Co dać mamie na 8 marca: porady i wskazówki

Co dać mamie na 8 marca? Nie każdy może od razu przyjść i odebrać, a kosztowne prezenty ofiarować i nie zapadła. Święto 8 marca — to doskonała okazja, aby przypomnieć mamie o tym, jak ją kochasz i wdzięczny za wszystko, co zrobiła dla ciebie. Święto mały, ale bez prezentów na niego się nie obejdzie.

Co dać mamie na 8 marca: porady i wskazówki Ogranicza się tylko do rozmowy i gratulacyjny nie warto. Nawet mały prezent powitalny zostanie zapamiętany jej lepiej, jeśli znajdziesz czas, aby przyjść i pogratulować osobiście. Niespodzianek dla mamy mogą stać się:

 • Wykonane własnoręcznie prezenty.
 • Ładne i przydatne rzeczy.
 • Kwiaty.
 • Samodzielnie przygotowaną kolację.

Prezenty mamie własnymi rękami

Każda mama doceni prezent, który jej dziecko zrobił to sam, bo w ręcznej pracy wkładacie duszę i z pewnością myślisz o niej. Tutaj wszystko zależy bezpośrednio od swoich talentów.

 • Jeśli zajmujesz się rękodziełem, możesz dla niej zrobić haft, bransoletka lub dzianiny szalik.
 • Jeśli pasjonujesz się muzyką i można również tworzyć coś własnego — napisz dla niej piosenki lub wiersze dla piosenki.
 • Domowej roboty mydła lub kremu, jeśli się tym zajmujesz, utworzone specjalnie dla niej odpowiednie.
 • Doskonałe domowe figurki można zrobić z modeliny, nawet przy minimalnych umiejętności modelowania.
 • Zrób zestawienie zdjęć z mamą i panem: podejdą kolaże lub wideo-cięcie pod muzykę.

Można zadowolić mamę, robiąc za niego całą pracę domową, którą zazwyczaj zajmuje. Pozwól jej odpocząć od swoich obowiązków domowych — przygotować śniadanie do łóżka lub nawet pełnowartościowy obiad. Ona z pewnością doceni takie wysiłki więcej, niż pamiątki świeczkę.

Prezent matce od córki

Ciekawe prezenty matki własnymi rękami można zrobić, nawet jeśli nie wiesz nic takiego: w internecie, dużo prostych instrukcji. Pamiętaj, że najważniejsze — pracowitość i chęć zadowolić kobietę, który ci kiedyś życie. Nawet malowane samodzielnie świąteczne będą przechowywane przez nią długo i powodować wiele miłych wspomnień. Można zapomnieć o tym, kto dał żel do kąpieli, zwłaszcza, kiedy on się skończy, ale nie da się nie uśmiechać patrząc na taką kartkę lub inny domowy prezent.

Przyjemne i niedrogie drobiazgi na święta

Drogie — uwaga. Na 8 marca nie trzeba wydawać duże sumy pieniędzy, wybierając duże prezenty. Żyjąc pod jednym dachem z mamą wiele lat, wiesz, że ona najbardziej lubi i co może jej się przydać. Wybrać na wakacje można jakieś przydatne drobiazgi, na przykład, nowe, piękne doniczki do kuchni. A może i coś, co przypomni jej o kobiecej istoty: kosmetyki lub biżuterię. Wybierając zakupu prezent pod uwagę gusta swojej matki i jej potrzeby.

Możesz kupić:

 • Zestawy aromatycznych świec lub oryginalne świeczniki.
 • Zestawy kosmetyczne do kąpieli, aby mama mogła odpocząć po domowych spraw.
 • Nadają się również zestawy pościeli lub ręczników.
 • Bilety do kina lub teatru, najlepiej na film lub spektakl, na które można iść razem i spędzić czas we dwoje.
 • Wazony do kwiatów.
 • Certyfikaty na masaż lub w spa.

Kwiaty matce od córki

Nie bój się dać jakieś kosmetyki, które już ma. Skończy się słoik z kremem — będzie jeszcze jedna, i taka, która przypomni mamie, że wiesz o jej preferencjach i pomaga dbać o siebie. Remanent i dowiedzieć się, co konkretnie może być potrzebne twojej mamie, zwykle proste, nawet jeśli mieszkasz oddzielnie od niej.

Do materialnego prezentu warto dodać coś «od siebie» — skomponować niewielką wiersz lub narysować kartkę. Taki prezent będzie mamie przyjemny podwójnie: ona zrozumie, że spędził czas nie tylko w wyprawach na zakupy, ale i myśląc o tym, co okaże się dla niej najbardziej przyjemny i niezapomniany.

Jeśli mama — nie twoja

Co dać mamie na 8 marca — jasne, ale co zrobić, jeśli dać coś wymaga nie tylko jej? Teściowa, teściowa lub mama chłopaka — również kobiety, których na 8 marca chcesz się czymś zadowolić. Obcy matki nie zrobić własnymi rękami świecznik ze szklanki i guzików, ona tego nie doceni. To znaczy, że trzeba coś kupić. Można, oczywiście, zrobić bukiet kwiatów i miło, i bezpretensjonalne, ale w oczach kobiety to cię na pewno nie podniesie.

Matka chłopaka — kobieta, która ma na swojej ukochanej istotny wpływ. 8 marca — to doskonała okazja, aby pokazać się przed nią w jak najlepszym świetle, tak i po prostu okazać szacunek kobiecie, który życie swojej drugiej połowie.

Teściowa, teściowa czy matka chłopaka można dać:

 • Manicure lub zestawy kosmetyczne.
 • Certyfikaty w spa fryzjerskie lub kosmetyczne sklepy.
 • Niezbędne naczynia kuchenne.
 • Książki lub bilety do teatru lub filharmonii.

Matka i dorosła córka

Wybierając prezent dla matki chłopaka lub dziewczyny, warto do wyboru podchodzić z najwyższą starannością. Nie bój się sprawdzić u partnera, co jest zainteresowana jego lub jej matka, co może jej się przydać w gospodarstwie i nie idą czy w teatrze inscenizacji, które chciałaby zobaczyć. Prezent powinien być od duszy, ale w tym samym czasie — przyjemny i nie nachalny. Nie próbuj zbyt mocno się jej spodoba, wybierając kosztowne prezenty: to okaże się znacznie i nie będzie cię malować.

Najważniejszym prezentem dla każdej mamy na 8 marca jest miłość i uwaga — pamiętaj o tym. Otocz opieką mamę w pełni w ten dzień, uwaga — najbardziej nieoceniony i najlepszy prezent, który można podarować ukochanej osoby.