Kilka opcji, jak narysować prezent

Przygotowując się zadowolić kogoś z bliskich w dniu urodzin, chcę być niebanalną, pokazać swoim prezentem, o ile cenisz, rozumiesz i wspierasz człowieka. Osiągnąć rzeczą, która kupiony (nawet za niemałe pieniądze), nie jest łatwe. Cały czas wydaje się, że to coś nie tak, to nie wywoła prawdziwą radość, wzruszenia, nie «hak». Prędzej czy później ludzie skłaniają się ku opcji «a nie zrobić, czy coś własnymi rękami». Pierwszy do głowy przychodzi myśl: «Rysunek!». Druga – «nie umiem rysować!» Na tym etapie warto się zatrzymać i spojrzeć na proces rysowania z innego punktu widzenia.

Kilka opcji, jak narysować prezent

Rysować potrafią wszystko!

Nie ma człowieka, niezdolnego stworzyć oryginalny i poprawny rysunek, aby zadowolić kogoś, na kim ci naprawdę zależy. Trzeba znać kilka podstawowych zasad kompozycji i zrozumieć najnowsze trendy w świecie sztuk stosowanych.

Zasady umieszczania obrazu na arkuszu

Choć co narysowaliście, jaki materiał do podstawy wybrali, trzymać się przepisów utworu:

  • Rozwiń arkusz proporcjonalnie изображаемому obiektu;
  • Określ centrum obrazu, pola;
  • Górne pole powinno być trochę więcej dołu, tak, aby nie naciskać» na obraz;
  • Zrób mały szkic przyszłej pracy na małej kartce papieru, aby po przeniesieniu na чистовик można było wziąć pod uwagę popełnione błędy.
  • Ważne i znaczące obiekty należy umieszczać na środku, drugorzędne – obok.

Kogo rysować? Co rysować?

Rysunek

Wartość obrazu, ufundowany w urodziny, będzie mierzona, najprawdopodobniej, nie poziomem umiejętności, chociaż to też jest ważne, a sensem narysowanego. Dlatego ważne jest, aby dobrze przemyśleć, że będziesz udawać. Zadawałam sobie celu rozpoznania, przenieść, wyśmiać, ważne jest, aby nie przesadzić. Zwróć uwagę na wiek, stopień pokrewieństwa, zawód, hobby osoby, z którą będziesz malować prezent.

Wskazówka: «dziadków nie pozostaną obojętni od bukiet z kolorowych linii rączek ich wnuków-prawnuków».

Mężczyźnie, увлекающемуся wędkowania, spodoba malowane Złota Rybka z oryginalnym podpisem, życzeniami.

Do kategorii «mama» dobrym będzie jakaś fabuła i rysunek, ale jeśli chcesz соригинальничать, udawaj animowanego bohatera, można раскаивающегося (co oznacza w jego obrazie siebie). Bukiet ulubionych mamą kolorów lub krajobraz, przypominający rodzinne strony, mamy profil lub obiekt, którego wartość jest zrozumiałe tylko jej – to wszystko może spowodować przypływ pozytywnych emocji w duszy samego bliskiej osoby.

Dobrze refleksji, zawsze można znaleźć i włożyć taki sens w rysunek, że na tle tego prezentu mogą померкнуть te, w które zainwestował niemałe pieniądze.

Wskazówka: «Pamiętaj, że nie może zostawić swoich bliskich obojętnym, obok czego oni nigdy nie odbywają się nie zatrzymując. A jaki jest dziwaczna wypadek zdarzył się z tobą w dzieciństwie? To już gotowe tematy do rysunków na urodziny!»

Co będziemy rysować prezent?

Rysunek złota rybka

Myślisz, kredki, farby, flamastry – wszystko od dawna znane, nikogo nic nie dziwi? A wiesz, jak narysować prezent wici z kolorowych serwetek, żelazko i wosku kredki, mocnej kawy i szczoteczką do zębów? Uwierz mi, nie tak to śmiesznie wygląda, jak brzmi.

Współczesne sztuki wizualne oferuje setki oryginalnych metod i materiałów przekazać swoje uczucia, emocje, przekonania za pomocą rysunku.

Airbrush: motywy natury

Napar jest bardzo mocna kawa, ostudzić i lekko zanurzył w nim starą szczoteczkę do zębów, ostro przesuń w nią patykiem. Drobne plamy pokrywają papier. Procedurę należy powtarzać aż do uzyskania równomiernego, ale nie trwałej powłoki na całej strefy roboczej.

Przygotować kompozycję z liści, płaskie kwiatostany, pędzli trawy. Ułożyć je na kartce papieru, nie naruszając kompozytowych zasad: ziele i kwiatostany – pierwsza warstwa, listki mniejsze – drugi, duży liść (klon) – trzeci. Składników nie powinno być dużo. Upewniając się, że wszystko wygląda naturalnie, zrób kawę «rozpylania», zwłaszcza po obrysie dużej kartki. Gdy wyschnie, wyjąć liść klonu, znowu cofnięcie szczotką i kawy kontury średnich liści. Подсушили – zdejmij drugą warstwę i przesuń trzeci etap oprysku.

Obraz wychodzi oryginalny, z przejściami barw i pięknym zapachem.

Rysunek serwetki

Wzór serwetki

Zrobić rysunek na urodziny w technice de pijp-art – proste. Zdecyduj z fabułą, накидайте go ołówkiem, w skrajnym przypadku, należy wydrukować z komputera. Wybierz papierowe serwetki niezbędnych tonów lub monochromatyczne. Pokroić w paski o szerokości 1 cm, zrolować w wici, lekko zwilżać dłonie wodą. Dalej – kwestia gustu: «rysuj» wici, trzymać je na papier lub kolorowy obraz, wypełniając je wszystkie płótno obrazy, albo tylko kontury obrazu, korzystając z jednolitego koloru, pod warunkiem dalszego malowania obrazu.

Подсохший wzór z kolorowych serwetek można otworzyć lakierem bezbarwnym, a z czarno — czarną farbą akrylową. Łatwe прикасание gąbką z brązową farbą akrylową podkreśli kontury obrazu, zamieniając ją w obraz «zabytkowe».

Dzieciaki też rysują prezenty!

Dla samego małego kontyngentu można przygotować bezpieczne farby, a nawet u nich dwa konta będzie rysunek na urodziny bliskich.

Dla «inteligentnych» farb należy:

  • pół szklanki mąki;
  • 1 łyżka soli;
  • 1 łyżka. l PVA;
  • 1 łyżka oleju słonecznikowego;
  • barwniki spożywcze.

Rysunek

Składniki zwiększyć tyle razy, ile kolorów trzeba. Wygodnie robić każdy kolor w głębokim мисочке małej średnicy, gdzie mieściła się ладошка dziecka.

Umieszczając kolorowe odciski dziecięcych rączek na kartce papieru półkolem, dodaj pędy, kokarda-ocznych – bukiet gotowy.

Narysuj przedmiot sakura brązowym markerem lub farbami. Pokaż dziecku, jak można maczać w farbie dno butelki z tworzywa sztucznego i sposób nabijania rysować kwiaty wiśni. Wynik zadowoli i рисующих i odbiorcy prezentu.

Rysujemy… żelazkiem?

Rysunek żelazkiem

Энкаустика – sposób rysowania za pomocą żelaznych i kolorowych figur woskowych kredki. Malować w ten sposób mogą starsze dzieci i dorośli.

Spróbuj zrobić prosty krajobraz. Żelazko nagrzać do temperatury 60 stopni. Na jego podeszwę nałóż woskowe kredki niebieskich kolorach (niebieski, fioletowy, biały, różowy). Przesuń żelazkiem w karton. Niebo jest gotowe. Pozostałości z powierzchni żelazka usuniesz szmatką. Kilka odcieni zielonego, trochę brązowego – trawa, пригорки. Dalej – wszystko, co podpowie wyobraźnia. Może się zdarzyć, że pewnego dnia rysując prezent na urodziny, zyskasz hobby na całe życie.

Wskazówka: «Bądź zdecydowany, kreatywny, spróbuj, spróbuj, i trzeba będzie zadowolić bliskich ci ludzi i otworzyć się samemu».