Ile można dawać róż – i w jakiej sytuacji?

Róża była, jest i pewnie pozostanie najbardziej popularnym kwiatem, który można ofiarować. Nie wiesz, co wybrać – wybierasz różę. Opcja prawie wygrana. Jest to bardzo piękny kwiat, który do tego ma sporo symboliki. A i tak znajdzie się bardzo mało ludzi, do kogo ten prezent spodoba. Jego wszechstronność i naprawdę przyciąga, a różnorodność kolorów danych kolorów daje dużą swobodę wyboru. Tylko jedna jest nieco mylące – ile róż darować? Jaka ilość będzie najbardziej odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie, w rzeczywistości, zależy od konkretnego przypadku, od sytuacji, w której się znajdujesz. Należy rozważyć różne opcje, po ile kolorów zwykle dają.

Ile można dawać róż – i w jakiej sytuacji?

Jedna różo

Jeśli chcesz tak po prostu, bez żadnego kontekstu zadowolić człowieka, to wtedy można dawać i jedną piękną różę. To będzie miły gest i, oprócz tego, on nie będzie się do niczego zobowiązywać, nie będzie rozpieszczać człowieka, ale będzie mu wystarczającej uwagi – bardzo pozytywny efekt, bo często dają dokładnie tak.

Też właśnie taką ilość róż warto dać, jeśli chodzi o bardzo młodym wieku. Wyobraź sobie chłopca-wczesnego nastolatka, który ponosi swojej pasji bukiet kwiatów? To wszystko jest bardzo niestosowne.

Symboliczna liczba

Czasami można powiązać ilość róż do jakiejś daty. Na przykład, jeśli człowiek zbliża się dzień urodzin, to dlaczego nie dać liczbę róż, która jest równa liczbie lat? To samo odnosi się do wspólnych dat i tak dalej – ile lat/miesięcy, tyle kolorów.

Oczywiście, wiele naganne odnoszą się do sytuacji, gdy liczba darować róż jest parzysta, dlatego warto dać pierwszeństwo tej opcji tylko wtedy, gdy liczba, do którego chcesz przypisać twój prezent, jest dziwne.

Czasami liczba jest parzysta, ale niewłaściwe, na przykład, jeśli:

  1. zbyt mała;
  2. zbyt duża.

W takim przypadku ilość lepiej wybrać na jakiś zupełnie inny kryteria, bez przywiązania do tej liczby, gdy decydujesz, ile róż darować.

Bukiet z róż

Inne odmiany

Każda liczba może dobrze pasować do jakiegoś konkretnego przypadku.

Zawsze należy ocenić sytuację – nie перебарщиваете czy z ilością kolorów lub, przeciwnie, nie dzielcie się czy można ich za mało? Tradycja-tradycją, ale działać normalnie trzeba ситуативно.

Oto kilka dobrych przykładów tego, ile sztuk róż można dać w zasadzie:

  • Trzy. Zazwyczaj dają na znak szacunku.
  • Pięć. Dobra liczba do pierwszej randki (ma na myśli właśnie randkę z człowiekiem, w którym jesteś już zainteresowany, a nie pierwsze spotkanie z nieznajomą).
  • Jedenaście. Dobrym rozwiązaniem dla rocznicy, bo jedną różę dać jakoś nie bardzo właściwe, a dwanaście, na cześć każdego miesiąca – parzysta liczba.
  • Dwadzieścia dziewięć lub trzydzieści trzy. Obietnica wiecznej miłości – zazwyczaj dają żonie.
  • Sto jeden. To nie wystarczy bukiet, a prawdziwe wydarzenie, ponieważ można go dać do jakiegoś zupełnie wyjątkowego powodu – na przykład, jeśli chcesz zaproponować rękę i chcą nasłać swój obiekt adoracji kwiatami.

101 rose

Gdy jest ich tak wiele, ma sens nie zestrzelić kwiaty w jeden zwarty bukiet, a wymyślić, jak rozłożyć je bardziej interesujące, na przykład, małe bukiety, albo po prostu pięknie rozłożone na jakiegoś pomieszczenia.

Czego warto unikać

Warto unikać zbyt częstego одаривания ulubionych dużymi bukietami. No co jest dobrego w tym, że ulubiona się do tego przyzwyczaić? dla niej to już nie będzie ponosić sensu, i dla ciebie to zamieni się w szczególny obowiązek przed dziewczyną/żoną. Lepiej cieszyć dużymi bukietami w naprawdę ważnych dat – a w zwykły dzień można i jedną-trzy róże dać, to będzie dobrze i miło.

Oto film z jeszcze jednego punktu widzenia na temat tego, ile kolorów można/trzeba dać, jaka ilość optymalnie: