Że nie można dawać: wróżby i przesądy dotyczące niektórych rzeczy

Zastanów się, że nie można dawać: objawy i skutki niechcianych prezentów o długim terminie użytkowania. Do wyboru prezentów należy traktować z zachowaniem należytej staranności. Bo są takie rzeczy, których nie należy dawać, nawet jeśli robisz to w dobrej wierze. Jeśli nie wierzysz w takie rzeczy, to jeszcze nie oznacza, że one nie działają.

Zobaczmy, że nie warto dawać, po czym raz na zawsze wyłączymy takie rzeczy z ewentualnego listy prezentów. Głównie prezenty, które nie mogą dawać następujące:

Noże, igły

Złoty nóż

Режуще-przeszywający przedmioty nie dawały sobie jeszcze nasi przodkowie. Spowodowane jest to tym, że zła moc uwielbia ostre krawędzie i narożniki. Tak, że wraz z takim prezentem w domu osiedlić się nieszczęście w postaci złego ducha, który bardzo szybko staje się źródłem kłopotów i sor. W Ameryce Łacińskiej też przestrzegają podobnych poglądów, tak jak nóż dają jeśli chcesz zerwać kontakt z człowiekiem.

Chusteczki

Wszystkie narody, które wyznają tę religię, jak prawosławie, od czasów starożytnych przekonani, że wraz z chusteczką do człowieka jako prezent przechodzi i duża ilość łez. Mu wkrótce będzie musiał długo rozstać się z bliskimi.

Perły

To, że nie można dać dziewczynie. W Starożytnej Grecji istniała wiara w to, że perły to nic innego, jak łzy nimfy. Później chrześcijanie połączyli perły łzy sierot i wdów.

Skarpetki

Urządzone skarpetki

To, że nie można dać mężczyźnie, w szczególności swojemu. W Rosji jest wiele ludzi, którzy wierzą, że jeśli dać mężczyźnie skarpety, może odejść z rodziny na zawsze. Jednak czasami ten zły omen gra na korzyść ludziom, kiedy żona buntuje teściowa zrobić synowi właśnie taki prezent.

Lustro

Biorąc pod uwagę fakt, że lusterko od początku początku swego istnienia jest sposobem przejść do światów, nietrudno się domyślić, że może się zdarzyć problem z tym, komu dajesz lustro. A co, jeśli do niego непрошеный gość przyjdzie przez lustro ze świata duchów?

Porcelanowe lalki rodem z Chin

Lalki porcelanowe

Zazwyczaj tworzą je, biorąc jako przykładowy wygląd tej osoby. A to oznacza, że kiedy w domu zamieszka lalka, można razem z nim uruchomić w tym samym czasie i jak innego człowieka z zupełnie niejasne intencje.

Wszelkie «żywe prezenty»

Należą do nich rośliny i zwierzęta. Taki prezent będzie w stanie normalnie mieszkać u nowego właściciela, jeśli będzie wiedział, że za niego zapłacił «grosz», i dopiero wtedy można będzie czuć się dobrze.

Wskazówka: «Zwierzęta można dać, tylko jeśli sam solenizant powiedział o tym, że naprawdę chce go».

Goździki

Można dać wiele kwiatów za wyjątkiem goździków, które z pewnością, jeśli wierzyć opisowi, prowadzą do szczęśliwej miłości.

Naczynia

Serwis do herbaty

Naczynia dać można, ale należy zawsze dokładnie ją zbadać. Bo jeśli dać komuś naczynia z pęknięciem lub надколотую, doprowadzi do rozbitej życia.

Ręcznik

Wielu ludzi wykorzystują ten przedmiot jako obowiązkowy element rytualnej ceremonii pogrzebowej. Zazwyczaj, ręczniki dają tym, którzy przychodzą na pogrzeb, aby jeszcze raz увидаться o zmarłych bliskich człowiekiem. Więc ręcznik, jako prezent kojarzy z грядущими problemami zdrowia, a nawet śmiercią. Jeszcze jeden przesąd związany z ręcznikiem, traktuje prezent, jako przyszłą rozłąkę, bo wcześniej u naszych przodków ręcznik było symbolem drogi, prowadzącej do расставанию.

Krzyżyk

Złoty krzyż

Nie darują i taki przedmiot, jak krzyżyk, bo ten, kto zrobi taki prezent, oddaje drugiemu człowiekowi absolutnie wszystkie swoje obawy, problemy, zmartwienia. Ponadto, taki prezent może stać się jeszcze i w omenu śmierci w najbliższej przyszłości. Jedyna sytuacja, kiedy można dać krzyżyk, to chrzciny.

Wskazówka: «Jeśli chcesz podarować prezent religijnej tematyce, podaruj medalion z wizerunkiem świętego».

Świece

Wosk był zawsze dla przedstawicieli wszystkich religii właśnie tym, że впитывало w sobie energię, zarówno pozytywną, jak i negatywną. Więc jeśli świecę trzymali w nie do końca łaskawej atmosferze, kiedy ją zapala człowiek, który otrzymał ją w prezencie, na niego wyleje masa negatywnej energii. Właśnie dlatego, nawiasem mówiąc, i zalecają, aby zapisać te świece, które zapalali na radosnych wydarzeń, takich jak chrzest, ślub. Przecież w takim przypadku, zawsze można dostać zastrzyk pozytywnej energii, gdy świeca będzie piec na grillu.

Okulary

Dotycząca takiego prezentu, jak okulary, istnieje przesąd, mówiące, że człowiek, który odbiera je w prezencie, zaczyna patrzeć na otaczający go świat oczami tego, kto je dał w prezencie.

Napoje alkoholowe

Nie zaleca się robić takie prezenty, tak jak bardzo po prostu odebrać zdrowie, komu robi prezent. Można dać alkohol wyłącznie w tych przypadkach, gdy разопьете go razem i w dzień преподнесения prezent.

Figurki ptaków

Figurka koguta

Figurki, które są obrazami różnych ptaków, w tym takich, jak wrony, gołębie, ptaki bagienne i wrony, też nie na korzyść weźmie związanych z prezentami. Każdy ptak, w rzeczywistości, jest symbolem miasta. Tak, że kłopoty będą dostarczane człowiekowi, który otrzyma w prezencie figurkę tego rodzaju.

Wskazówka: «Znaki zabraniają dawać i portfele, a także przedmioty, stanowiące zbiorniki do czegokolwiek. Tutaj można przypisać walizki i torby. Zresztą, to dać można, jeśli symbolicznie napełnić czymś».

Zegar

Już o tym przekonanie wiedzą praktycznie wszyscy ludzie. Zegarek nigdy nie dają, tak jak to ma negatywny wpływ i na tym, kto dostaje prezent, i w związku z tym, kto ten dar sprawia, że. Po pierwsze, gdy jako prezent przypadkowo natknąć się tyle godzin, to zaczną zabierać czas u nowego właściciela. Po drugie, jeśli zegar kiedyś zatrzyma, to będzie предзнаменовать koniec relacji między mistrzem i tym, którzy te zegarki dał. Jest jeszcze jeden powód – ostre wskazówki zegara. Oni na pewno też mogą godowego za sobą do domu złego ducha, jak to jest w stanie zrobić prezent nóż.

Kapcie

Kapcie

Posiada aż dwa przesądy na konto takiego prezentu, jak kapcie. Pierwszy znak jest związany z tym, że obuwie jest jasne skojarzeniem z drogi. I to znaczy, że dając bliskiej osobie kapcie, tworzysz możliwość rozstania się w najbliższym czasie. Poza tym w dawnych czasach, gdy buty niedoboru, człowiek, получавший taki prezent, wiedział, że mu prosto wskazywać na odejście z domu. Drugi znak jest związany z obecnymi stowarzyszeniami. Bo jeśli dać osoby w podeszłym wieku takie coś, od razu pomyśli o pogrzebie. I wtedy to oprócz związku z zły omen ciągnąć za sobą napięte stosunki z nim.

Rzeczy dla noworodka

To, że nie można dać na ślub w żadnym razie. Znaki nie polecam kupowania czegokolwiek dla niemowląt do momentu, gdy pojawią się one. Więc jeśli nie chcesz ściągnąć na przyszłą rodzinę nieszczęścia, nie warto obdarzyć ją w ten sposób. Nawet gołym okiem widać, że niedługo rodzina się powiększy, to nadal pozostaje i zabobonnym sprawą, i po prostu nieetyczne.

Jak pożegnać się z wskazówką

Pytaliśmy, jakie prezenty można dawać. Istnieją relacje, od których nie można открещиваться, i nawet jeśli nie wiesz nic o nich nie wiesz, to jeszcze nie znaczy, że one nie działają.

Co zrobić, jeśli już kupiłeś prezent z naszej listy? Albo bardzo chcesz uszczęśliwić kogoś bliskiego godzinami, o których on lub ona od dawna marzyłeś? W takim przypadku, jeśli masz zamiar dać coś, na co ma pecha, to możesz zrobić. Wystarczy po prostu poprosić o nią symboliczną opłatą. W takim przypadku przedmiot z zakresu prezent przejdzie w sferę zakupu, a więc i nie pociąga za sobą absolutnie nic złego.