Jak oryginalnie i pięknie zapakować prezent na święta

O tym, jak pięknie zapakować prezent, napisano wiele zaleceń i rad. Jest tylko jeden przepis prawidłowego wystawienia — to jest to, co trzeba i solenizantowi powinno to zadowolić. I nieważne, że możesz dać: naszyjnik, butelkę wina, papierośnicę, t-shirt lub szalik. W każdym przypadku musi być godnie i pięknie.

Jak oryginalnie i pięknie zapakować prezent na święta W życiu człowieka istnieje wiele świąt i wydarzeń, które sugerują wręczanie upominków. I za każdym razem to stawia nas przed twardym wyborem nie tylko samego prezentu, ale i sposób jego opakowania. Można skorzystać z usług sprzedawcy opakowań, ale z powodu braku czasu i dużego przepływu chętnych, opakowanie będzie, oczywiście, ostrożna, ale mało oryginalna. Wszystko co może być potrzebne: klej, nożyczki, taśma klejąca, odpowiednia skrzynia i trochę inspiracji i fantazji. Nawet nie kupując z wyprzedzeniem specjalnych materiałów do pakowania, w każdym domu można znaleźć coś, co dobrze będzie służyć do tego celu. Trzeba tylko trochę się postarać i twój prezent będzie nie tylko przyjemny i przydatny, ale i wyryje się w pamięci wszystkich, właśnie swojej oryginalnej podaniem i banalnej podejściem.

Piękne i ciekawe opakowanie musi być oryginalne. Umownie można je podzielić na 3 kategorie:

  • W formularzu;
  • Według materiału, w który jest zapakowany;
  • W używanym wystroju.

Materiały opakowaniowe

Opakowanie na prezent

Wskazówka: «jako opakowania mogą być używane specjalne opakowania, tektura, papier gazetowy».

W wyspecjalizowanych sklepach handlujących towarami takimi, przedstawiony bardzo szeroki asortyment. Wśród nich są różne opcje: matowe i błyszczące, фольгированные i przezroczyste, gładkie i kolorowe. Na przykład, korzystania z gazet, jak i czasopism upadków, może stać się ciekawym rozwiązaniem. W tym samym celu można też użyć białego papieru, wystarczy napisać na niej swoje życzenia lub dać dziecku narysować rysunek, jeśli, na przykład, ten prezent jest przeznaczony babci lub dziadkowi. Również do tego celu nadaje się i do każdej tkaniny. W takim przypadku można będzie po prostu ładnie zawiązać tkaniny w łuk, węzeł lub zrobić piękne fałdy. Lub zrobić kolaż ze zdjęć i wydrukowanych zdjęć.

Wystrój

Wskazówka: «jako ozdoby mogą być wykorzystywane nie tylko standardowe łuki, ale i inne materiały, takie jak: sznurek, nici do maszyn dziewiarskich lub do szycia, wstążki satynowe, lub tkaniny paski, koronki, kolorowy drut lub żyłka. A zamiast banta można użyć do sylwestrowej tematyce: еловую gałązkę, złote szyszki, ozdoby choinkowe lub nawet wycięte z papieru płatki śniegu».

Papierowe kwiaty własnymi rękami

Dla letniej i wiosennej tematyce bardziej odpowiednie pole lub kupione w sklepie, papierowe lub sztuczne kwiaty, a także mogą to być dowolne ozdoby, które ci się podobają. Mogą to być na przykład broszki, pompony dekoracyjne lub wycięte z papieru motyle, ważki i tak dalej. Jako dekoracji można przymocować szablon, na którym wyryte życzenia lub imię i nazwisko jubilata. Jeszcze będzie dobry obraz kwiat, motyl, ulubionego bohatera kreskówki dla dzieci. Z takim samym celu można użyć kartkę z odręcznym życzeniami lub dziecięcym wzorem.

Pojemniki do pakowania

Jako tary może służyć jako pudełko, w którym sprzedawany jest towar lub specjalnie zakupione lub wykonane ręcznie pudełka, pakiet lub woreczek. Tak samo jak przy wyborze materiału opakowaniowego, tutaj mogą być różne wersje. Pudełka opakowania wykonane są z tektury, papieru, cienkiego plastiku. Mogą one mieć kształt prostopadłościanu, sześcianu, ostrosłupa, stożka, walca, serca, koperty, opakowania, w kształcie zawinięte cukierki. Także prezenty pakowane są w różnych zestawach, które można kupić w sklepie lub zrobić samemu. Przy tym do wykończenia i dekoracji takiego produktu, można stosować różne techniki i wystrój. Do tych celów nadają się mozaika, muszelki, koraliki, guziki, wstążki i plisami. Szkatułki są wykonywane w technice modelowania, decoupage, cekinami, malowane farbami akrylowymi.

Pojemniki do pakowania

Wskazówka: aby spakować miękkie w swej fakturze produkt, na przykład, t-shirt lub szalik, można po prostu owinąć go jak kopertę lub zapakować w solidne pudełko. To, oczywiście, rozszerza możliwości w projektowaniu».

Pomysły i oryginalne sposoby pakowania

Do dekoracji butelki należy wysoki wąski pakiet w kształcie cylindra, po obu stronach butelki trzeba go połączyć i podłączyć, приплюснув trochę na boki, uda forma, przypominająca sylwetkę człowieka z długą szyją. Z góry na szyjkę można założyć ozdobną kapelusz, chustkę lub po prostu sztuczny kwiat. A na szyję założyła mini-krawat lub szalik. Taki sposób będzie z pewnością wyglądać bardzo oryginalnie.

Jeszcze jedna ciekawa opcja rejestracji. Prezent trzeba spakować w włókienniczy lub papierową torbę i zawiązać wolnej krawędzi podłogi lub taśmą. Sposobów zawiązywania też może być wiele. Na przykład, można zawiązać wstążkę галстучным węzłem lub tak, jak zwykle завязываете szalik.

Opakowanie do jabłek

Będzie bardzo interesujące, jeśli połączyć opakowanie na prezent i sam prezent. Na przykład, jeśli jest to spodnie i pas, lub koszula i krawat, to można zapakować koszulkę, a zamiast taśmy do wiązania prezent korzystać z tego samego krawat lub pasek. Lub, na przykład, twój prezent — to szalik i czapka, wtedy można spakować szalik w postaci woreczka, a czapkę nosić na wierzchu. A jeśli jeszcze woreczek złożyć w formie śmieszne twarze, bardziej oryginalnego wzornictwa prezent wymyślić trudne. Na zapakowane w pudełko wazon, zamiast zwykłego banta, dołączyć kwiaty.

Wskazówka: «Jeśli zdecydujesz się podarować szalik, to najbardziej oryginalne wykonanie dla tego prezentu, będzie wydrukować zdjęcie do ramion tego do kogo jest on przeznaczony, wyciąć i nakleić na karton. Na taki układ szalik tkany tak, jak można go nosić. Zaprojektowane w ten sposób, to lepiej umieścić w przezroczyste opakowanie, z zawiązanymi film nad głową układu jak cukierek».

Zamiast dać standardową kartkę, już заготовленным wierszem w sklepie, można umieścić swoje życzenia prosto na nim. Na szklanym wazonie lub urządzeniu piszemy specjalnym несмывающимся markerem, kilka pięknych wierszy jako szczere życzenia. Istnieje możliwość nagrać ciepłe słowa na kartce papieru i zawinąć go w sam prezent. Do takich celów nadaje tekstylia, takie jak ręcznik, obrus, koszula lub szalik. Jeśli prezent jest przeznaczony dla bliskiej osoby, że można zrobić kilka małych записочек, w postaci serduszek, kwiatuszków lub nawet owadów i rzucać je wewnątrz opakowania.

Pocztówka własnymi rękami

Nigdy nie należy zapominać, że projekt prezent musi pasować do okazji, biorąc pod uwagę i to, dla kogo jest on przeznaczony. Oto kilka wskazówek, które mogą się przydać.

  • Im młodszy wiek tym, dla kogo przeznaczony jest prezent, tym jaśniejsze, bardziej kolorowe musi być owinąć.
  • Dla kobiet wygląd robi się jaśniej, za wyjątkiem tych przypadków, kiedy ten prezent jest przeznaczony oficjalnego osoby lub koledze.
  • Dla mężczyzn wygląd zdecydować się na bardziej zachowawcze, bez stosowania jasnych i kolorowych materiałów, łuków i różowych wstążek.