Oryginalne kartki na urodziny własnymi rękami

Kartka na urodziny, wykonany własnymi rękami, zawsze będzie wyglądać zaskoczeniem. Ale co zrobić, jeśli pomysły nie przychodzą do głowy? Wtedy trzeba po prostu zobaczyć, jak wykonane przez inne pocztówki, i znaleźć swoje własne rozwiązanie na ich podstawie.

Kreatywne pomysły

Od czego zacząć? Najpierw trzeba przedstawić w wyobraźni, jak będzie wyglądać twoje powitanie karta — malowane na tekturze, gęstość lub słodka? Nie zdziw się, kartkę można zrobić i słodkie!

Trójwymiarowe kwiaty

Oryginalne kartki na urodziny własnymi rękami Podarować piękną kartkę z życzeniami z kwiatami — świetny pomysł na wakacje. Aby to zrobić, należy uzbroić się w cierpliwość i:

 • dwustronnego, kolorowego papieru;
 • kolorowym kartonem;
 • nożyczkami;
 • klejem.

Najpierw wycinamy siedem kwiatów. Do tego składamy mały kwadrat z papieru kolorowego trójkąta i delikatnie przycinamy krawędzi półkolem. Oto tak:

Pocztówki trójwymiarowe kwiaty schemat

Masz kwiat z sześcioma płatkami. Dodajemy siódmy oddzielnie. Następnie wycinamy listki z zielonego papieru. Teraz trzeba skleić kwiaty ze sobą: łączymy płatki za pomocą kleju-ołówka. Przyklejamy zielone listki. Ogólną kompozycję z kwiatów składamy na pół (книжечкой) i jedną stronę przyklejamy do kartki, którą też robimy własnymi rękami. Kartkę można ozdobić według uznania. Oto i gotowy prezent na urodziny!

Balony

Pocztówka balony

Taką kartkę można podarować na urodziny dziecka i dorosłego, bo wszyscy pochodzą z dzieciństwa! Jak zrobić balony, aby były zdrowe? Do tego przygotować:

 • kolorowe papier;
 • biały karton;
 • nożyczki;
 • nici;
 • klej.

Najpierw wycinamy kolorowe kulki: mogą one być tego samego rozmiaru, a mogą być różne. Do każdego кружочку trzymać nitkę.

Teraz trzeba wyciąć pola wyboru. Ich trzeba podwójnych: składamy kwadrat z kolorowego papieru na pół i wycinamy треугольничек ostrzem do dołu. Flag zrobionych własnymi rękami, powinno być tyle, aby zmieścił się napis — na flagę na literę słowa. Teraz zrób z nich girlandę na sznurku.

Część kulek przyklejamy do podłoża, a część trzeba zrobić napięcia. Do tego wsadzimy piłkę na «sprężynowego». Oto tak:

Pocztówka balony schemat

Teraz pozostało dołączyć girlandę z pól wyboru, i nasze życzenia na urodziny gotowe!

Wesołe jeżyki

Jeśli wiesz, jak się trochę rysować, można zrobić taką wesołą kartkę z ежиками:

Świąteczne wesołe jeżyki

Kreatywności, oprócz inspiracji, potrzebujesz:

 • kolorowy i biały papier;
 • klej i nożyczki;
 • markery (farby) i karton.

Najpierw narysuj na białym papierze ежиков, wykorzystując markery i farby akwarelowe. Następnie przyklej do białego karton kolorowe kółka różnej wielkości i połączyć z podstawą:

Świąteczne wesołe jeżyki schemat

Aby balony pojemna, przyklej do rysunku takie same kulki, ale złożone книжечкой. Wewnątrz kuli można napisać życzenia.

Świąteczne wesołe jeżyki schemat

Pocztówka-książeczka

Pocztówka-książeczka

Taką oryginalną kartkę zrobić jest bardzo proste. Własnymi rękami! Najpierw wyciąć z tektury okładkę książeczki i udekoruj ją kolorowym papierem z różnymi cekinami. Następnie trzeba wyciąć pasek z papieru, aby odpowiadała szerokości książeczki. Na listwie można napisać życzenia, a można coś narysować — na życzenie.

Dalej kładziemy paski składanych i przyklejamy skrajne części na okładce — życzenia na urodziny gotowe. Co prawda, nie jest takie trudne?

Wskazówka: okładkę, można ozdobić nie kolorowym papierem, a ładną tkaniną.

Słodka открыточка

Słodka открыточка

Taką kartkę w technice scrapbooking można dać dziecku na urodziny. Do pracy należy przygotować:

 • tektura;
 • kolorowy papier do scrapbookingu;
 • prosty biały papier;
 • dziurkacz;
 • przestrzenny whisky.

Do dekoracji własnymi rękami potrzebne cierpienie atrament, cukier kryształ i wydrukowane картиночки. Przystępujemy do twórczości.

 1. Wycinamy szablon do podstawy, robimy płaski zgięcie przy pomocy linijki.
 2. Wewnętrzną część udekorować zwykłego białego papieru w kształcie prostokąta, a krawędzie formalności załatwiamy ukształtowanym wyciętym otworze. Jeśli takiego nie ma w magazynie — wymyślić inny projekt.
 3. Do dekoracji przedniej części wycinamy dwa prostokąty z malowany papieru i białej. Расписную papier udekorować koronkowym elementem.
 4. Wskazówka: możesz dołączyć do pocztówce prawdziwe koronki, a może skorzystać z specjalnej «koronki» papierem.

 5. Następnie zszywamy biały papier z malowany przy użyciu maszyny do szycia lub w inny sposób (przymocowane).
 6. Z pozostałej malowany papieru wycinamy paski do słów pozdrowienia i przymocować go do кружевам.
 7. Teraz musimy «osłodzić» wydrukowane zdjęcia z ciastek i filiżanek. Do tego jest nałożenie na krawędzi картиночек klej, gęsto посыпаем je z piaskiem.
 8. Стряхиваем cukier z obrazów, montujemy je do przedniej części kartki za pomocą kleju.
 9. Wskazówka: aby zdjęcia były bardziej błyszczące, przymocować je do podłoża za pomocą термоклея.

 10. Na koniec udekorować koronkowy element jasnymi guzikami, mocując je za pomocą kleju. Открыточка gotowa!

Słodki prezent własnoręcznie można zrobić inaczej. Na przykład, naklej na открыточку małe cukierki za pomocą taśmy dwustronnej. Taki nietypowy prezent na urodziny zachwyci każdego dziecka!

Podsumowanie

Pomysłów do tworzenia kartek i prezentów własnoręcznie naprawdę bardzo dużo. Nie bój się, że u ciebie nic się nie uda — śmiało bierz w ręce narzędzia do kreatywności. Na koniec obejrzyj film historia o tym, jak można zrobić открыточку samodzielnie: