Co dać na 10 lat ślubu: szeroki wybór prezentów

Dziesięcioletnia rocznica od dnia oficjalnego ślubu nazywa się оловянной ślubem. Za dość duży okres dziesięciu lat małżonkowie we wspólnym życiu притерлись, nauczyli się ustępować siebie. Ich związek nabył nienaruszalność i niezawodność. Symbol ślubu, cyna, też charakteryzuje się elastycznością i twardością jednocześnie. Inaczej ta rocznica nazywa różowym ślubem. Ta nazwa przypomina o tym, że rutyna 10 lat małżeństwa wcale nie doprowadziła do zera romans w relacji. Pierwszy okrągły jubileusz ślubu — to doniosłe wydarzenie. Taka istotny okres wspólnego życia zasługuje na szacunek.

Co dać na 10 lat ślubu: szeroki wybór prezentów

Oczywiście, dziesięcioletnia rocznica małżeństwa nie powinna pozostać bez uwagi. Warto świętować go razem z rodziną i przyjaciółmi. Zazwyczaj na uroczystość z okazji dziesięciu lat życia małżeńskiego zapraszają tych osób, które były na małżeństwa. Tak samo na imię nowych znajomych i przyjaciół. W przygotowaniu posiłku (serwetki, obrusy, naczynia, wino, przekąski), a także w ubraniach najlepiej obecność różowych odcieniach. U zaproszonych na doniosłe wydarzenie powstaje pytanie: na 10 lat ślubu co podarować swoim znajomym — winowajcom uroczystości? Trzeba się wcześniej przygotować i kupić do tego ważnego wydarzenia dobry prezent.

Symbolami dziesięcioletniej chcesz wspólnego życia małżeńskiego są róże i cyny. Odpowiednio, i prezenty muszą być związane z tymi symbolami. Zresztą, to nie jest konieczne. Podarować można byle jakie rzeczy: figurki, pościel, obrazy, biżuterię i przedmioty dekoracyjne. Najważniejsze, aby prezenty były wykonane z duszy, a słowne gratulacje i życzenia były ciepłe. Tak więc wybór prezentów na dekadę na rocznicę ślubu niczym nie ograniczony.

Z uwzględnieniem symboliki zdarzenia, można w listę tego, co podarować bliskim, przyjaciołom, mąż lub żona na dziesięcioletnie rocznicę małżeństwa, uwzględnij następujące elementy:

  • wszelkie przydatne przedmioty, w kolorze których dominuje różowy lub czerwony odcień;
  • cyny miniatury, rzeźbione wyroby, amulety lub wystrój wnętrz;
  • ceramiczne lub metalowe wazony;
  • obrazy, na których widnieją róże i inne kwiaty, różowe lub czerwone;
  • wino — czerwone lub różowe;
  • żywe róże: cięte — w bukiety, pokojowe posadzone w ozdobne garnki, garnki;
  • pościel — zestawy różowego lub czerwonego odcienia.

Prezent na 10 lat ślubu

Doskonałe prezenty do tej daty: świeczniki, podstawki, uchwyty na butelki, kieliszki z cyny w zestawie. Przyjaciół można podarować zestaw оловянной naczyń lub lustro w oryginalnej ramie z plastycznego metalu. Cynowy wazon do kwiatów będzie też jak nie można przy okazji — bukiety róż, urodzeni na uroczystość gośćmi, można będzie tam raz i umieścić. Przydadzą się w kuchni metalowe tace, kieliszki na wino lub herbata z tego praktycznego materiału. Zestawy do herbaty, herbaty lub zastawa, malowane z kwiatów róż też będzie wspaniałym prezentem юбилярам. Koce, narzuty, szlafroki, ręczniki, ozdobione różnymi róże, doskonale pasują do tematu uroczystości. Różowy budzik lub toster, odkurzacz lub mop, wiadro lub miskę też są istotne. Na 10 lat pożycia małżeńskiego można podarować prezenty ze zdjęć na kubkach, koszulkach — z żartobliwy napis, kalendarze z kolaże z historii rodziny.

Na prezent dla męża i żony na dziesięciolecie małżeństwa ich przyjaciele mogą z wyprzedzeniem zamówić cyny pierścienie z imionami i datą/ornamentem. Na оловянной ślubie małżonkowie muszą podzielić się tymi pierścieniami. Potem muszą je nosić na palcach obok obrączka ślubna pierścieniami całe dalsze życie.

Co dają mąż i żona do siebie

Zgodnie z tradycją, mężczyzna przedstawia żonie w dziesiątą rodzinną rocznicę 11 róż: dziesięć róż koloru czerwonego i jedną białą. Róże czerwone są symbolami przeżytych w małżeństwie szczęśliwych lat, a biała róża дарится z nadzieją na to, że kolejne lata w małżeństwie będą szczęśliwi. Różowy laptop, telefon komórkowy, tablet lub USB-pendrive — świetny prezent na pierwszy okrągły jubileusz ślubu ukochanej żonie, bo wiele kobiet lubią taką «гламурность». Ozdoby też galerię żonę — odpowiednie kolczyki, wisiorki, pierścionki z różowymi kamieniami, oryginalne ozdoby ze stopów zawierających cynę, szkatułka z tego metalu.

Zgodnie ze zwyczajem, w ten dzień mężowi dobrze dać łyżki z cyny. Wykonane na nich kartkę napis podkreśli zabawach pamiętnego wydarzenia. Mąż powinien umieścić łyżeczkę w kieszeni marynarki, nosić ją tam cały dzień, a przed snem wsadzić pod poduszkę. Z «оловянностей» męża można dać bransoletka, pierścionek, łańcuszek, popielniczki, bar kubek, kubki. Spinki do mankietów, notes z klamrą z cyny, miniaturowy pomnik doskonale nadaje się dla biznesmenów, menedżerów. Prezent w postaci gry w szachy z figurkami z cyny — dla miłośnika tego sportu. A broń lub łuk z оловянными składniki — dla kolekcjonera lub myśliwego. Dowcipny prezent w postaci zestawu ołowiu żołnierzyki, brelok lub dowolny prezent z cyny, wykonane mąż z miłości, przyniesie mu radość.

Ołowiane żołnierzyki

Z materiałów tekstylnych i wyrobów skórzanych męża można przedstawić, bordowe, skórzane wstawki w kabinie maszyny do podłokietniki, pasy, przerzutki, fotele czerwonych odcieni. Również mężowi na rocznicę 10 lat wspólnego życia można dać koszule, spodnie, krawat, pasek, wszystko w tych samych odcieniach różu i czerwieni, portfel ze skóry z burgundii wstawkami, konfitury z róż, warzonego własnoręcznie. Wszystkie te prezenty męża, z pewnością doprowadzi go jeśli nie zachwyt, to w stan radości i spokoju. Przecież sam fakt darowizny na dziesięcioletnie rocznicę podkreśla najważniejsze: w rodzinie panuje pokój i miłość, nadal bliscy sobie ludzie.