Wybieramy co dać na boże narodzenie swoim znajomym i przyjaciołom

Niestety, w czasach ZSRR odbywały się prześladowania kościoła i jego święta, wiele ludzie byli ateistami i zasadniczo nie obchodzili boże Narodzenie. Ale ostatnio coraz więcej ludzi zaczęło go świętować. Istnieje wiele zwyczajów związanych z tym świętem, na przykład, dekorowanie choinki, spotykać się z rodziną. Tradycja dawania bliskim prezenty narodziła się jeszcze w Rzymie, to ludzie wierzący sprawiać sobie małe słodycze, owoce lub cenne rzeczy. W wielu krajach, wyznających katolicyzm, podjęta wierzyć, że prezenty przynosi święty Mikołaj (Santa Claus). Więc prezent na boże Narodzenie? Istnieje wiele opcji, ale mimo wszystko sprawa nie w samym prezencie, a już tym bardziej nie w jego kosztów. Najważniejsze — w poczuciu miłości do bliźniego. Ale, oczywiście, są najczęstsze prezenty:

Wybieramy co dać na boże narodzenie swoim znajomym i przyjaciołom

 • Słodycze.
 • Kartki świąteczne.
 • Świece.
 • Przedmioty z motywem świątecznym.
 • Prezenty wykonane własnoręcznie.
 • Rzeczy potrzebne do konkretnej osoby.

O tych wszystkich rodzajach prezenty zostaną omówione szczegółowo poniżej. Najważniejsze, aby pamiętać, że ważne jest, aby prezent był od serca.

Pyszne prezenty i kartki

Pyszne smakołyki — jeden ze zwycięskich opcji na prezent. W boże Narodzenie na stole prawie zawsze są cukierki, ciastka, słodycze. Zwłaszcza taki prezent spodoba się dzieciom, jednak należy pamiętać, że nie każde dziecko będzie pomocne, na przykład cukierki. Przed zakupem prezentu należy koniecznie zapytać u jego rodziców.

Jeśli dawać słodycze dla dorosłych, istnieje prawdopodobieństwo, że nie zostanie on zjedzony. Nie wszyscy jedzą słodkie, ktoś zaniepokojony zachowaniem kształtu, komuś to się po prostu nie podobać. Dlatego, aby prezent przypadł do gustu, trzeba dobrze wiedzieć bliskiej osoby.

Wskazówka: «wysyłaj kartki świąteczne. Ozdobić każdy prezent, nawet zły. Wesoła świąteczna kartka będzie jak nie przy okazji, ona sprawi, że uśmiech każdego człowieka. Ponadto w samą kartkę można umieścić pieniądze. Łatwo ją zrobić własnymi rękami, co tylko doda atmosferze zabawy».

Świąteczna pocztówka — idealne dla dzieci, które nie posiadają środków na zakup prezentu w sklepie, ale mogą z wielką miłością zrobić go sami. Do stworzenia świątecznej kartki można wykorzystać kolorowy papier, klej, pisaki i oczywiście wyobraźni. Ramek nie ma. Możesz robić co chcesz, związane z tym świętem. Kartka nadaje się do wszystkich: dziecko, dziewczyna, крестникам, rodziców.

Świąteczna kartka na boże narodzenie

Świece

Co dać na boże Narodzenie oprócz słodyczy? Jeszcze z dawna już dać w to święto świece. Są one doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. Ponadto, dodają tajemniczości i magii. Świece mogą symbolizować różne rzeczy:

 • Kolor niebieski — symbol początku, oznacza избранность, honor. Idealny dla dziecka lub mężczyzny.
 • Kolor czerwony symbolizuje męskość i odwagę. Dobra opcja na prezent dla dziecka, крестникам (mężczyzna) lub męża (chłopaka).
 • Świeca żółty kolor oznacza kobiecość, delikatność. Po prostu wspaniały prezent dla dziewczyny, między innymi, jeszcze romantyczny.
 • Kolor zielony — symbol bezgranicznej wolności. Nadaje się крестникам.
 • Świeca kolor biały — czystość, uczciwość, często młodość. Dobra opcja na prezent dla dzieci.
 • Kolor czarny symbolizuje prawie u wszystkich z bojaźnią i ciemnością. Trudno powiedzieć, dla kogo nadaje się świeca takiego koloru, ale może komuś się spodoba.

Świece też są uniwersalnym prezentem, nadają się chyba zawsze.

Przedmioty z motywem świątecznym

Figurka aniołka

Wskazówka: «na boże Narodzenie Chrystusa urzeczywistnia przedmioty z treściami».

Aniołki, dzwoneczki, figurki. Jak pokazywała praktyka, to właśnie takie prezenty najbardziej podobają się ludziom starszego pokolenia lub dzieci. Ostatnio lubię grać, pierwszy — zbierać takie rzeczy. Jeśli dać prezent z bożonarodzeniowej tematyce dzieci, to, oczywiście, należy pamiętać, że mogą one przypadkowo upuścić go i złamać. Dlatego kryształowe statuetki ani opcja. Dzwony lub zabawki — najbardziej korzystny wybór. Ludziom dojrzałym wieku może podejść wszystko, tu chodzi tylko osobistych korzyści indywidualnego człowieka.

Można również zatrzymać się na wyborze różnych шкатулочек, ręczniki, stojaków i jeszcze wiele innych. Lot fantazji — to główny warunek. Szkatułki są idealne dziewczyny, które już lubią biżuterię. Dziewczyny (kobiety) taka opcja na prezent też może podejść, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie ich smaku. Ręczniki nadają się praktycznie zawsze, są one przydatne w życiu codziennym i będą przypominać o дарящем.

Rzeczy robione własnoręcznie

Świetnym rozwiązaniem niespodziankę bliskiej osoby — to jest rzecz, wykonany własnymi rękami. Co podarować na Święta bożego narodzenia od całej duszy? Oprócz już zdemontowane życzeniami, można zrobić różne aplikacje, kolaże, rękodzieła z drewna i tak dalej. Oczywiście, nie jest konieczne, aby odpowiadały tematyce świątecznej, ale pożądane. Dla przykładu można rozebrać kolaż, wyroby z drewna i origami. W środku kolażu można umieścić zdjęcie tego człowieka, którym będzie kierować. Wokół obrazu przykleić symbole Świąt bożego narodzenia. Najważniejsze jest, aby nie spieszyć się, tak jak niechlujnie wykonane szczegóły rzucają się w oczy. Istnieje również możliwość zrobić kolaż w specjalnych programach na komputerze.

Dzwonek własnymi rękami

Wyroby z drewna mogą być wszelkiego rodzaju róże, dzwony i innymi postaciami, w zależności od zainteresowań człowieka, dla którego są tworzone. Dziewczyna nadaje się kwiat. Dziecko do pisania (jeśli to chłopiec). Dla innych doskonale nadają się interesujące rzeczy lub to, o czym marzą. Ojca można zrobić samochód, dziecko — samolot.

Origami — sztuka składania figur z papieru, pojawiło się jeszcze w czasach starożytnych i pozostał popularny po dziś dzień. Nie musisz tworzyć prawdziwe arcydzieła, choć, oczywiście, nie jest to zabronione. Ciekawa opcja — kwiaty. Ich robić problemu, jednak czasu zajmie dużo. W zależności od umiejętności, doświadczenia i czasu, można wybrać najbardziej najlepszym rozwiązaniem z wielu figurek. Dla początkujących nadają się zwykłe, na przykład, bocian. Nie należy myśleć, że im trudniejsze prezent, tym jest piękniejsza, bo prosty można pięknie których możecie następnie zmienić. Jaki wariant wyglądu dobrać do tych samych аистам? Można zrobić kilka bocianów i przykleić je na papier, wstępnie rysując tam jezioro.

Rzeczy, które potrzebne są do konkretnej osoby

I wreszcie, najbardziej uniwersalny z opcji — to, co człowiek chce. Należy starać się, aby uzyskać od niego to, przy tym, nie odkrywając niespodzianki. Dzisiaj bardzo modne różne urządzenia elektroniczne. Nastolatka można kupić nowomodny telefon lub odtwarzacz. To gwarantuje mu się spodoba. Rodzice doskonale nadaje nowy telewizor lub lodówka. Babci — kuchenka-piekarnik lub kuchenka gazowa. Dziewczyny — komputer typu tablet. Wszystko ostatecznie sprowadza się do możliwości finansowych. Oczywiście, na bliskich oszczędzać nie warto, ale jeśli możliwości zakupu danej rzeczy nie ma, to krewni i przyjaciele zrozumieją, to oni i kochani ludzie.