Dlaczego nie można dać kapcie, bo to ciepły i odpowiedni prezent

Wybór prezentu, który sprawi przyjemność go do odbiorcy, jest bardzo trudna i odpowiedzialna sprawa. Teraz wiele starają się dawać praktyczne prezenty, które można wykorzystać w codziennym życiu. To może być naczynia, serwisy, serwis, szklanki, pościel i wiele innych. Ale są pewne rzeczy, których lepiej nie dawać, to noże, zegary, lustra, chustki i kapcie. Spróbujmy zastanowić się, dlaczego nie zaleca się takie prezenty na przykładzie domowych kapci. Przecież na pierwszy rzut oka jest to bardzo praktyczny i niezbędny przedmiot, są one często dają seniorom, домочадцем lub na parapetówkę. Ale większość przesądnych ludzi uważa, że dostać w prezencie kapcie przynosi nieszczęście. I taki prezent może doprowadzić do tego, że w rzeczywistości ten prezent potwierdzi примету. Ale nadal, dlaczego nie można dać kapcie?

Dlaczego nie można dać kapcie, bo to ciepły i odpowiedni prezent

Przesądy i wróżby o kapciach

Negatywny stosunek do takiego prezentu wiąże się z dużą ilością różnych przesądów i weźmie. Oto główne z nich:

  • Śmierć odbiorcy. Wiele osób uważa, dostać w prezencie kapcie to znaczy, że dawca oferuje ci raczej udać się w inny świat i tym samym przybliża datę śmierci. To przekonanie pojawiło się w naszym społeczeństwie z krajów Azji, tam istnieje tradycja chowania zmarłych w nowych butów, głównie w kapciach. Widzieć w trumnie w białych kapciach – to wyrażenie znane wielu. Chciałam zauważyć, że to właśnie starsi ludzie bardzo boleśnie reagują na taki dwuznaczny prezent. Babcie i dziadkowie są bardziej skłonni wierzyć w znaki i wierzeń, więc lepiej nie psuć nastroju i podarować w prezencie nie że neutralne, że nie ma tak tragiczne i smutne skojarzenia.
  • Domowe kapcie

  • Karetka separacja. Istnieje przekonanie, że jeśli zaprezentować ukochanej osoby lub przyjaciela kapcie, to już niedługo nastąpi gwałtowna kłótnia, która położy kres waszego związku lub przyjaźni. To przekonanie można to wytłumaczyć tym, że wcześniej kapcie symbolizuje drogę. A dać je to oznacza, że chcesz szczęśliwej podróży i sugeruje, że chcesz wyprowadzić człowieka z jego życia. Przy okazji, to przesąd odnosić się także do носкам i pończoch.
  • Pragnienie, aby zalegalizować związek lub rozpocząć razem żyć. Jest to nowy znak, który jest absolutnie nie sprawdzona, ale przy tym stała się bardzo popularna dzięki ogólnoświatowej sieci Internet. Tę interpretację można wyjaśnić tym, że kapcie są osobiste rzeczy i jeśli dać ich kochanek, z którym jeszcze nie zaczęli wspólne życie, to najprawdopodobniej on potraktuje ten prezent jako podpowiedź, co może doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji i mężczyzna od ciebie odejdzie. Chciałbym powtórzyć, że nie jest to udowodnione, ale tego rodzaju prezenty zupełnie nie romantyczne i podarować ukochanej i tak nie warto.

Domowe kapcie

Jak prawidłowo zaprezentować kapciuszki?

Pomimo przesądy związane z tym prezentem, kapcie są pięknym i użytecznym prezentem. Jest to idealny prezent na parapetówkę znajomych, które można zaprezentować w planie tym, by ich dom był zawsze pełen gości.

Prezenty wykonane własnoręcznie, zawsze są cenione wyżej, ponieważ są one wypełnione ciepło, czystość, troską i są cenami.

Jeśli chcesz podarować komuś kapcie, którzy zrobili własnymi rękami, to powinny one być nie musi jak przedmiot butów, mogą być na pamiątkę. Na przykład, można zrobić игольницу w postaci тапка lub ich miniaturowe z atłasowymi wstążkami i ozdoby, które wprowadzają odrobinę oryginalności do wnętrza każdego domu. Ponadto, można przywieźć z Europy pamiątkę w postaci tradycyjnych drewnianych nakładek. Każde dziecko będzie szczęśliwy, aby uzyskać miękkie kapcie z kaganiec zwierzęcia, a to ciepłe, miękkie, wykonane z owczej skóry zachwyci twojego rodzinnego człowieka.

Domowe kapcie

Białe pantofle jako prezent na ślub

Nie wszystkie narody mają takie same wierzeń i przesądów. Na przestrzeni wieków w Tunezji narzeczeni przynoszą w darze swoim kochankiem właśnie białe kapcie. Rynki Tunezji wypełnione specjalnymi подарочными zestawami «Ślub koszyk», gdzie oprócz białych kapci wchodzi jeszcze biała poduszka, świeca i rękawiczki. Przed najniższej ślubnej ceremonii panna młoda musi wykonać malowane henną na dłoniach i stopach, po zakończeniu malowania na jej ręce zakładają rękawice i odpowiednio białe kapcie na nogi.

Warto, czy nie wierzyć w podobne cechy, zależy tylko od samego człowieka. Uważa się, że człowiek sam ustawia się na pewne wydarzenia i wszystkie сбывшиеся wierzeń związane tylko z siłą самоубеждения. Ale jeśli masz wątpliwości, to lepiej wybrać inną rzecz. Przy okazji, jeśli otrzymał taki prezent, to można za niego zapłacić kilka monet. To zmieni prezent po prostu w towar, a on traci swoją przerażającą dwuznaczność.