Oryginalne pudełko na prezenty własnymi rękami

Gdy prezent już kupiony, przychodzi czas na jego opakowania. Ale co zrobić, jeśli towar był sprzedawany bez pudełka? To znaczy, że trzeba zrobić wszystko samemu. Do budowy każdego pudełka potrzebne: papier lub tektura, ołówek, nożyczki, linijka, klej lub taśma klejąca. W formie pudełka na prezenty mogą być zupełnie różne. Tematyczne — to pudełka w kształcie serca, kwiaty, choinki, figurki zwierząt, gwiazdy. Klasycznymi opcjami są: prostokątne, sześcienny, cylindryczny kształt. A także pudełka w kształcie tzw. piramidek, skrzynie, kopert, smakołyków, trójkątów lub sześciokątów. Do ich produkcji może podejść miękki plastik, który łatwo być cięte nożyczkami. Może on być zarówno przezroczyste, jak i kolorowy.

Do budowy dekoracyjne pudełka potrzebował wzór tej formy, która jest potrzebna. Wiele opcji można znaleźć w czasopismach, internecie lub wymyślić samemu. Po tym jak skrzynia zebrane w лекалу, nadszedł czas, aby przystąpić do zewnętrznego projektu. Do dekoracji można użyć praktycznie wszystkie techniki декораторского sztuki. Doskonale nadają się:

  • Technika decoupage;
  • Aplikacja;
  • Dekoracyjne modelowanie;
  • Mozaika;
  • Rysunek.

Oryginalne pudełko na prezenty własnymi rękami

Pudełko w stylu decoupage

Wskazówka: «Do wykonania pudełka w stylu decoupage potrzebny klej PVA, ozdobne serwetki z pięknym nadrukiem, zdjęcia lub inne obrazy na cienkim papierze».

Opakowanie na prezent

Najpierw pudełko rozprowadza dźwięk podstawowy, do tego celu używa się farby, kolorowy papier lub nawet tkaniny. Następnie delikatnie wyciąć kontury obrazu, który ma być używany. Ten obraz nakłada się na głównym tle. Mocuje się klejem PVA. Po całkowitym wyschnięciu można nakładać obwód za pomocą farb akrylowych, malowanie brakujące fragmenty, zrobić napis i zamontować jeszcze jedną warstwą kleju lub lakierem bezbarwnym.

Opakowanie na prezent w technice koronki

Technika aplikacje niewiele różni się od techniki decoupage, tylko jako materiału mogą przylegać nie papier tylko fragmenty, ale i wszelkie inne materiały. Na przykład, suszone liście i kwiaty, różne ziarna, koraliki, pióra, koronki, kawałki tkanin, guziki i muszle. Fragmenty aplikacje są sadzone na PVA lub gorący klej silikatowe.

Opakowanie na prezent

Mozaika budowlane

Jako mozaiki można wykorzystać kawałki kolorowych tkanin, papieru, szklaną mozaikę, skorupki jajek czy. Fragmenty mozaiki przyklejają się do podłoża wszelkich odpowiednim klejem, a spoiny wypełnione specjalnej fugi, którą można kupić w sklepie. Przy okazji, dziś paleta kolorów takich затирок jest tak różnorodna, że może stać się elementem wystroju wnętrz. Do korzystania z techniki mozaiki nadają się najlepiej tekturowe lub drewniane pudełka, ponieważ są one bardziej wytrzymałe w porównaniu z papieru i tworzyw sztucznych.

Rysunek

Wskazówka: «Jeśli jesteś posiadaczem unikalnego talentu do rysowania, jednym z najbardziej prostych, ale efektownych sposobów będzie malować gotowe pudełko tak, jak pozwala ci twoja wyobraźnia i przypadek, dla której przeznaczony jest prezent».

  • Jeśli nie umiesz rysować, to jest jeszcze kilka możliwości użycia farby jako element dekoracyjny. Do tego potrzebne farby, kontrastowe w stosunku do głównego koloru pudełka. Na przykład, żółta lub czerwona na czarnym tle, niebieski lub zielony na białym i tak dalej. Na podstawowy kolor, którym pokryta jest pudełko, można nakleić paski taśmy samoprzylepnej z różnymi odstępami między nimi. A odstępach pomalować wybranym kolorem. Aby wynik był jeszcze bardziej kolorowe, dla każdego z pasm, można użyć różnych kolorów.
  • Najprostszym rozwiązaniem jest użycie szablonu z określonym wzorem lub napisem, i pomalować pustki. Można zrobić dokładnie odwrotnie. Nałożyć na podstawę rysunek i pomalować wszystko, co znajduje się za nim. W ten sposób otrzymujemy kontur rysunku, przypominający jego cień lub odbicie. Jest bardzo kreatywny, ale w prosty sposób będzie zostawić plamy jednej lub kilku farb na powierzchni. Mogą to być równomiernie rozproszone plamy lub mające z jednego kąta. Gdy farba wyschnie, otrzymamy oryginalną i niepowtarzalną opakowanie na prezent.
  • Pamiętaj, jak wygląda dzieci sok w postaci trójkąta? To też jeden z oryginalnych sposobów pakowania na prezent. Przy tym wykonanie go jest bardzo proste. Dla nadania takiej formy wymaga prostokątny arkusz papieru, który rzutuje w postaci cylindra, a końce jego wciśnięty w kierunkach prostopadłych do siebie. To tak na szybko i po prostu mamy oryginalne pudełko na prezent.

Opakowanie na prezent

Wskazówka: «Jeśli lubią technika origami, lepszego sposobu, aby spakować mały prezent po prostu nie da się wymyślić. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory papier, złożony postać i dołącz do niej, a może nawet założyć prezent».

Oryginalny układ skrzyni będzie, jeśli ją zrobić w formie książki. Jeśli pudełko jest wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego, można go w ogóle nie być. W tym przypadku ważniejsze wewnętrzną treść i zawartość. Jeśli do dekoracji używane są taśmy, sznury lub nici, to warto zwrócić szczególną uwagę na design witryny lub obecność dodatkowych ozdób w postaci łuków, kwiatów lub innych elementów dekoracyjnych.

Pudełka na prezenty można składać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jak można powtórzyć sposób dekoracji zewnętrznych ścianek pudełka do wykończenia wnętrz. Wewnątrz pudełka można umieścić w specjalnie uszyte poduszki, napełnić skrzynię papierowymi notatkami z życzeniami lub dowolnym dostępnym, ale ozdobnym wypełniaczem.

Można stworzyć ciekawą opcję pakowania na prezent z pomocą skrzyni-matrioszki. W tym celu należy wykonać kilka różnych wielkości pudełek, które będą umieszczane w siebie. To zachowa intrygę znacznie dłużej i na pewno zadowoli kogoś, kto będzie rozpakować ten prezent.

Opakowanie na prezent

Jak zamknąć opakowanie

Bardzo ważne jest, aby nie zapomnieć, w jaki sposób będzie się zamykać opakowanie. To może być standardowe zapięcia, które выкраиваются wraz z częścią skrzyni. Mogą one być w postaci stroika, który wchodzi w sąsiedniej ściany skrzyni lub elementy dekoracyjne, заправляющиеся jeden za drugim. Mogą one być wykonane w postaci płatków kwiatu, dwóch połówek serca, skrzydeł motyla lub połówki jakiegokolwiek obrazu. Pokrywa na pudełku może być oddzielnym. Wtedy to jest trochę więcej niż większość, aby swobodnie ubierać się na górze. Jeśli wzór nie wymaga takich zamków i zamknięć, w zależności od kształtu opakowania, można zrobić kilka otworów za pomocą дырокола, włożyć w nich ozdobny sznurek lub wstążkę. Ciągnąc za końce przewodu zasilającego, można będzie zamknąć zawartość od wścibskich oczu.

Opakowanie na prezent

Wskazówka: «Rozmiar opakowanie musi być maksymalnie zbliżony do wielkości samego prezentu. W ten sposób prezent nie będzie swobodnie poruszać się wewnątrz pudełka, że zachowa swoją integralność. Jeśli skrzynia jest trochę więcej niż trzeba, to najlepiej wypełnić go w żaden z gatunków ozdobnych napełniania».

Jak widać, aby uzyskać kreatywne pudełka na prezenty, nie musisz biec za nimi do specjalistycznego sklepu. Dość łatwo i szybko zrobić je samemu. Przy tym będą one idealnie pasować do wielkości prezent i spełnić wszystkie państwa wymagania.