Co podarować ukochanej nauczyciela na Nowy rok?

Przedstawić najlepszy prezent dla nauczyciela na Nowy rok — własnymi rękami stworzyć coś nie jest do końca normalna. Niespodziewane talenty ulubionych uczniów zawsze są przyjemne dla tych, którzy otwierają im świat.

Zarówno rodzice, jak i nauczyciele są zadowoleni, nie drogie zakupiony презентам, a сувенирам, w które dzieci wkładają duszę i wyobraźnię. W zależności od wieku dziecka prezenty mogą być proste lub skomplikowane, ale najważniejsze w nich jest zawsze jedno — miłość do mistrza.

Co podarować ukochanej nauczyciela na Nowy rok?

Niezwykła kartka dla nauczycieli

Kartki — to jest coś, co można podarować na każdą uroczystość. Na kolorowych kartonach produktach można pisać wiersze i życzenia, gratulacje i po prostu miłe słowa. Umiejętności pracy z papierem mają nawet pierwszaki, więc zrobić piękne kartki mogą i oni.

Do produkcji pocztówek potrzebne są:

 • papier kolorowy (tryb dwustronny, aksamitna, scrapbooking, itp.);
 • karton do pracy dzieci;
 • nożyczki;
 • klej PVA kancelaryjny, dwustronna taśma klejąca, itp.;
 • zróżnicowany wystrój pasujący do tematyki święta.

Oprócz tych rzeczy, mogą się przydać i kawałki filcu, kolorowe wstążki, koraliki, cyrkonie i guziki.

Niezwykła kartka, podobna do zagadkę. Można ją otwierać kilka razy i znaleźć tam wszystkie nowe życzenia, zdjęcia i pozdrowienia. Z jej wykonaniem poradzi sobie i uczeń w młodszym wieku. Nadaje się i dla старшеклассника, który chce oryginalne pogratulować pedagoga.

Z papieru do scrapbookingu lub innego gęstego materiału trzeba wyciąć 2 kwadratu 16×16 cm W razie potrzeby rozmiar można zmieniać. Najlepiej brać do podstawy kartki papieru, na której jest subtelne tematyce wzór z dwóch stron.

Gotowe kwadraty delikatnie zaznaczyć i przeciąć na pół. Będzie 4 części o wymiarach 8х16 patrz Odroczyć od końców każdego paska 4 cm, umieścić etykiety. Tępą stroną nożyczek spędzić poprzeczne linie znaczników, aby papier dobrze сгибалась w obie strony. Zginać krawędzi do środka. W rezultacie muszą być 4 kwadraciki 8×8 cm

Ułożyć 2 części obok siebie tak, aby «skrzydła» znajdowały się na górze. Jeśli początkowe kwadraty (16×16 cm) były z różnej papieru, to lepiej, aby dane te były częściami jednego przedmiotu. Pozostałe 2 części ustawić tak, aby ich «skrzydła» były na dole i zbiegły się w czasie z przerwą między dolnymi kwadraty 8×8 cm Powinna być śrubokręt konstrukcja, jak na zdjęciu.

Skleić rogi części tam, gdzie nakładają się na siebie (patrz schemat). Spróbować rozłożyć kartkę: jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, skrzydła dolnych części wyjdą na jaw, ukrywając pod sobą 2 górne części. Następnie będzie można otworzyć zagadkę jeszcze 3 razy i wrócić do pierwotnej pozycji.

Na każdej nowo otwierającym stronie produktu należy zrobić własny wystrój, napisać pozdrowienia, nakleić obrazki lub zdjęcia uczniów. Rozmiar nie powinien przekraczać wielkości kwadratów, aby nie wychylać się z powodu kolejnego skrzydła. Jak działa taka pocztówka, pokazano na wideo 1.

Pomysły z pamiątkami z papieru i tektury

Jeśli chcesz pogratulować wychowawcy wszystkich razem, można zrobić zbiorowy prezent. Uczniowie klas młodszych mogą zrobić bukiet z kolorowego papieru i zdjęcia. Do tego potrzebne są małe zdjęcia dzieci, artykuły papiernicze i trochę wyobraźni.

Oto jak można zrobić taki bukiet z pomocą techniki origami:

 1. Zaopatrzyć się kwadraty z jednostronnie kolorowego papieru.

  Zwiń je według jednego ze schematów. W razie potrzeby można dokonać różnych Dziadków Mrozów — i kolor, i w technice wykonania.

 2. Zamiast twarzy bajkowego bohatera umieścić własne zdjęcia. Dołączyć figurki do cienką шпажкам do grilla, z tworzywa sztucznego соломинкам lub kolorowym карандашам.
 3. Których możecie następnie zmienić dekoracyjną folią na prezenty lub креповой papierem do wymaganej wielkości pojemność (pudełko, doniczka, pojemnik), umieścić w niej kawałek styropianu. Wbić «pędy» bukiet w styropian, w razie potrzeby подклеивая ich. Ozdobić sztucznym mchem, gałązkami świerku, szyszki, itp.

Pięknie opakowane słodycze na nowy rok

Rozwiązaniem dokonaniu takiego prezentu może być podłoże pojemność: насыпав w pojemniku wyroby cukiernicze, ustawić Dziadków Mrozów w tej warstwie. Niewielka suma pieniędzy na słodycze, sprawi, że niespodzianka jest jeszcze ładniejszy.

Starsze dzieci mogą złożyć zbiorowa pozdrowienia inaczej: wytnij z tektury sylwetka duże choinki, pomalować lub okleić kolorowym papierem, naśladując choinkowe łapy. Zrobić w płaszczyźnie czyste otwory liczby uczniów klasy. Po tym jodełkę można ozdobić wyrobami cukierniczymi, zabezpieczając je jak zabawki.

Nad każdym otworem przykleić zdjęcie ucznia. Pokroić w papier dekoracyjny prostokąty i napisać na nich pozdrowienia i życzenia. Następnie zwiń kartkę w rolkę i wstawić w otwór. Taki prezent na pewno nie pozostawi nauczyciela obojętnym.

Przydatne rzemiosła własnymi rękami

Nauczyciele — ludzie sentymentalni. Mogą one przez dłuższy czas przechowywać darować uczniami, sklep z pamiątkami, aby je zbierać, umieścić na pulpicie. Znaczy, trzeba zrobić prezent nie tylko z duszą, ale i włożyć w niego praktyczny sens.

Na przykład, zrobić organizer na papierniczych lub kalendarz. To rzeczy, które są potrzebne nauczyciel zawsze.

Czekoladki ferrero

Tenis organizator

Aby stworzyć wygodne podstawki do długopisów i ołówków, potrzebne są pojemniki o różnej wysokości i średnicy. To mogą być tuleje od ręczników papierowych, tapet, taśmy i podobnych domowych drobiazgów. Można użyć i blaszane pudełka od herbaty.

Do powstania utworu dobrać odpowiedniej wielkości pudełko małej wysokości, aby ustawić wewnątrz niej różne pojemniki. Podstawy można zamontować na masywnej podstawie, lub łączyć ze sobą za pomocą kleju. Wariantów organizatora może być wiele (rys. 3).

Rozważmy przykład budowy podstawy do papeterii z tulei od materiałów roll:

 1. Dobrać tuleje większej i mniejszej średnicy.

  Zrobić z nich cylindry o różnej wysokości i wytnij z tektury донышки. Do tego trzeba zaznaczać ołówkiem ściankę cylindra. Otrzymany koło przykleić od spodu tuleje. Górne warstwy można zrobić backslash — uzyskuje się ciekawe kształty, przypominające bambusowe łodygi.

 2. Przygotować podłoże, wyciąć żądany kształt, z grubego kartonu lub sklejki. Udekoruj go w ogóle stylu organizatora.
 3. Wykonać dekoracyjne wykończenie każdej podstawki. W najprostszej wersji można owinąć tuleje papierem do prezentów, delikatnie klejenie. Wewnętrzną część zbiorników malowane farbami akrylowymi. Których możecie następnie zmienić górne warstwy, aby ukryć materiał, z którego wykonana jest podstawa. Na nowy rok prezent nadaje wykończenie sztucznym śniegiem: krawędź tulei należy posmarować klejem i zanurzyć w kaszy manny lub cekiny.
 4. Umieścić pojemniki na podłoże, wybrać najodpowiedniejszy układ cylindrów. Zamocować je za pomocą kleju błyskawicznego.

Stylach mogą być i otaśmowanie folią z imitacją kamienia lub drewna, a wykorzystanie tkanin i koronek, guzików, koralików do wykończenia. Bardzo efektownie będzie wyglądać malowane, imitująca хохломские lub гжельские wzory. Udekorować pojemności i naturalnym materiałem.

Wieczny kalendarz

Wybierając, co dać nauczycielowi na Nowy rok, wychowankowie na pewno zatrzymują się na kalendarzach, o różnej konstrukcji. Można kupić gotowy plakat lub перекидную model, zdobioną kolorowymi zdjęciami. Można nawet zamówić w drukarni ekskluzywny wariant, ale taki prezent będzie pozbawiony najważniejszego — udziału dziecięcych rąk podczas jego tworzenia.

Ale istnieje możliwość, aby tę niezbędną nauczycielowi rzeczy własnymi rękami z prostych materiałów.

Trzeba wybrać tylko kilka narzędzi i części do utworu:

 • ramki do zdjęć dla każdego projektu;
 • sztywny karton;
 • pianki;
 • solidne tkaniny do обтяжки podstawy;
 • klej;
 • przyciski biurowe;
 • modelinę, słone ciasto lub inny podobny materiał;
 • wystrój na swój smak.

Piękno ramki nie ma specjalnego znaczenia: nawet prostą i tanią rzecz można pięknie ozdobić muszle, szyszki, suszone kwiaty lub sztucznymi kwiatami, канзаши, kamykami i koralikami, kryształkami lub guzikami.

Jako obramowania można użyć szczegół od starego lustra lub godzin, duży виниловую płytę, niezwykle wygięte gałęzie i inne niespodziewane przedmioty. Ich wybór zależy od preferencji kogoś, kto chce podarować taki upominek. Rozmiar okienka w ramce musi być wystarczająca, aby pomieścić 31 żeton z liczbą i 1 — z nazwą miesiąca.

Z kartonu należy wyciąć podstawę całej kompozycji. Jeśli do kadrowania służy gotowy element z otworem, karton detal musi być trochę więcej wymiarów otworu. Koncentrując się na opcje tektury dupe, trzeba wyciąć kawałek pianki. Выкраивая tkaniny do обтяжки, trzeba pamiętać o tym, że jej krawędzi należy podwinąć na podszewce ze ścianek około 5 cm.

Do przyklejania pianki do kartonowych podstawie, nałożyć od góry tkanina i przypiąć jej krawędzi na tylnej stronie za pomocą kleju błyskawicznego. Zrobić pętelkę do zawieszania. Ściankę bezpiecznie zamocować na ramie. Jeśli ramka prosta i potrzebuje dekoracji, ozdobić go według potrzeb i możliwości.

Śmieszne bałwanki w postaci opakowania

Z modeliny lub słonego ciasta ulepić 31 żeton małej wielkości. Wycisnąć na nich liczby od 1 do 31. Na 12 dużych żetonach napisz nazwy miesięcy. Przy modelowaniu żetonów w nich trzeba wstawić pinezki, aby uzyskać ostrze, które elementy będą zamocowane na обтянутом szmatką rannych.

Podczas korzystania z wiecznym kalendarzem trzeba tylko zmienić nazwy miesięcy i zorganizować żetony w odpowiedniej kolejności. Codziennie element z przeszłością liczbą sprzątają, dopóki się nie skończy miesiąc. Taki kalendarz można używać nie jeden rok.

Prezenty dla nauczycieli powinny być wykonane bardzo starannie. Przecież nauczyciel cieszy nie tyle samej rzeczy, ile umiejętności swoich podopiecznych. Najlepsze jest to, że nauczyciel dostaje jako prezent — to jasne zrozumienie tego, że dzieci starali się dostarczyć mu tę radość.