Lustro mi dasz – miłą stracisz. Czy można dać lustro?

Wróżby i przesądy pojawiły się dawno, dawno temu. Od naszych babć i прабабушек do tej pory można je usłyszeć. Takich weźmie można wymienić setki. Jest ich wiele u różnych ludów, i oni między sobą podobne. Na przykład, w niektórych krajach znaleźć podkowę – do szczęścia, sól rozsypać – kłopoty lub kłótni, a liczba 13 jest groźny «cholernej tuzin».

Lustro mi dasz – miłą stracisz. Czy można dać lustro? A już biednego czarnego kota, chyba, unikają wszystko, oprócz anglików. U nich spotkanie z tym зверком jest to wielki znak, zwiastunem szczęścia i szczęścia.

Jest złe znaki i dobre, wiele z nich już dawno się nieaktualne, odeszły w przeszłość, a niektóre pojawiły się całkiem niedawno. Na przykład, przesądny człowiek przy zakupie samochodu powinien wiedzieć: «Jeśli kupić samochód zaraz po świętach bożego narodzenia, będzie bardzo mało złamać».

A temu, kto zamierza podpisać ważny dokument i zapomniał zabrać ze sobą długopis, można dać taką radę: «Gdy ci oferują cudzej długopis, spójrz, w której ręce ci będą ją podawać. Jeśli w lewym – uważaj, może cię oszukać, w prawym – spokojnie, twoja sprawa będzie «chodzić jak w zegarku».

Wierzyć czy nie wierzyć?

Lusterko na nóżce

Czy warto poważnie traktować opisowi – każdy człowiek decyduje za siebie. Nie można nadawać wartości i żyć dalej, nie zwracając uwagi na «bredzić». Ale są ludzie, którzy uważają, że każdy znak — symbol, zapowiedź jakiegoś wydarzenia. Przecież wielu z nich pojawiły się na pustym miejscu, a przez wieki były sprawdzane przez naszych przodków, były częścią ich codziennego życia.

Lustro — drzwi do innego świata

Jedną z takich weźmie może poinformować nowoczesnych dziewczyn. Często od swoich ukochanych otrzymują w prezencie, kosmetyczki, zestawy kosmetyczne, a w nich są małe lusterka. Od dawna uważa się, że jeśli facet daje swoją ukochaną lustro, wkrótce rozstały się.

Więc czy można dać lustro swojej dziewczynie w prezencie na urodziny? Omówimy to z różnych punktów widzenia.

Lustro zawsze kojarzyło się z nieziemskiego świata. W obecnych filmach-okropnościach właśnie z niego wychodzą różnego rodzaju potwory. Tak i w ulubionych przez nas bajek – «Królestwo krzywych luster», «królewna Śnieżka», «O zmarłej księżniczki» pokazuje związek «tego» i «tamtego» świata na powierzchni lustrzanej.

Dlaczego tego przedmiotu nadano taką mistyczną moc? Okazuje się, i to już udowodnili naukowcy, lustro jest doskonałym stróżem informacji. Ja zapisuje w swojej pamięci wszystko, co «zobaczył». A «widzi» to nie zawsze tylko to co dobre.

Lusterko

Za pomocą niego dość często nakłaniają zniszczenie. O tym dziś piszą dużo w książkach, na stronach internetowych. Uważa się, że wyrzucać rozbite lustro nie można, ponieważ w nim zapisane informacje o właścicielu.

Wskazówka: «Stare lustro jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ w nim gromadzi się tyle rzeczy. Dobrze, jeśli jest ono należało do dobrego człowieka. Ale jeśli dostanie się w ręce lusterko od złego zazdrosne osoby, lepiej od niego odciąć».

A jeszcze lustra stosuje się we wszelkiego rodzaju mówisz zagadki, rytualnych ceremoniach, w okultyzmie. Ich nie powiesić w sypialni, naprzeciwko drzwi wejściowych, tak jak to rzekomo zabierze masz siłę i nie da się przyjść do domu pozytywnej energii.

Pomyśl przed tym, jak dać

Lustro

Wszystkich, których interesuje «dlaczego nie można dać lustro ukochanej dziewczynie w prezencie na urodziny?». Odpowiemy tak: za dużo wad, może przynieść taki prezent. Przecież wiadomo, po ilu właścicieli miało. Nie jest wykluczone, że w sklepie, zanim go kupiłeś, to посмотрелись dziesiątki покупательниц. Nie wiesz, w jakim nastroju przyszli na zakupy. Jeden zły rzut oka – i lustro go zablokuje. A potem twoja dziewczyna, po otrzymaniu w prezencie lustro, weźmie na siebie ten negatyw.

Wskazówka: «Nie każdej młodej osobie spodoba się lustro w prezencie, zwłaszcza na urodziny dziewczyny. Na pewno znajdą się takie, które mogą przyjąć go jako obrazę, widząc wskazywać na to, że ich wygląd nie jest wszystko w porządku».

Dlaczego nie można dać lustro w prezencie dziewczynie? Wszystkie dziewczyny, jak zwykle, bardzo dbają o swój wygląd. Nie przegapisz żadnej okazji zerknąć w lusterko, aby poprawić fryzurę, makijaż i po prostu podziwiać swoim pięknym wyglądem. Dlatego do tego akcesorium wielu z młodych przedstawicieli żeńskiej połowy są bardzo wrażliwi. I jeśli im się nie spodoba oprawa, to lustro może polecieć do ciebie.

Przed zakupem na taki prezent, zastanów się, czy trzeba to robić. I czy można dać lustro drogiego człowieka, wiedząc, że to może niechcący stać się powodem do frustracji?