Prezent z koralików: co można zrobić własnymi rękami?

Frezowanie — popularny rodzaj haftu, który pozwala na tworzenie jak po prostu piękne, jak i dodatkowe rzeczy. Elementarne ozdoby z koralików można zrobić nawet dzieci: wyroby wykonane według tego samego schematu, ale koralikami o różnych kształtach i wielkości, znacznie różnią się od siebie. A jeśli jeszcze wspomnieć o różnorodności kolorów, która ma koraliki!..

Prezent z koralików: co można zrobić własnymi rękami? Jeśli chcesz zrobić prezent własnymi rękami (a jeśli zbliżają się urodziny bliskiej osoby, na pewno go chcesz ściągnąć coś ekskluzywny), na pewno warto wziąć pod uwagę jako opcja wyroby z koralików. Liczne lekcje, warsztaty, a nawet portfolio mistrzów stają się źródłem inspiracji, dzięki czemu wkrótce z kilku koralików i sznurka lub drutu wkrótce pojawi się coś zupełnie niezwykłego. Tak więc, prezent koralik — co to może być?

Ozdoby

Nawet niedoświadczony fachowiec bez trudu będzie w stanie zrobić swoje pierwsze ozdoby z tego materiału. Są to żywe, kolorowe i uniwersalne: można je założyć zarówno na plażę, jak i na wieczorny spacer. Co to mogą być za dekoracje:

 • bransoletki-bombki. Można zrobić bransoletkę z wzorem lub nawet haftować na nim nazwisko. Takie bransoletki — to nie tylko ozdoba, i symbol przyjaźni. A ponieważ można je podarować na urodziny, jak i po prostu na pamięć człowieka, z którym miło było porozmawiać. Aby zrobić prostą bransoletkę własnoręcznie od podstaw, zajmie nie więcej niż 2 godziny czasu, a z doświadczenia wszystko będzie odbywać się znacznie szybciej;
 • naszyjnik. Ozdoba na szyję — to coś, co będzie pasować do każdego stroju. Ale skoro go nosić, to musi być niezwykłe. Stworzone własnymi rękami ozdoba z koralików — to świetny pomysł na prezent;
 • naszyjnik z koralików

 • kolczyki i wisiorki. Można je podarować zarówno pojedynczo, jak i do wykonania zestawu. Przecież nie ma wątpliwości, że cały zestaw wygląda o wiele bardziej atrakcyjne;
 • broszka. Kolorowa broszka uzupełniają obraz. Za pomocą koraliki można stworzyć praktycznie wszystko, bo broszka może mieć bardzo indywidualny charakter.

Wskazówka! Nie warto odkładać wykonanie takiego prezentu własnoręcznie na bardzo późny termin. Jeśli jutro urodziny, a praca rozpocznie się dopiero dziś wieczorem, być może z powodu pośpiechu coś się nie uda. I naprawić to już nie będzie możliwości — trzeba pilnie szukać innego prezentu.

Wzory z koralików

Haft koralikami — to jeszcze jedna możliwość zastosowania tego materiału do tworzenia dekoracyjnych. Można kupić schematy i wzorce, a można zaufać swojej wyobraźni i improwizacji na płótnie. W rezultacie pojawi się jeden z następujących utworów:

 • w rzeczywistości obraz z koralików. Krajobraz, martwa natura, zwierzęta — fabuła może być absolutnie dowolny;
 • haftowane ikony. Wspaniały prezent na urodziny dla człowieka religijnego. W takiej ikony osadzony dużo pracy, a ponieważ emitują one szczególną moc. Na urodziny można haftować obraz z wizerunkiem świętego, który jest patronem jubilata;

Wskazówka! Oczywiście, najpierw należy upewnić się, że osoba, dla której ikona jest przeznaczona, jest wierzącym. W przeciwnym razie będzie on w stanie ocenić tylko artystyczną kreację na prezent.

 • mural. To dzieło, w którym tylko część fabuły вышита linkę lub elementy z koronki mają objętość. Taki obraz jest bardziej «żywe» i ciekawe.
 • panele z koralików

  Takie oryginalne obrazy, wykonane własnymi rękami, ozdobią i biurko, i ściany, i regały. Często są one przyciągają uwagę i są prawdziwą atrakcją wnętrza.

  Solidne dane

  Wariantów tego, co to może być, bardzo wiele. Z koralików można zrobić różne figurki figurki, które są niezależne lub są zbierane w jedną kompozycję. Najbardziej rozpowszechnione są następujące opcje:

  • drzewo z koralików. Wykonywana jest najczęściej w postaci drzewa formy to ogród w stylu japońskim — analogia «pieniężnego» drewna. Panuje przekonanie, że do tego, aby przynosił szczęście, należy umieścić na dnie garnka wrzuć monetę, posypać ją ziemią, a dopiero potem «posadzić drzewo. Jako pnia zazwyczaj występuje ciemna drut, ale niektóre rzemieślników i robią również z koralików;
  • świąteczne upominki. Na przykład, mała choinka na święta nowego roku, różo do 8 marca, mini-tort na urodziny lub obszyta koralikami pisanka, odpowiednio, na Wielkanoc;

  Jaja z koralików

  Wskazówka! Przy produkcji z pamiątkami ważne jest, aby zwracać uwagę na szczegóły. Tak, aby jajko koralik, który będzie stać nie jeden rok, należy odpowiednio przygotować wzorzec — właściwie skorupki jajek czy. Jeśli ich poprawnie nie umyć, już wkrótce pozostałości białka będą wydobywać się nieprzyjemny zapach, który natychmiast rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

  • breloki. Błyskotek nigdy za wiele. A brelok, wykonany własnymi rękami, zawsze będzie wyróżniać się z szeregu innych, bo klucze na pewno nie uda się pomylić;
  • очечник. Etui na okulary — to jest dokładnie to, czego często brakuje w sezonie letnim, kiedy okulary ochotę schować do torby, ale wiesz, że oni поцарапаются. Stylowe etui na okulary można wykonać i koralików — i to będzie idealny prezent na urodziny mamie, przyjaciółce lub nawet babci (wzór pokrowca można dobierać w zależności od wieku i ulubioną kolorystyką — od asymetrii do tradycyjnego ornamentu roślinnego).

Prezenty wykonane własnoręcznie, dawać zawsze miło. To, że solenizant na pewno doceni, bo zobaczy, że w pracy вкладывалась dusza, a nie tylko czas i деньга. Zobacz coś takiego na urodziny marzy wielu. Tym bardziej, koraliki — to taki materiał, za pomocą którego można stworzyć zupełnie różne rzeczy. Ponadto, własnymi rękami i nawet nie mając takiego doświadczenia wcześniej.