Prezenty na ślub goście: zasady wyboru i wykaz

Goście – to pełne uczestnicy uroczystości ślubnej, które dzielą się szczęściem młodych i włożyli swoje serca na prezenty. Jak zadowolić bliskich na własnym ślubie? Jak dawać prezenty wykonane własnoręcznie lub na zamówienie, gościom, aby wyszło oryginalnie, ciekawie, niepowtarzalnie? Skąd w ogóle wzięła się ta tradycja – nagradzać gościom za obecność na imprezie? Poniżej opowiemy w szczegółach.

Pomysł obdarowywać bliskich i świadków uroczystości małe pamiątka pojawiła się na Zachodzie, i na razie ma szerokie rozpowszechnienie tylko tam. W Rosji taki znak uwagi, jak prezenty gościom na weselu, podczas gdy tylko zaczyna się несмелое uznanie. Ale teraz wiele agencji oferujących różne niespodzianki dla obecnych na uroczystości, czy nagrody w konkursach lub pudełka, раздаваемые przed wyjściem gości lub wystawiane obok talerzy jeszcze przed rozpoczęciem uczty.

Prezenty gościom

Wielu gości twojej uroczystości, gdy ich zapytać, potwierdzą, że byli już na wielu weselach i widać żadnego. Stąd wniosek: jeśli chcesz, aby święto zapisał się w pamięci nie tylko ciebie, ale i dla gości korzystne osadził się wśród podobnych, ale bezimiennych biesiady – wymyśl coś niezwykłego i złóż w ciekawej idei własnymi rękami. Zrealizować to przedsięwzięcie można na różnych etapach przygotowania do ślubu:

 1. Imienne zaproszenia na nietypowych kart (na przykład na okładce będzie przedstawiona jest para, gromadząca się новобрачными), wykonane własnoręcznie lub z nadrukiem na zamówienie. Taki znak uwagi można wykonać w dowolnej drukarni, a wręczyć – pocztą lub osobiście.
 2. Karty do siedzenia gości – doskonałe rozwiązanie dla układu tabeli, a także okazja, aby zadowolić każdego gościa. Wraz z рассадочными pocztówek można dać kalendarze ze zdjęciami pary młodej i wyrazami wdzięczności za obecność na pięknej uroczystości.
 3. Posy i bombonierki. Posy spełniają funkcję dekoracji – dziewczyny mogą nosić mini bukietów na rękę, a młodzi ludzie – umieścić na przedniej kieszeni koszuli lub marynarki. Można dać gościom upominki – to małe cukierki w miniaturową pięknym pudełku, tworzonej w jednym stylu ze stołem i dekoracji sali. «Naczyniem» słodyczy można zrobić własnymi rękami do prostych schematów. Wewnątrz pudełek można umieścić orzechy, żelki, karmelki, cukierki itp. Wyglądają te dwa rodzaje małych подарочков elegancko i stylowo, tak i goście będą mile zaskoczeni, gdy рассядутся na miejsca.
 4. Bombonierki

 5. Nagrody za konkursy. Tutaj trzeba pomyśleć o stylu wesela i finansowej dostępności prezentów, bo w wielu konkursach goście rywalizują tłumem, więc i nagrody wręczać będzie trzeba wiele. Dyplomy za najpiękniejsze toasty, tańce, oczy – dobra opcja dla u, który można zrealizować własnymi rękami – bo własnymi siłami i treści okazuje się znacznie tańsze. Wszystkim uczestnikom konkursów można dać magnesy-serca jako утешительного nagrody, a zwycięzcy trzeba uszczęśliwić interesujące dużą nagrodą, na przykład, puzzle ze zdjęciem młodej pary lub wybór muzyki od nowożeńców.
 6. Prezenty «jeszcze jednego na drogę», czyli przed odejściem gości. Wszyscy goście po zakończeniu wieczoru trzeba wręczyć upominki – breloki, małe ulotki lub karty z pozdrowieniami z wdzięcznością za odwiedzenie imprezy, kolaże wykonane własnymi rękami. Pod finał wieczoru można wręczać statuetki na motyw ślubu lub małe śmieszne figurki – one poprawią nastrój i mogą się przydać w wnętrzu.

Prezenty gościom

Jeśli zamawiać prezenty gościom przez agencję, może się zdarzyć mały casus – wyjście poza granice planowanego budżetu. Aby tego uniknąć, można produkować wszystkie pamiątki produkty własnymi rękami lub w tanich drukarniach.

Na co kierować przy wyborze prezentów dla bliskich?

Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych porad, aby gościom niespodzianki były spektakularne i przyjemne:

Prezenty gościom

 1. Wszystkie prezenty, oprócz imiennych, powinny pasowac zarówno mężczyznom, jak i wspaniałym gościom.
 2. Medale, nagrody, dyplomy, dyplomy mogą być wykonane własnymi rękami. Nowożeńcy mogą samodzielnie określają pozytywne cechy, za które będą przyznawane goście w gotowe szablony lub papier firmowy. Dyplomy można dać podczas odmawiania tosty lub na podstawie wyników konkursów.
 3. Zdjęcia młodych można zastąpić inicjałami lub datą ślubu, a następnie przepisać je własnymi rękami na pamiątki lub albumach – niech goście przez długi czas pamiętają o cudownym dniu, kiedy nowożeńcy łączyli swoje dusze. Data ślubu na drążku lub kubku będzie stale przypominać o dniu, kiedy trzeba będzie się spieszyć z życzeniami na rocznicę lub jubileusz.
 4. Prezenty powinny być pomocne, oryginalne, zabawne i поднимающими nastrój. A w przypadku бонбоньерками trzeba wybierać słodycze повкуснее – niech każdy gość dostanie pudełko z małą radością.
 5. Pomysły na prezenty może podpowiedzieć historia waszej miłości. Romans – okazja ukazać się na pamiątki symbolikę firmy, gdzie czujesz pragnienia do siebie. Znajomość na morze zachęca do myśli o «urlopowy» atrybuty, które można dać wszystkim gościom.
 6. Wszystkie prezenty muszą być dobrane zgodnie ze stylistyki ślubu. Kolorowe i dekoracyjne wykonanie pudełek i opakowań do prezentów powinno być podobnie, a posy dobierane są w tonie kolory panny młodej i флористическим przysmaków w sali.

Prezenty gościom można dopasować praktycznie do każdego budżetu. Nie jest tak ważne – własnymi rękami będą produkowane lub na zamówienie – najważniejsze jest to, aby drzewa rodowego w wieczór pozytywny i dobry nastrój. Eksperymentuj, zaplanuj z rozdaniem «bonusów» aktywny i szczególnie kochanym gościom – niech wszyscy się zdziwią, z jakim kreatywności zbliżył się do organizacji imprezy.