Prezenty na boże Narodzenie własnymi rękami: rzemiosło i słodycze ręcznie

Tradycje obchodów chrześcijańskiego i katolickiego bożego Narodzenia trochę się różnią. Na prawosławny święto częściej dają o tematyce figurki i bibeloty: aniołków, choinki i płatki śniegu wykonane własnymi rękami. Wiele nadają się jako prezenty na święta bożego narodzenia i powitanie Nowego roku.

W krajach zachodnich, gdzie boże Narodzenie obchodzone jest w tradycji katolickiej, prezenty na boże Narodzenie własnymi rękami wybierają mniej kosztowne, ale «prawa autorskie». Krewnych, przyjaciół i znajomych często wręczają «kulinarne» prezenty lub obrabianego przedmiotu. Najbardziej popularne i rozpowszechnione pyszne dary: mieszanka dla boże narodzenie grzane wino, piernika cookie domowe ciasta i skład do gotowania tradycyjnego tortu «brownie».

Figurki aniołów

Prezenty na boże Narodzenie własnymi rękami: rzemiosło i słodycze ręcznie Wykonać jako prezent na boże Narodzenie słodkiego aniołka można z dowolnych materiałów. Taka lalka nie tylko jest jednym z symboli Świąt bożego narodzenia. Wykonane z miłością i myśli o bliskich, powinno służyć jako ozdoba do domu i amuletem, uosobieniem Anioła stróża.

Może jako prezent na boże Narodzenie uszyć aniołka z tkaniny i napełnić pachnących ziół (np. mięty lub lawendy). To jest saszetka będzie przechowywać spokój odbiorcy, chronić od nieszczęść (jeśli odbiorca prezentu wystarczy w to uwierzy), przyczynić się do głębszego i mocne łóżku (niezależnie od wiary tego, komu prezent jest przeznaczona).

Zamiast ziół jako wypełniacz nadaje mineralna lub styropianowe kulki. Aromatyczny rzemiosła, tworzącą przyjazną atmosferę w pomieszczeniu, można napełnić ziarnami kawy — taki prezent znajdzie swoje miejsce w kuchni i pomoże gospodarzom obudzić się rano.

Do figurki nadaje się każdy wzór tkaniny lalki. Skrzydełka można modelować na papierze w dodatku do podstawowego schematu lub zrobić z oryginalnych materiałów: piór, wełny lub futra. Dla poświatę nadaje linka folia lub kawałek drutu metalowego ogrodzenia. Jeśli do rysunku dołączyć pętelkę, aniołek z lalki zamieni się w boże narodzenie zabawki lub dekoracji do wnętrz.

Ręcznie robione kartki

Ręcznie robione kartki

Pocztówka — najbardziej popularny i niedrogi sposób, aby pogratulować bliskich wesołych Świąt. Często do takich prezentów odnoszą się lekceważąco, jednak autorska świąteczne, wykonane własnoręcznie i osobiście dla odbiorcy, zawsze będzie przyjęta z wdzięcznością. Na świątecznych pocztówkach istotni wszelkie tematyczne tematyka: anioły, płatki śniegu, postacie biblijne.

Rysunki odręczne

Pocztówka, malowane własnoręcznie — idealny prezent na boże Narodzenie. Taki prezent pozwoli wziąć pod uwagę gusta odbiorcy, załatwienia i przy okazji zaprezentować własne talenty. Dzieci rysunek na temat Świąt bożego narodzenia zawsze wypada podarować jako prezent dla bliskich krewnych, dziadków (szczególnie w tym przypadku, jeśli nie są one zbyt często widują się z wnukami).

Od dorosłego potrzebne są większe umiejętności technicznych w produkcji prezent na boże Narodzenie. Jeśli występują problemy z rysowaniem, a wynik jest daleki od pożądanego, warto pomyśleć o kartkach w technice kolażu.

Kartka w technice kolażu

Do dekoracji prezent na boże Narodzenie odpowiednie wycinki z czasopism, gazet, stare zdjęcia lub wydruki pięknych zdjęć. Jako podstawę biorą mocno kartce papieru lub ватман. Białą powierzchnię lepszy zestaw szyb wymaga zabarwienia w odpowiedni odcień. Do tego przygotowanego gwasz lub akwarela zyskują na gąbkę i łatwo spędzić na papierowej powierzchni. Przed tym jak wykonać kartkę, na podstawie dają do wyschnięcia.

Wybrane zdjęcia wyciąć i harmonijnie umieszczony na podstawie. Aby części nie przemieszczały się i nie zepsute, można tymczasowo zablokować ich małymi kawałkami taśmy dwustronnej. Przyklejać elementy należy tylko wtedy, gdy wspólna kompozycja gotowa. Aby nie zgubić się podczas montażu, warto zrobić zdjęcie «układ» i odnosić się do nich w procesie.

Pocztówka z materiałami podręcznymi

Do dekoracji kartki na prezent nadają się wszelkie materiały dekoracyjne. W ruch można śmiało puszczać kokardki, wstążki satynowe i koronkowe, żywą еловую igliwia i miniaturowe szyszki. Warto trzymać się głównych «tematycznej» gamma. Na kartkę świąteczną w «zachodniej» tradycji używają czerwone i zielone kolory, dla prawosławnego święta należy zaprojektować w biało-niebieskiej kolorystyce, złote plamy nadają się do obu przypadków.

Świąteczne świece

Świąteczne świece

Jest jeszcze jeden sposób, aby zadowolić bliskich prezentem — zrobić własnymi rękami świąteczne świece. Jako «surowca» wykorzystują zwykłe świeczki z wosku lub parafiny.

Świece własnymi rękami

«Wzorzec» na prezent mielone (knot lepiej zapisać i ponownie wykorzystać), wylano do formy (nadaje się metalowa puszka z pod konserw pożądanego kształtu) i растапливают w kąpieli wodnej. W płynny wosk można dodać barwniki, cekiny (świetnie wygląda lśnik — mały złoty «pył», który można znaleźć w sklepach tkaniny lub kosmetyki) i trochę olejków aromatycznych (2-5 kropli wystarczy).

Tak przygotowaną mieszankę wlać do mniejszych form, lub zanurzone w niej knot (jako ciężarka można użyć metalowy guzik) i dają skład ostygnięcia. Bardzo elegancko i świątecznie wyglądają świece w przezroczystych pojemnikach, na dnie których wyłożone są inne «symbole Świąt»: szyszki, figurki lub po prostu kolorowe koraliki.

Wystrój gotowych świec

Świąteczne świece

Świece świąteczne, przedstawiając jako prezent, można ozdobić i z mniejszymi хлопотами. Podejdź do procesu twórczego: łatwiej zawiązać sklepie świece wstążki i koronki, dodatkowo декорировав ich mini-pocztówek lub gałęziami świerka.

Nieco bardziej skomplikowany sposób — zdobienie świec na prezent w technice decoupage. Aby przygotować świąteczny prezent potrzebne chusteczki z kilku warstw na boże narodzenie tematu. Od serwetki oddziela warstwa górna (z obrazem), papier stosują do świecia-przedmiocie, przycinane na wymiar i mocno docisnąć (dla pewności lepiej zabezpieczyć krawędzie małym paskiem taśmy papierowej taśmy). Następnie rozgrzaną łyżką lub nożem są wykonywane na całej powierzchni serwety, «впаивая» papier w wosk. Podczas spalania taka świeca nie pali i nie чадит, ale wygląda imponująco. Taki prezent Świąteczny wieczór stworzy niezwykle fantastyczną atmosferę.

Świeczniki

Świecznik z kotem

Razem ze świecami można dać na boże Narodzenie i świecznik — taki prezent będzie przypominać o święcie znacznie dłużej. Do podstawy prezent idealny szklane lub metalowe pudełeczko. Przezroczysty pojemnik można zawiązać wstążki i koronki — światło będzie przechodzić przez otwory w tkaninie i kładzie się na ściany pięknymi wzorami.

Metalową podstawę zdobione w całości, tworząc wokół utwór z gałązek, igliwia, sztuczne płatki śniegu i łuków. Ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie «palne» ozdoby znajdowały się na tyle daleko od midway lichtarze — i od płomienia świeczki.

Wieńce świąteczne

Boże narodzenie wieniec

Wieńce na drzwi lub ściany — niezbędny atrybut bożego Narodzenia. Do budowy takiego prezentu trzeba solidna podstawa w postaci okręgu. Można wyciąć z kartonu, wycisnąć z drutu lub kupić przedmiot z winorośli. Najbardziej tradycyjny świąteczny boże Narodzenie wieniec z gałązek drzew iglastych (jodły, sosny lub jodły), ozdobiony szyszkami, czerwonymi i złotymi wstążkami, kulkami i dzwony.

Ściśle stosować się do tradycji bożego narodzenia nie koniecznie. Można przypiąć na podstawie cukierki w okładkach odpowiedniego koloru, zebrać cały wieniec z бантиков, korzystać tylko z bombkami lub tylko szyszki. Najważniejsze — zachować ogólną atmosferę Świąt bożego narodzenia. W tym pomogą małe «podpowiedzi» jak anioła lub dzwonka lub po prostu uzupełnienie kolorystyce święta.

Mieszanka do grzanego wina

Mieszanka do grzanego wina

Przepis na grzane wino różni się u każdej gospodyni. Zamiast dzielić przez samego przepisu, można podarować na Święta bliskim na słoik gotowego składu. Zazwyczaj taki prezent towarzyszą i butelką «prawidłowego» wina do przygotowania napoju.

Dają mieszankę, w szklanym słoju. Pojemnik z prezentem powinna szczelnie закупориваться, aby przyprawy nie stracił zapach podczas przechowywania. Закупоренную banku można złożyć tymi samymi taśmami lub koronkami, a do szyjki dołączyć małą kartkę z wytycznymi do przygotowania grzanego wina. Warto wskazać, na ile wina wystarczy «gift» przypraw, a także najlepszy odmiana napoju i dodatkowe składniki, które są potrzebne w procesie.

Skład dla tradycyjnego bożego narodzenia grzane wino (na 6-8 butelek wina 750 ml):

 • łyżka kardamonu (zielony);
 • 2 łyżki goździków;
 • tyle samo ziele angielskie (groszkiem);
 • na 6 gwiazdek бадьяна i laski cynamonu;
 • suszone plasterki owoców cytrusowych (cytryny lub pomarańczy).

Jeśli przyprawy można kupić w sklepie, owoce cytrusowe musiał musi być suszone samodzielnie. Do tego piekarnik rozgrzewa się do 90 stopni, umyte owoce pokroić w cienkie ломтями (kubki), ułożyć w jednej warstwie na выстеленный wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia blasze i włożyć do piekarnika na 2-3 godziny. Co godzinę pomarańczy (lub cytryny) trzeba włączyć, aby ząbki leciały równo.

Gdy owoce staną się twarde (tworzy się skorupa), piekarnik wyłączyć, z blachy sprzątają papier, a owoce cytrusowe pozostawia na kartce i wysłać w piekarniku «досыхать», dopóki nie ostygną.

Ostatni krok — pięknie dodać wszystkie składniki w słoiku, zamknąć pojemnik pokrywką i upiększyć swój świąteczny prezent.

Prezent mieszanka dla brownie

Prezent mieszanka dla brownie

Transport i dać gotowe ciasto na boże Narodzenie nie zawsze jest wygodne. W tym przypadku można dać mieszanka do przygotowania bożego narodzenia smakołyki — a dokładniej, tylko suche składniki do niego.

Aby rozpocząć, należy wybrać ładną puszkę na prezent o pojemności 600 ml. Pokrywa jej powinny być szczelnie zamykane, aby sypkie składniki dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Składniki na brownie:

 • ekstrakt waniliowy (najlepiej brać od razu w mini buteleczce);
 • kakao — 30 gramów;
 • mąka — 75 gramów;
 • proszek do pieczenia do ciasta — 1 łyżeczka;
 • biały i brązowy cukier — 135 i 80 gramów;
 • orzechy — 50 gramów;
 • chocolate chips — 100 gramów.

Do rekordu receptury gotowania trzeba świąteczne — można ją kupić, a można zmienić samodzielnie, jako dodatek do prezentu. Udekorować słoik z mieszaniną w jakikolwiek sposób.

W notatce do prezentu trzeba wskazać, że do bożego narodzenia ciasta również potrzebować 110 g masła i 2 kurzych jaj, a ekstraktu z wanilii należy wziąć tylko łyżeczkę.

Zasnąć składniki w słoiku w ścisłej kolejności, aby reakcja nie rozpoczęła się przed czasem, składniki nie do przebycia i wyglądały atrakcyjnie. Bank wstępnie umyć i wytrzeć do sucha, żeby nie było smug i «smugi». Kolejność warstw:

 1. mąka;
 2. proszek do pieczenia;
 3. proszek kakao;
 4. biały, następnie brązowy cukier;
 5. czekolada;
 6. orzechy (nadają się dowolne — zależy od gustów odbiorcy).

Słodycze w prezencie

Cukierki serca

Dają na Święta i gotowe słodycze — tradycyjne biało-czerwone карамельные trzciny lub piernika cookie – wspaniały prezent. Przepisy na ciasta istnieje wiele, podstawowa różnica między «proste» i kartą ciasteczkami — kształt i opakowanie. Przed выпеканием prezent w ciasteczka można zrobić otwory, a gotowe wypieki «zebrać» na taśmę lub zapewniać oczkami do zawieszenia na choinkę. Przygotowują ciasteczka w kształcie dzwoneczków, jodły, aniołów, boże narodzenie «сапожков» lub jelenie. Można upiec i proste okrągłe ciasteczka, na których później lukier przedstawiają świąteczne symbole. Najważniejsze — dać pieczenia do całkowitego ostygnięcia, a lukier — do stwardnienia, w przeciwnym razie w trakcie «dostawy» świąteczny prezent może stracić wszystko «dekoracyjne» jakości.