybrać najlepszy prezent первокласснику

Co do dawania первокласснику na pewno nie warto

 • Odzież. Na pewno nie jest prezent na pierwszego września. Dotyczy to zwłaszcza chłopców. Dla nich nowy sweter lub t-shirt – po prostu codzienność. Ponadto, głupi prezent będzie galowy garnitur dla chłopca, bo w nim nie można grać z kolegami i biegać po dachach. Jeśli już tak chcesz podarować ubrania chłopcu, to niech to będzie mike ‘ a z jego ulubionych postaci z kreskówek bohaterem lub jak u jego ulubionego piłkarza.
 • Słodycze. Co zaskakujące, ale tak, nie warto. Jak by nie kochali ich dzieci, to nie jest prezent, no nie, raczej nie pamiątkowy. Poza tym, nawet jeśli to belgijska czekolada lub wiedeńskie kandyzowane fiołki, dziecko raczej nie jest to oceni – słodki i to wszystko. A oto jak miły dodatek do «głównego» prezent – nadaje się pełniejsze.
 • Prezent «na wyrost». Dotyczy to odzieży, i encyklopedii dla uczniów szkół średnich, a nawet filmów z koniki morskie, które w pięciu rozmiarach więcej.
 • Podróż, podróż lub wycieczka. Nikt nie zabrania, a nawet trzeba wziąć dziecko na morze (lub nawet w Disneyland, jeśli fundusze pozwolą), tłumacząc, że ta podróż zbiega się w czasie do jego rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie: mimo wszystko dalej będzie poważna próba w postaci pierwszego roku szkolnego, więc lepiej zrobić to do początku września. Ale w układzie współrzędnych dziecka to nie jest prezent, bo to nie jest własność i nie można wziąć do ręki. Lepiej odprowadzić taki prezent czymś materialnym, zapadające w pamięć. To samo tyczy się takiego prezentu, jak święto, nawet jeśli na niego zaproszony klaunów i ростовых lalek w postaci kreskówkowych bohaterów.

Wskazówka: Święto 1 września w sądzie przyjęcie do pierwszej klasy zorganizować można, a nawet należy: niech dziecko zaprosi swoich pierwszych przyjaciół, a nawet sam обдумает scenariusz…można Również mu, jak dorosłemu, zaoferować dokonać wyboru, gdzie spędzić: w kinie, лунапарке, dzieci kawiarni…Ale na pewno przy tym i dać małą pamiątkę.

Śliskie pytanie

Zgadzam się, chcesz zaoszczędzić, prezentując dziecku jako prezent na pierwszą września coś z potrzebnych w szkole rzeczy, których lista rodzice poznają się na pierwszym zebraniu szkolnym. I tutaj jest haczyk: w sześć lat dziecko jest już dość mądry i może się domyślić, że jako prezent mu wręczyli po prostu coś, co i tak powinno być. To początek braku zaufania do rodziców. Tak podczas komunikowania się z kolegami z klasy nowy uczeń będzie czuć się gorsza od innych…Innymi słowy, jeśli chcesz dać szkolnej przynależność, to niech ona będzie niebanalną, opcjonalną (!) pozytywne i jasne. To może być:

 • miniaturowa tablica
 • wesoły budzik dla первоклашки, który z trudem budzi się
 • ergonomiczne kredki, ma w przekroju kształt trójkąta
 • uchwyt w postaci wspaniałego ptaka
 • mapa z zabawnymi obrazkami zwierząt żyjących na tym lub innym kontynencie
 • kolorowa książka dla dzieci.

W książkach można zatrzymać się szczegółowo, bo ten prezent istotne dla первоклашки. W żadnym przypadku nie powinien być samouczek. A oto dziecięca encyklopedia, przy czym pierwszy tom – to jest to. Przy tym musisz obiecać, że będziesz dawać nowe woluminy, jeśli dziecko będzie robić postępy w szkole. Sukcesy nie są uważane za doskonałe oceny. To może być opanowanie podkładu i pierwsza głoszone samodzielnie książka, выученная tabliczka mnożenia, pierwszy skok w dal. Najważniejsze – aby wykonać obietnica.

Zestaw do pierwszej równiarka

Jeszcze jedna cecha szkolnej zestaw kosmetyków w prezencie w tym, że powinna być ona dzieckiem jak pierwsza prawdziwie «dorosła» własność i nie inaczej. Nie musi to być laptop lub сверхнавороченный szkolny wypoczynkowa. Nawet jeśli szczególnych materialnych możliwości nie ma, первокласснику można dać:

 • Lampkę, ale nie jest zbyt jasne, wygodne i z dużym kloszem, który łatwo umyć;
 • Półkę;
 • Biurowe krzesło obrotowe;
 • Kancelarii lub tenis organizator.

A jeśli to nie jest prezent swojemu первоклашке, a siostrzeńca lub dziecku znajomych, to wystarczy wejść w kancelaryjny sklep, skoncentrujcie się dzieckiem sześciu-siedmiu lat i pomyśl, co by był zadowolony. Przy okazji, «dorosły» prezent jak готовальни też będzie pasować.

I jeszcze. Dla dziecka ważne jest, aby nawet w szkole coś przypominało o domu: mimo wszystko pierwsza klasa – to ogromny stres i muszę przypominać uczeń o tym, że w domu go kochają. Niech w portfelu będzie album ze zdjęciami matki, siostry i ukochanego kota lub zabawka…

Wskazówka: dzieci do siedmiu lat cieszą się, gdy czegoś dużo, więc zestaw ołówków musi być wielki, jak i zestaw uchwytów lub gumki.

Dziecięcy świat

Bardzo ważne jest, aby przypomnieć dziecku, że pierwszego września dzieciństwo się nie kończy. A to znaczy, że dać первокласснику można i lalka i zestaw do kreatywności, i samochód, i prestiżową linię kolejową. W siedem lat dzieci grają w gry akcji, więc dom dla lalek dla dziewczynki też. Również dobrym dziecięcym prezentem będzie gra planszowa lub zabawny zestaw.