Dlaczego nie można dać ręczniki – czy można?

Ręcznik – rzecz bardzo przydatna. W humorystyczny fiction Douglasa Adamsa «Autostopem przez galaktykę» to właśnie nazywało się najważniejszym przedmiotem dla turysty w zasadzie – bo 25 maja każdego roku fani pisarza świętują Dzień Ręczniki. Ale nawet jeśli nawet wrócić do rzeczywistości, to nadal jest to bardzo przydatna rzecz. Tak i podarować można ją pięknie – ładnie zapakować swoje ręce i tak dalej. Jedno tylko niepokoi – wiele osób uważa, że taki oto prezent – to zły omen. Ale dlaczego ten znak jest taka zła? Skąd to się wzieło? Spróbujmy zrozumieć.

Dlaczego nie można dać ręczniki – czy można?

Negatywny symbolika

Więc dlaczego nie dać ręczniki? Początkowo ta omen idzie od tradycji związanych z pogrzebem. Jeśli w domu był martwy, to można było zrozumieć, jak raz na вывешенному na płot lub za okno полотенцу. Czasami nawet uczestnicy погребальной uroczystości były związane ręcznikami.

Jeszcze jedna omen polegał na tym, że kobieta powinna własnymi rękami haftować i dać każdemu mężczyźnie w jej domu w полотенцу – ale ten prezent może doprowadzić do szybkiej śmierci jakiejś bliskiej kuzynki mężczyźni. Naprawdę dziwne przekonanie, ale dlaczego-to w wielu miejscach znajduje się właśnie w takiej oto formie, pomimo pozornie rodzaju nielogiczność.

Pozytywna symbolika

Ciekawe, że ręcznik oprócz swojego negatywnego symboliki ponosi jeszcze i pozytywną symbolikę. Na przykład, jest to związane ze ślubem:

  • na nim wynoszą chleb i sól;
  • musisz go dać nowożeńcom;
  • na niego wstać podczas odwiedzania nowego mieszkania i tak dalej.

A to jednoznacznie pozytywna rzecz, prawda?

Również na ręcznik, zazwyczaj wynoszą nowo narodzonego dziecka. Tak więc jeden i ten sam przedmiot jest symbolem końca życia, i jej nowego początku.

Tak dawać, czy nie?

Jeśli jesteś skłonny wierzyć w przesądy – czy uważasz, że mogą im wierzyć одариваемые ludzie, więc na wszelki wypadek chcesz trochę mieć pewność, pamiętaj, że обрядные ręczniki, które są zaangażowane w wyżej wymienionych tradycji i ręczniki, które będziesz stosować w praktyce – to w ogóle różne rzeczy.

Po prostu unikaj za przekazanie białych odmian danego przedmiotu – bo w obrzędach zawsze stosuje się wyłącznie w białym postaci.

Ręcznik

Każdy inny kolor – lub, co jeszcze lepsze, pięknie вышитое własnymi rękami ręcznik – i oto, każda okazja negatywnych zniknęła. Także postaraj się ładnie zapakować prezent – można własnymi rękami.

Oto, na przykład, jak pięknie go złożyć:

A można kupić już gotowy ciekawa opcja. Na rynku znajduje się bardzo piękny prezent wersji, np.:

  • ręczniki, urządzone w postaci ciast
  • ręczniki-ciasta
  • «jaja», które rozwijają się w wodzie i tak dalej.

Tort z ręczników

Więc jeśli masz zamiar zrobić taki prezent (wypełniając swoimi rękami lub po prostu kupując w gotowej postaci), to nie warto mocno patrzeć na przesądy – żaden znak nie może ci przeszkodzić. Można by pomyśleć o czymś innym – o ile taki prezent będzie dobry? Czy będzie on wystarczający? Ucieszy się, czy pewien człowiek, którego wręcza?

To właśnie te pytania muszą się martwić, bo w przeciwnym razie cały posiadany symbolika tego prezentu zbyt sprzeczne i niejednoznaczne, aby na niego w jakiś sposób się za siebie i podejmować decyzje, opierając się na nim.