Co dają na ślub: przydatne wskazówki i spojrzenie na tradycje

Właściwe czy prezent na ślub, jeśli to święto duchowe, symbolicznego? Z pewnością tak, jeśli prezent będzie dobrany prawidłowo i преподнесен pięknie i zgodnie z tematyką świątecznego dnia. Przede wszystkim, trochę o tradycji – w tej uroczystej datę para daje przysięgę przed Bogiem wierność, szanować i szanować siebie nawzajem, dbać we wszystkich sytuacjach życiowych. Kilka wieków temu obrzęd ten zastępował cywilną rejestrację małżeństwa, teraz go nie spędzają bez zaświadczenia z urzędu stanu cywilnego. Zdecydować się na obietnicę przed siłami wyższymi mogą nie wszystkie pary, dlatego wiele spędzają ślub po gruntownej kontroli zmysłów i twierdzy europejskiej. W ten dzień trzeba koniecznie zaprosić dwóch mężczyzn шаферов, a także innych krewnych i znajomych na życzenie pary (będą one występować jako świadkowie ślubu). Rodzice młodych także trzeba być, żeby potwierdzić swoją zgodę na ślub kościelny przed księdzem. Bez tego wydarzenie po prostu się nie odbędzie.

Co dają na ślub: przydatne wskazówki i spojrzenie na tradycje

«Ważne! Rodzice powinni zadbać o венчальной parze – ikony z wizerunkami Jezusa Chrystusa i matki Boskiej.»

Że nie wypada dawać na to wydarzenie?

Tradycyjnie, nieprzyzwoite prezenty na ślub uważane za przedmioty gospodarstwa domowego (patelnie, młynki do kawy, miksery i inne kuchenne, którą dają na wesele). Jeszcze niepożądane dawać pieniądze – w duchowe święto nie ma miejsca na rzeczy przyziemnych i приземленному, a finansowy aspekt naszego życia i takie jest. Co podarować na ślub z kolorów? Co do bukietów z przepisów szczególnych nie ma, ale jest uważany za zły omen zobacz na wesele, czerwone róże – symbol pasji i rozpusty. Storczyki należą również do kolorów skazy i reprezentują-rozpętanie. Jeszcze te kwiaty mają silny, ostry zapach, który podoba, nie każdy, i są one brudzą ubrania – dać lepiej neutralne, stonowane bukiety niewielkich rozmiarów (aby łatwiej było je nosić), z delikatne zapachu.

«Ważne! Upewnij się, że wśród obecnych nie ma alergii. Jeśli nie masz pewności co do braku choroby u gości i młodych, lepiej obejść się bez bukietów.»

Jak zadowolić nowożeńców?

Co dają na ślub młodym zgodnie z tradycją? Prezent powinien być symbolicznym, jak i sama uroczystość. Najlepszym symbolem, oczywiście, jest ikona, ale czy nie będzie młody to jeszcze jeden dodatek do stosie podobnych obrazów? Jeśli zdecydujesz się podarować wizerunki świętych, a następnie wybrać matkę boską – po bokach jej twarzy powinny znajdować się święci-patroni młodych.

«Ważne! Prezenty powinny być skierowane nie do jednego z nowożeńców, a oboje, jako jedynego i całości – ta rada przyda się rodzicom męża i żony, bo chcą się podobać konkretnie swojego dziecka, a tak robić nie trzeba.»

Oto przykładowa lista tego, co podarować na ślub:

  1. Panele wykonane własnymi rękami. Zdjęcie musi być aktualne, na prawosławną temat.
  2. Moneta ze złota z wizerunkiem patronów nowożeńców – idealne na «obchód» tradycyjnego, ale неоригинального prezent – ikony.
  3. Biblijne święte, żywoty Świętych lub po prostu piękne kartki z modlitwami – kościelna literatura daje do myślenia i nadaje się pod każdy prawosławny powód.
  4. Można w dotacjach i nie korzystać z kościelną atrybuty – wtedy lepiej zatrzymać wybór na neutralnych pamiątki, które zadowoli wszystkich: albumy na zdjęcia i historie o miłości, imienne rzeczy, srebrny. Najczęściej neutralności w prezentach stosują świadkowie.

Zestaw na ślub

Jeśli ślub i wesele odbywają się w jeden dzień, to można połączyć prezenty, a zwłaszcza nie zastanawiać się nad symbolizmem. Ale jeśli pod slub wybrana oddzielna data, to prezent powinien być tematycznych. Święta i tańcem w ten dzień nie przewiduje się, najprawdopodobniej można odwiedzić w cichej i przytulnej rodzinnej uroczystości, która zostanie zapamiętany ci ciepłem i szacunkiem.