Proste rozwiązanie delikatnego pytania — ile pieniędzy dać na ślub

Dawać prezenty nowożeńcom na ślub – to już pewną tradycję, która jest praktycznie we wszystkich krajach. Ślub – naprawdę piękny moment narodzin nowej rodziny i swoimi darami goście muszą przynieść pomyślność w domu. W różnych krajach dają zupełnie różne prezenty.

W nowoczesnych warunkach z okazji ślubu dość kosztowne finansów, bo chcę spędzić doskonały sposób zrealizować tyle części, ale każda z nich powoduje koszty, które młody rodzinie czasami potem trudno jest pokryć. Dlatego bardzo często goście dają jako swojego prezentu to pieniądze. Nawet jeśli nowożeńcy mają możliwość zagrać dobrą ślub, to darować gośćmi pieniądze, które potem będą mogły korzystać z pobytu w romantyczny weekend.

Oczywiście, jakieś pamiątki i dodatkowe prezenty czasami też mogą się bardzo spodobać i przydać potem w kolejnych życia rodzinnego. Ale w ameryce. nie podjęto zamówić sobie prezent i mówić dawcy, co konkretnie teraz, za wyjątkiem rzadkich przypadków. A odgadnąć na konto dobrego prezentu na ślub jest dość trudne – prawie wszyscy goście, którzy będą dawać nie pieniądze, a prezent na pewno dadzą coś do codziennego użytku: naczynia kuchenne, serwisy, agd, elektronika, itp. Można po prostu kupić taki prezent, jak ktoś z zaproszonych gości, a takie sytuacje bardzo досадны. Zwłaszcza, jeśli nowożeńcy już przed ślubem udało się zamieszkać razem, to jakiś majątek z tego kierunku mają już i tak na pewno jest.

Proste rozwiązanie delikatnego pytania — ile pieniędzy dać na ślub

Ile pieniędzy będzie odpowiedni prezent na ślub

Jeśli problem z prezentem na ślub rozstrzygnięty na korzyść pieniężnego prezentu, to natychmiast pojawia się następny, jeszcze bardziej płaski i wielu zmusza do refleksji – ile pieniędzy podarować na ślub. Początkowo trzeba zacząć od tego, czyj ślub to będzie bliskiego członka rodziny, przyjaciół, kolegów. Oczywiście, im bliżej ten, kto zaprosił na wesele, tym bardziej hojny musi być prezent. Ale trzeba wziąć pod uwagę, prawdę mówiąc, i swoje możliwości finansowe. Nie warto dla tego, aby dać pokaźną sumę, brać duże długi.

Również przy podejmowaniu decyzji, ile pieniędzy dać na ślub, odpowiedź będzie zależeć od tego, pary czy idzie na wesele lub jedna osoba. Od pary jako wspólnego prezentu powinna dążyć trochę duża kwota. W ogóle, wymiary pieniądze na prezent na wesele – to sprawa czysto indywidualna, ale spróbujmy to przykłady popularnych opcji dla konkretnych przypadków.

Dla sąsiadów, kolegów lub nie do zbyt bliskich osób, kwotę prezentu można obliczyć tak:

  1. Dowiedz się, gdzie odbędzie się bankiet i ile mniej więcej będzie kosztować płatność za osobę nowożeńcom;
  2. Pomnożyć tę liczbę przez 2 lub, co najmniej, daj więcej przynajmniej na pół.

Bliskim znajomym na ślub w zwyczaju dawać jakąś większą banknot, jednym nominale, na przykład, 5000 zł, 100 dolarów, itp Dolary i euro wariant preferowany, jeśli nowożeńcy potem zbierają się gdzieś pojechać, odpocząć za granicę. Można dla żartu znaleźć jakąś egzotyczną walutę, ale to doda potem kłopotów w poszukiwaniu odpowiedniego kantoru.

Krewni muszą dawać też albo największy banknot, albo tym maksymalnie, który pozwala im ich sytuacja materialna. Tu skąpić naprawdę nie warto, bo ślub to bardzo jasny wydarzenie, które często zdarza się tylko raz w życiu.

Pieniądze na ślub

Rodzice zwykle swoim dzieciom nie dają pieniądze, a klucze od mieszkań, samochodów, domków letniskowych, wycieczki na wakacje i coś w tym rodzaju, być może, pomagają finansowo w organizacji wesela. Ale jeśli chcesz dać małżonkom sami wybrać sobie prezent, to orientacyjnie będzie optymalnie dać 50 000 -100 000 rubli. Można jeszcze dodać, że pieniądze prezentują się na wycieczkę na wakacje, początek życia rodzinnego i coś w tym duchu. Prezent w postaci pieniędzy na ślub będzie bardzo odpowiednie, jeśli nowożeńcy jeszcze nie mam swojego mieszkania, gromadzą się na niego lub wzięli kredyt hipoteczny.

Poza lokalu, w którym odbywać się będzie przeprowadzenie uroczystości, musimy brać pod uwagę miejsce zamieszkania nowożeńców. Do małej miejscowości będzie dobrze wyglądać i kwota kilku tysięcy rubli, ale do stolicy i dużych miastach – to będzie bardziej niż skromnie.

Przydatne wskazówki przy rozwiązywaniu podarować na ślub pieniądze

Jeśli ślub nie bliskich krewnych i przyjaciół, można dać mniej, ale też nie chce aby prezent wyglądał słabo w porównaniu z resztą. Więc ze sobą można zabrać na obchody maksymalną możliwą dla siebie kwotę, a następnie sprawdzić, ile będą dawać pozostali goście nie krewni i naśladownictwa. Możliwe, że wszystkie pieniądze dawać i nie będzie trzeba.

Można optycznie powiększyć kwotę prezentu, jeśli z kimś trzymać się razem. Oto na przykład, jeśli na wesele idzie 3 przyjaciółki i każda jest w stanie dać 2 tysiące rubli, to pojedynczo, to będzie wyglądać trochę mało, ale jeśli wszystkie dziewczyny dadzą już 6 tysięcy to będzie wyglądać poważniej. Ponadto, można przekazać pieniądze większym nazwą w wartości nominalnej.

Zdarza się, że decyduje się na jakiś krewny lub pokrewna za granicą związać się węzłem małżeńskim, w takim przypadku, jeśli drugą połówką jest pochodzący z tego kraju, trzeba dowiedzieć się, podjęto czy w ogóle mają dawać pieniądze na ślub w prezencie. W przeciwnym razie można dostać się w niezręcznej sytuacji. W Ameryce, w zasadzie, prezent na ślub w postaci pieniędzy jest dość powszechne, ale kwota prezentu tam znacznie różni się w górę.

Pieniądze na ślub

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, czy po prostu iść pieniądze jako pozdrowienia zagranicznego krewnego lub będzie osobista obecność na weselu. Gdy nie ma możliwości wyjazdu za granicę na bankiet, można wysłać tyle symboliczną sumę w postaci pozdrowienia. Jeśli wysyłane na święta za granicę, można korzystać z wcześniej opisaną metodą, aby dowiedzieć się, gdzie odbędzie się uroczystość, i jaka jest orientacyjna kwota będzie następować za każdego gościa.

Również za granicą powszechne sklepy na różnych online zasobach i na aukcjach, na największych z nich można kupić dobry certyfikat i jak podarować nowożeńcom i pieniądze z możliwością samodzielnie wybrać sobie prezent, i nie przeliczyć się z darowanego nazwą, żeby nie okazał się dość mały. Ponadto, w takich sklepach online jest praktycznie wszystko, co można sobie tylko wyobrazić i małżonkowie nie będą ograniczeni w wyborze prezentu. W każdym razie, nie warto będzie przemyśleć jakiś oryginalny sposób преподнесения nawet pieniądze na prezent, nie musi kupować certyfikat, jest wiele ciekawych opcji, jak dać to pieniądze.