Co dać na jubileuszowe daty wesela bliskich i znajomych

Отгремели głośne fanfary, wszyscy odetchnęli westchnąć: «w końcu, wszystkie męki się skończyły». Ale nie to było. Ślub odbył się, ale pozostały roczne przypomnienia i oczywiście prezenty. A ponieważ wokół małżeństw osób jest teraz bardzo dużo, to należy zadbać o prezentach годовщинам wesela, w tym nie zapomnieć o swoją drugą połówkę (żonę lub męża), która również nie przeszkadza dostanie swój prezent. I jak to mówiła moja babcia: «dobra łyżka do obiadu», czyli prezent musi być zgodna z datą ślubu.

Co dać na jubileuszowe daty wesela bliskich i znajomych

Różnice i cechy uroczystości

Wspaniałą tradycją Anglii z 1917 r. stało się osobiste pozdrowienia monarchy, od 50-go jubileuszu i co 5 lat następnych. Osobiste gratulacje юбилярам są w specjalnym конвертике z odręcznym podpisem monarchy.

W Ameryce od połowy 20 wieku przyjęty został «Lista rocznic», który opiera się na nazwy prezentów z okazji jubileuszu.

W Rosji od końca 20 wieku zaczęli świętować rocznice ślubu. Z epoki Związku Radzieckiego, a obecnie takie jubileuszowe daty: 25, 50, 65, itp świętowali w Urzędzie stanu cywilnego. W Rosji ogromną rolę odgrywa właśnie nazwę lub symbol jubileuszowej rocznicy ślubu. Tylko w Rosji były takie starożytnych ceremonii, jak «Rozwój платочка» prezent na pierwszy rok wesela (ситцевый rocznica) i «Posadź drzewko rodziną» na 5-p (drewniana rocznica).

Uroczyste tradycji

W przypadku, gdy rodzina nie jest nieszczęśliwy, rocznica ślubu jest obchodzone jak mini-ślub i prezent do pierwszego roku ślub nie jest kupowany duży . Tylko na takie uroczystości mile widziana znacznie mniejszą ilość ludzi. A odbywa się to tak samo koryto, jak i ślub: spotykają się goście, wręczane są prezenty, samo przyjęcie, gratulacje i życzenia przyjmują «młodzi», odbywają się konkursy, tańce i obrzędy.

Wskazówka: «Podjęta spędzać uroczystość i w otoczeniu danego znaku rocznicy, na przykład, «Drewniane» — w naturze lub w krajowym restauracji, «Perłowa» — wody, «Złota» — pełna analog wesela, które odbyło się 50 lat temu, itd.»

Bukiet kwiatów

Symbole rocznic

 • Od pierwszego dnia zaślubin do Ситцевой ślubu — Zielona ślub (obchodzone może co miesiąc lub raz na pół roku). Миртовый wieniec — symbol tego ślubu. «Zielona» rodzina tylko wstaje na nogi i sprawia, że pierwszy krok za krokiem. Najbardziej popularne prezenty — to bukiety, kwiaty lub małe drzewka w doniczkach, na znak wzmocnienia więzi rodzinnych wraz z upływem czasu.
 • 1 rok życia małżeńskiego — wesele bawełniane ślub. Bawełna — symbol tego jubileuszu. Para żyła już dwa razy na pół roku! Najważniejsze święto, bo młodzi już dobrze poznali siebie nawzajem, tak i starali się świetnie. Uważa się, że trzeba dać wszystkie produkty z perkalu. W Rosji w ten dzień piją szampana, który położył z dnia ślubu i zapraszają na święto — świadków, przyjaciół i rodziców. Najbardziej odpowiednim prezentem na rok ślubu jest — bawełniana pościel.
 • 2 roku życia rodzinnego — Papierniczy ślub. Papierowy symbol tego ślubu. Rodzina za dwa lata jeszcze nie zdążyła dojrzeć, więc ona krucha i delikatna. Prezent na 2-gi rok ślub: banknotów w dwóch kopertach (duże na poważny prezent i drobne «na cukierki»), tapety, książki, albumy, ręcznie wykonane kartki.
 • 3 lata wspólnego życia w małżeństwie — Skórzana ślub. Symbolem tego jubileuszu służy skóra. Po trzech latach razem małżonkowie muszą zrozumieć siebie nawzajem nawet domyślnie, czyli czuć skórą. Para w tym dniu przedstawia siebie obuwie skórzane, torebka/kosmetyczka rękawiczki.
 • Wskazówka: «Goście mają możliwość dać skórzany album, torbę podróżną lub walizkę. W tym przypadku, jeśli jakieś zaproszeni goście nie mogli przyjść, małżonkowie muszą przekazać im prezent na znak przyjaźni — czerwone owoce».

  lniane obrusy

 • 4 lata od dnia ślubu — Lniana lub wosk ślub. Wosk lub len symbole tej daty. Małżonkowie za te lata dobrze poznali swoją bratnią duszę i zaczęli myśleć o materialnej stronie wydania rodziny. . Prezent na 4-ty rok ślub: woskowe świece, garnek z kwitnący len, pościel, lniane obrusy.
 • 5 lat małżeństwa — Drewniane ślub. Symbolem jest drzewo, to oznacza, że małżonkowie muszą korzeniami прирасти do siebie. Drzewo to materiał trwały, jak i rutynowych więzi rodzinne. Do tego czasu, w rodzinie, być może, pojawia się pierworodny. Dają na tę rocznicę różne drewniane przedmioty kuchennych i mebli (naczynia, skałki, łyżki, taborety, stoły, itp.), szkatułki, rzeźbione i dekoracji.
 • 6 lat miłości małżeńskiej — Żeliwna ślub. Zasadniczą podstawą z blachy rodziny i symbol — żeliwo. Wystarczająco miękki materiał i kruche, ale skłonny do łatwej obróbce. Właśnie z tego roku młoda rodzina zaczyna swój poważny sposób od szarego do złota, wspólnie pokonując trudności i przeszkody.
 • 6,5 lat sielanki rodzinnej — Cynkowy ślub. Jest to data z połówką, aż 6 lat i jeszcze pół roku, ale nie mniej ważna. Symbolem jest cynk. Rodzinie zacząć myśleć o «polerowaniu stosunków». Wystarczy symbolicznym będzie wyrzucania małżonkami w okno kawałków cynku, aby zapewnić sobie długą i namiętną miłość. Znaleźć prezent z cynku jest dość trudne.
 • 7 lat wspólnego życia — Miedziany ślub. Cenne i miękki znak — miedź. Symbolizuje to, że małżonkowie dobrze «притерлись» do siebie. Doskonałym ознаменованием będzie to, że w ten dzień małżonkowie daje sobie miedzianą monetę. Goście mogą obdarować rodzinę miedzianej podkową, monet lub ozdoby, na przykład, pasek z miedzianą klamrą.
 • 8 lat bezchmurnego szczęścia — Blaszany ślub. Symbol jubileuszu — blacha, moc. Życie małżonków testowane na wytrzymałość, być może, błyszczy nowością. Dawać na takie wesele należy wyroby z blachy: kuchenne, sztućce i naczynia (blachy do pieczenia, tace, formy do pieczenia), technika w domu, w blaszanym pudełku herbata, cukierki lub ciastka.
 • 9 lat duchowego zjednoczenia — Фаянсовая ślub. Symbolem jest fajans. Rdz działalność i jest rodzinna sielanka. Fajans jest obecny w codziennym życiu i jest trwałym materiałem. Jeśli jednak rozbić filiżanki фаянсовую, nie skleić, jak i z życiem rodzinnym, którą trzeba chronić, po 9 latach małżeństwa. Dają zwykle фаянсовую naczynia, przypominając o subtelności i kruchości relacji.
 • naczynia

 • 10 lat pięknych chwil — Różowy ślub. Rose — piękny symbol miłości. Właśnie 10-cio letni jubileusz jest tak pięknie. Jeśli się zastanowić to 20 razy na pół roku, jak za dużo czasu, a jak mało dla zakochanych. Relacje w rodzinie są harmonijne i wspaniałe.
 • Wskazówka: «Mąż daje żonie na ten dzień ślubu ogromny bukiet róż, powtarzając słowa miłości i wierności. Małżonkowie zapraszają tylko najbliższych osób i pożądane jest, aby jak najwięcej dzieci».

  Poczęstunek poddają pod różowym sosem (np. pieczonego ptaka), a łoże małżeńskie, musi być zasłane płatkami róż. Dają różnego rodzaju prezenty i pamiątki różowy kolor. Symboliczne podarować róże.

 • 11 lat radości — Stalowa ślub. Charakterystycznym symbolem tego chcesz służy — stal. Przecież właśnie po 11 latach życia rodzinnego, relacji kupili «stalową» siła i czas otwarcia migawki. Dać na taki jubileusz można prezenty z nierdzewnej lub w kolorze stali. Nie warto dawać noże, zły omen. Popularne prezenty to: stalowa patelnia, tacę lub garnek, ozdoby, stalowego koloru serwis lub serwis kawowy, można również dać elektronarzędzia.
 • 12 lat czci — Niklowej ślub. Symbol jubileuszu — nikiel. Małżonkowie obok siebie mieszkali razem przez 12 lat (to aż trzy razy przez 4 lata!!) i warto pomyśleć o czystość swoich relacji. W tym dniu razem z bliskimi, para małżeńska muszą odwiedzić pamiętne miejsca — kościół, gdzie brali ślub, miejsca spotkań itp. warto Dać wszystko z niklu: oryginalne ozdoby, naczynia, lampy, świeczniki.
 • 13 lat wzajemnego szacunku — Ландышевая lub koronki. «Ażurowe» relacje z lekkim zapachu konwalia. Po 10 lat i trzy lata razem, para musi zrozumieć, że więzi rodzinne trzeba chronić, bo są takie delikatne, jak i ландыши. Dobrym znakiem będzie, jeśli mąż żonie, a żona mężowi daje mały bukiecik konwalia. Dać na to wesele można wszystko, co jest ozdobione koronkami: serwetki, obrusy, bielizna, pościel, a także ażurowe wełniane rzeczy.
 • 14 lat zrozumienia — Агатовая ślub. Rodzina nabywa pierwsze szlachetne odcienie — kolor agata. Półszlachetny kamień agat, zawiera wewnętrzne wzory i pełen zagadek. I małżonkowie muszą otworzyć sobie najskrytsze tajemnice. I właśnie z tego dnia, nie powinno być żadnych «pułapek» w życiu rodzinnym. Zwykle dają агатовые dekoracji. Dla męża — агатовые spinki do mankietów lub do remisu spinkę, dla żony — koraliki, kolczyki, wisiorek. Znamienne będzie dać агатовую szkatułkę.
 • агатовая pudełko

 • 15 lat szczęścia — Kryształowa lub szklana ślub. Symbol czystości — szkło (szkło). Związek osiągnął ideału i przejrzyste jak szkło. Goście muszą dawać kryształowe produktu: kieliszki, wazony, figurki.
 • 16 lat nieskazitelnej wierności — Топазовая ślub. Symbol pełnego zrozumienia i czystości, bajki — topaz. To właśnie ta data powinna ponosić pewną tajemniczość. Żona do męża może dać naczynia lub kieliszek z topaz. Dają zwykle biżuteria topaz.
 • 17 lat bezgranicznej miłości — Cynowy ślub. Relacje zyskują pewną elastyczność jako cyny. Dobrą tradycją w ten dzień, służy rytuał wymiany pierścieni z cyny, przy tym mąż daje żonie 17 czerwonych róż. Goście dają albo biżuteria, wyroby z cyny, albo antyczne rzeczy z dodatkiem cyny.
 • 18 lat małżeńskiej wiary — Turkusowe ślub. Przychodzi dorosłość rodziny symbolem, który staje się turkus. W rodzinie istnieje pełne zrozumienie i bezgraniczne szczęście. Prezenty z turkus najlepiej dać (amulety, biżuteria).
 • 19 lat rodzinnej sielanki — Гранатовая lub гиацинтовая ślub. Romantyzm i piękno relacji nadaje się symbol jubileuszu granat lub hiacynt. Symbolicznie dać w ten dzień bukiet hiacyntów lub w garnku kwitnący hiacynt. Dają zwykle, granatu lub гиацинтовые dekoracji.
 • 20 lat zrozumienia — Porcelanowa ślub. Relacje małżonków stały się tak cienkie, przejrzyste i piękne, jak porcelana. Udekorować świąteczny stół porcelanowe naczynia, w tym pir musi zakończyć się podwieczorkiem ze słodką dania pieczone. Prezent na 20-ty rok ślub: różne porcelanowe figurki, naczynia.
 • 21 rodzinnego szczęścia — Опаловая ślub. Symbol odrodzenia miłości — opal. Czas wzmocnienia stosunków po 21 lat wspólnego życia. Najlepszym prezentem na 21 rok ślub dla rodziny, dla wzmocnienia miłości, wierności i zaufania posłużą wszelkie wyroby z opalem.
 • Brązowa figurka sowy

 • 22 lata — Brązowy ślub. Dość giętki i sprężysty materiał-symbol — brąz. Symbol sam mówi za siebie i o tym, jakie relacje między małżonkami. Dać najlepiej ozdoby z brązu lub statuetki.
 • 23 lata — Берилловая ślub. Romantyczny kamień symbol tego ślubu — beryl. Symbolicznym będzie, jeśli wczesnym rankiem małżonkowie wymienią prezenty — берилловыми ozdoby. Dają w ten dzień oprócz wyrobów lub dekoracji z бериллом, jeszcze i parzyste prezenty (dwie łyżki, dwa kubki), które symbolizują harmonię w stosunkach rodzinnych.
 • 24 lata — Satyna. Piękno, lekkość, miękkość i wytrzymałość, to symbol tego jubileuszu — atlas. Znamienne jest, aby ubrać się w ten dzień sukienka satyna żonie i mężowi satynowy krawat.
 • Wskazówka: «Prezent na 24 rok ślub: satynowe obrusy, narzuty, pościel».

 • 25 lat — Srebrna. Wytrzymałość i klejnot — srebrny. Relacje z biegiem lat coraz bardziej stabilne i mają większą wartość, bo ćwierć wieku żyć pod jednym dachem trudne. W tę okolicznościową datę małżonkowie muszą podzielić się nowymi srebrnymi pierścieniami. Dają zwykle, wyroby ze srebra: biżuteria, monety, naczynia.
 • 30 lat — Perłowa ślub. Полувековая wytrzymałość i piękno symbol tego jubileuszu — perły. Relacje docierają do swojego ideału. Symbolem tego jubileuszu staje prezent dla męża, żony — sznur pereł. Goście mogą darować albo biżuterię z perłami, albo wyroby biały lub perłowy odcień.
 • 35 lat — Коралловая ślub. Twardość relacji, symbol tego ślubu — koral. Na stole najlepiej obecność czerwonych odcieni (jagody i owoce) i czerwone wino. Jako prezenty — koral biżuteria, czerwone róże, czerwone wino.
 • 40 lat — Rubinowe. Piękny symbol sprawdzonej miłości — rubin. Na stole musi pojawić się jedzenie i wino rubinowym kolorze. Jako prezent doskonale nadają się ruby dekoracji.
 • 45 lat — Sapphire. Cisza i spokój służy jako symbol tej daty. Szafir ma antystresowy właściwością. Możesz dać ozdoby z szafir, ale najlepiej dać po prostu dar od serca.
 • ozdoby z szafir

 • 50 lat szlachetnych — Złota ślub. Złote relacje, trwałe i piękne, symbol — złoto. Pół wieku razem, ci ludzie są godni szacunku. Dają wyroby ze złota lub złoceń. Ale największym prezentem będzie dobry nastrój i uwagę. Jeszcze z dzieciństwa wszyscy pamiętają, że babci i dziadka ważne uwaga i troska, i jak oni cieszą się z naszej wizyty. Dlatego warto wymyślić im prezent od duszy, niech będzie złoty kolor. Chociaż babci i nie zaszkodzi dać złota ozdoba.
 • 60 lat najpiękniejszych — Wygląd. Piękno i trwałość, to symbole tego chcesz — diamentu. To właśnie w tym dniu ważne jest, aby pokazać, jak юбиляры ci drogi i zależy. Wnuki mogą utworzyć babci i dziadka krótki film o ich życiu. Możesz dać wyroby z brylantem. Babci warto podarować pierścionek z brylantem.
 • 75 lat godnych — Sztandarowa. Szacunek i uwielbienie, które są symbolem tej jubileuszowej ślubu. Wspaniała uroczystość i prezenty od serca. Wnukom czas to na wakacje do babci i dziadka prawnuków, które będą stanowić najlepszym prezentem коронованным osobistości na tę datę.
 • 80 lat wytrzymałości — Dębowe. Moc dębu — to jest klucz do szczęścia rodzinnego tej pary. Warto dać wyroby z drewna dębowego: szkatułki, meble, kuchenne.
 • 90 lat stabilności — Granitowy ślub. Trwałość i piękno granitu, symbolizuje tę rodzinę.
 • Wskazówka: «możesz Dać wyroby z granitu: naczynia, wazy, figurki».

  Platynowe pierścienie

 • 100 lat trwałości — Platynowa (czerwona) ślub. Najbardziej rzadki ślub i najpiękniejszą, której symbolem jest platyna. Całe stulecia te małżonkowie zachowali miłość i siebie nawzajem. Prezentem może być tylko szacunek, troska i uwaga.