Pomysły na prezenty urodzinowe własnymi rękami

Wybór na prezent urodzinowy, zawsze był bardzo trudny i odpowiedzialny proces. W dzień taki prezent to nie tylko hołd dla tradycji, ale i wynik twojego stosunku do sprawcy uroczystości. Im więcej indywidualności i sensu będzie ukryte w wybranym przedmiocie, tym bardziej pożądane i cenne staje się w końcu. A jeśli kupić odpowiednią rzecz możliwości nie ma, to można zrobić prezent na urodziny własnymi rękami.

Pomysły na prezenty urodzinowe własnymi rękami Jeśli trudno ci się zdecydować z ideą przyszłości prezent, całujcie poniższe wskazówki:

  1. Każdy prezent powinien spełniać statusu i wieku jubilata. Więc nawet jeśli zdecydujesz się utworzyć prezent własnymi rękami, to będzie bardzo dziwne dać dorosła kobieta szmacianą lalkę lub magnes.
  2. Nie zapomnij o dekoracji. Umieścić swój prezent w ładnym opakowaniu lub owinąć pudełko papierem. Wyglądać taki prezent będzie znacznie представительней i bardziej interesujące.

Poniżej przedstawiono kilka prostych pomysłów, które można podarować jako prezent urodzinowy.

Wazon z przędzy

Jako prezentacje krewnej lub najbliższej przyjaciółce można przedstawić wykonaną osobiście kwiat wazon. Jest to jeden z najbardziej prostych i oszczędnych opcji świątecznego prezentu. Aby zrobić taką rzecz konieczna: przędza (tu można wykorzystać zarówno jeden, jak i kilka kolorów), klej do decoupage (alternatywnie można wziąć zwykły klej PVA), nożyczki, butelka.

Dobrze wypłukać butelkę. Na niej nie powinno być ani brudu, ani pozostałości po etykietach. Następnie nanieść klej na powierzchnię zbiornika i zacznij owijać ją przędzy. Wątek trzeba skończyć maksymalnie mocno, aby między zwojami nie było luzów i szczelin.

Wazon z przędzy

Klej schnie dość szybko, więc najlepiej nanosić na niewielkie fragmenty powierzchni.

Jako dodatkowy dekoracji można użyć i kolorowe wstążki.

Wazon z przędzy

Jako alternatywę dla cienkiej priaża można użyć liny.

Wazon z przędzy

W podobny sposób można ozdobić nie tylko butelki, ale inne pojemności. Przykłady takich vaz przedstawiono na zdjęciu poniżej.

Wazon z liny

Etui na tablet

Miłośnicy nowoczesnych gadżetów bez wątpienia docenią prezent urodzinowy w postaci niezwykłego etui do tabletu. Żeby zrobić takie urządzenie trzeba: rolka самоклеящегося korka, miękka tkanina (lepiej korzystać z dzianiny i bawełny), nóż, nożyczki, linijka, ołówek, gruba igła, dwa guziki, nici, nici, gruba przędza (można zastosować i grubą, ozdobną wątku).

Taki pokrowiec będzie na tyle twardy, tak, że w razie potrzeby będzie można go używać jako zwartą torebkę.

Zanim zrobisz taki prezent, trzeba dokładnie znać wymiary gadżetu jubilata!

Na пробковом rolce przy pomocy linijki i ołówka odmierzamy dwa prostokąta, odpowiednich wielkości gadżetu. Następnie z każdej strony robimy wcięcie w 3 cm i kulturalnych, zdecydowanych linii.

Następnie wycinamy zaplanowane prostokąty z tych arkuszy. Jeden z nich będzie wierzchem, a drugi – twarzowej. Należy również wyciąć mały kawałek korka – on potrzebny do tworzenia pokrywy.

Etui do tabletu własnymi rękami

Po za tym weź szmatkę i wyciąć dwa kawałki, odpowiedniej wielkości swoich tych arkuszy. Usuń z taśmą strony korki ochronną plastikową warstwę i przykleić korek podstawę do tkaniny. Takie manipulacje trzeba wykonać z obu kartek i okładka.

Gdy wszystkie części obudowy są gotowe, ich pozostanie tylko zszyć. Weź nici i grubą igłę i delikatnie przyszyć obie strony i pokrywę jak pokazano na zdjęciu.

Etui do tabletu własnymi rękami

Aby torebkę było wygodnie otwierać i zamykać, przyszyć do niej 2 guziki. Między nimi można pominąć gęstą dekoracyjne nici lub kawałek przędzy – to nie pozwoli obudowie ujawnione.

Etui do tabletu własnymi rękami

Zegar ścienny

Jeszcze jeden świetny prezent, który można zrobić osobiście, mogą stać się zegar ścienny. Taki prezent bez trudu znajdzie zastosowanie w każdym domu i będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednego jubilata. Do tworzenia takiego prezentu konieczna: mechanizm strzałek, пяльцы, guziki, tkaniny, koronki lub wstążki, cienka deska lub karton.

Weź mechanizm i odkręcić od niego strzałki. Staraj się zapamiętać, jak dokładnie to zrobić i jakimi nakrętkami скреплялись zrobione strzałki.

Weź kawałek tkaniny (może być dowolnej jakości i kolory, ale lepiej użyć jednolity materiał) i zamocuj go między пяльцами. Wszystkie wystające krawędzie odciąć. Następnie szyć z tkanin guziki – będą pełnić funkcję цифер na tarczy zegarka. Zanim brać za igłę, zaplanujcie lokalizację każdej guziki.

Wtedy trzeba ustawić mechanizm zegara. Aby to zrobić, wyciąć z tektury koło, rozmiar zgodny z пяльцами i ostrożnie umieszcza go do tyłu tkaniny (można to zrobić za pomocą kleju). Następnie zaplanujcie centrum twojej tarczy, zrobić tam mały otwór i przymocować mechanizm w taki sposób, aby uchwyt do strzelec znajdował się wyraźnie w centrum.

Aby zegar można powiesić na ścianie, można zrobić z dekoracyjnej taśmy niewielką pętelkę i zamocować ją na пяльцах. Po będzie tylko przykręcić wskazówki zegara z powrotem do mechanizmu.

Zegar ścienny z пуговец

Zegar ścienny z пуговец

Пуговичные pierścienie

Jeśli potrzebujesz oryginalny prezent na urodziny koleżanki, to doskonałym rozwiązaniem będzie dla niej zrobić zestaw pierścieni ze starych ozdobnych guzików. Aby własnymi rękami stworzyć taki prezent trzeba: tanie pierścienie, szczypce, guziki, klej.

Przy pomocy szczypiec oddzielić górną część od podstawy pierścienia. Następnie weź предназначающуюся do dekoracji guzik, nałóż na nią klej i z siłą docisnąć do podłoża.

Пуговичные pierścienie

Gdy klej całkowicie wyschnie, twój prezent będzie w pełni gotowy. Taki zestaw można umieścić zarówno w piękne opakowanie upominkowe, jak i owinąć jasnych taśmowymi kokardkami.

Пуговичные pierścienie

Пуговичные pierścienie

Obraz na płótnie

Jako opcja na prezent urodzinowy można zrobić solenizantowi obraz na płótnie. Do tworzenia takiego prezentu nie musi posiadać wybitne kreacje artystyczne zdolności. Aby opisany prezent potrzebne są następujące materiały: płótno, twarde podłoże (płótno można naciągnąć na grubą sklejkę lub drewnianą ramkę), stosy starych czasopism, klej (najlepiej użyć kleju do decoupage), nożyczki, farba akrylowa (kolor dobieramy według własnego uznania).

Weź stare dzienniki i pokroić je na małe kawałki. Im bardziej kolorowe i jaśniejsze zostaną wybrane do tych celów strony – tym lepiej.

Gdy zbierze się cała góra albumy, trzeba je przykleić na płótnie. Wskazane jest pokrycie журнальными stronami pełna płótno. Można je nawet przyklejać na zakładkę (jak pokazano na zdjęciu).

Obraz na płótnie

Po zakończeniu klejenia, płótno powinien być jak wyschnięcia.

Następnie przygotuj силуэтное obraz, który chcesz zobaczyć na płótnie. Możesz po prostu narysować lub wydrukować na grubym papierze dowolny obraz i go wyciąć.

Dołącz sylwetka do gotowego podłoża i przeciągnij go pisakiem lub ołówkiem.

Obraz na płótnie

Weź farbę i zamalować całą przestrzeń płótna, z wyjątkiem обведенного sylwetki. Gdy farba wyschnie, prezent będzie można owinąć w papier prezent lub zawiązać kolorową wstążką.

Obraz na płótnie

Wnioski

Wybierając prezent na urodziny, nie należy ograniczać się wyłącznie gotowymi przedmiotami. Przecież każdą potrzebną rzecz można zrobić własnymi rękami. Istnieje wiele prostych schematów, gdzie opisane z czego i jak zbudować приглянувшийся prezent.