Noże, nożyczki i nawet widelca. Czy można ich użyć jako prezent?

Czy można dać noże? Nikt dokładnie nie wie dlaczego, ale wszyscy mówią «nie, nie możesz tego zrobić». Tak więc, od wieków istnieje przekonanie, według którego wszystkie śruty są w stanie zaszkodzić temu, kto otrzymał je w prezencie. Ta omen, najprawdopodobniej, jest bardzo stara. Ale tutaj udało się to przejść przez wieki i mocno usiąść w głowie nawet u cywilizowanych ludzi! I jak z nią walczyć? A tak w ogóle czy trzeba przekonywać siebie, że nie ma nic złego, gdy w prezencie otrzymano nóż?

Noże, nożyczki i nawet widelca. Czy można ich użyć jako prezent?

Dlaczego nie może wrócić do domu z ostrym prezent

Choć stały się już prawie wszyscy słowianie 1 000 lat temu chrześcijanami, jednak tych dziesięciu z górą wieków i tak nie wystarczyło, aby odrzucić wszystkie pogańskich zwyczajów i wierzeń. Nie czcimy Słońce, wierzymy w większym lub mniejszym stopniu w Boga, nie pić miody, preferując jej wódki lub koniaku, ale wiemy, że przenieść przez próg rzeczy lub dziecka, przed wyjazdem trzeba cicho siedzieć «na drogę» i nie warto dawać noże.

Najnowsza omen nosi złą kolorystykę. Niby taki prezent przyniesie problem tego, kto go weźmie. Dlaczego tak jest? Wszystko jest bardzo proste. Słowianie zawsze miały charakter dość gorący. W starożytności bez broni, nikt nigdzie nie chodził. Każdy wiedział, że jest u niego nóż do krojenia chleba, a ten, w którym on będzie na жниве pracować. Naturalnie, każdemu mężczyźnie było trzeba i broń. Czasy były trudne.

Innymi słowy, wszystkie noże u dobrego gospodarza już zostały rozesłane do pracy, posiłku, zabezpieczenia siebie i swojej rodziny. Dlatego nierozliczonych w gospodarstwie nóż nikomu nie jest potrzebny. Zawsze bez sprawy i może dostać się pod rękę w неподходящую minutę.

To ważne! Dawni słowianie wierzyli, że przynosi pecha dać nóż się spełni. I człowiek, który dał broń, spowoduje to właśnie im śmiertelny cios swemu sprawcy.

A to wszystko w ten sposób były związane negatywny taki dar, że często tu sam, biorąc pod uwagę wydarzenie, nowy właściciel noża, mógł, zły, im uderzyć swojego gościa, który przyszedł z takim prezentem.

Okazuje się, że przynosi pecha jak sama kazała dziać złe prognozy. W ten sposób, ostrych przeszywający przedmiotów swoja energia, którą ludzie, którzy wierzą w takie rzeczy, uważają negatywnej i to właśnie oni wyjaśniają, dlaczego nie można dać noże. Nawiasem mówiąc, ci, którzy nie biorą w prezencie nożyczki i nawet widełek, istnieją do dziś, i to w dużych ilościach.

Nożyczki w prezencie

Czy można obejść znaki

Dlaczego nie można dać noże rozumiem. Omen taka. Ale, jeśli spojrzeć, chodziło o nóż uniwersalny, który mógłby być używany w walce i w kuchni. Teraz takich już nie robią, przynajmniej normalny dawca nigdy nie przyniesie do domu воровскую финку. W dzisiejszym świecie okazało się, że przynosi pecha stała stylizowane na realia dnia dzisiejszego.

Odgarnął, krwawe horrory, ludzie w większym lub mniejszym stopniu są przekonani, że noże i nożyczki są w stanie złamać, cięte, zniszczyć najlepszą trwałą przyjaźń i szczerą miłość. Dlatego takie przedmioty najlepiej na wesela i urodziny nie dawać.

A tak w ogóle balansując na granicy jest dozwolone – jest zakazane, prezent w postaci noża mogą robić tylko w ograniczonej liczbie przypadków i nie wszyscy ludzie. Tak więc,

  • — jakiś rarytas egzemplarz można dać człowiekowi, jeśli jest kolekcjonerem i w swojej kolekcji brakuje właśnie takiego noża;
  • — ostre, wykonane z dobrej jakości stali, nóż myśliwski. Taki egzemplarz kosztuje bardzo drogo, ale będzie zrozumiany tylko tym, dla których sens życia — polowanie;
  • Nóż myśliwski

  • ostre i piękne noże można prowadzić w prezencie, jeśli zdarzyło się przebywać w Japonii. Uważa się, że właśnie tutaj robią najlepsze na świecie kuchenne atrybuty;
  • podarować zestaw noży młodej gospodyni. Taki prezent zawsze się przyda, inna sprawa, jak ona go przyjmie.

Noże kuchenne

Uwaga! Jeśli pytanie «czy można dać noże» człowiek ma tylko odpowiedź, nie warto przekonywać go do swoich prezentem w tym, że to głupia i nic nie значащая omen. Lepiej tego nie robić i przyjść do domu z innym prezentem.

Inna sprawa, gdy gospodarz dał nóż lub nożyczki, a to go bardzo myli. Co zrobić w tym przypadku?

Jak zniwelować negatywny wpływ przyjmie

Jeśli gość zrobił już dać cały arsenał broni białej, co zrobić w tym przypadku nowego właściciela? Tu, komunikacja z nowym нежеланным nabyciem musi przejść przez pierwotnemu zasadzie «kto mieczem wojuje». Tak więc,

  1. Jeśli nie оговорив z góry, który jednak przyniósł i wręczył nóż, od razu zapłacić mu za ten dar. Kwota nie musi być ogromny, prawdopodobnie będzie to kilka groszy. Ale! Wszystko na tych samych rzeczach, nóż, kupiony, już nie nosi na sobie żadnych negatywów i im można korzystać w dowolnym celu (ma na myśli domowe).
  2. Jeśli taki prezent, w tym, na przykład, nożyce krawieckie, nie został przekazany bezpośrednio w ręce, a odkrył jego pomysłodawca uroczystości w całości prezentów o długim terminie użytkowania już przez jakiś czas, trzeba za to zapłacić swoją cenę. Coś dać w celach charytatywnych lub obliczenie, kto mógł zrobić taki prezent, zaprezentować coś w odpowiedzi i mu.

Japoński nóż

To ważne! Najważniejsze, zrozumieć, poczuć, przekonać się, co to za nóż lub nożyczki zapłacił. Wtedy będzie można korzystać z tymi przedmiotami i nie myśleć nic złego. I to, oczywiście, się nie stanie.

W świecie przyjmie, ściśle splecionych z nowoczesnymi trendami, tak trudno jest znaleźć to, co jest niebezpieczne i trzeba dobrze i spodoba się wszystkim. Chyba warto się między tym, co można, a czego nie mogę dokontać granicę. I wtedy wszystkie prezenty zostaną podjęte nie jako symbol czegoś potajemnie niebezpiecznego, a jak prosty znak uwagi. Wtedy dokładnie, życie stanie się łatwiejsze.