Ikona jako duchowy prezent dla rodziny i bliskich: wybieramy prawosławny obraz.

Zdjęcia twarzy świętych, inaczej mówiąc, ikony, od niepamiętnych czasów uważano za pobożnych i znaczącym darem. Jeśli człowiek postanowił podarować dotację świętą twarz, to znaczy, że on szczerze docenia swojego dawcy i szczerze chce mu to na dobre. Darowizna ikon – prawdziwa tradycja u chrześcijan, a ona istotna tylko dla ludzi wierzących. Dlatego, przed podjęciem decyzji podarować ikonę, upewnij się, że twój презенту będą zadowoleni i nie przyjmą go w bagnety. Wybór określonego świętego obrazu zależy od tego, jaki jest powód, darowizny i kto bezpośrednio, otrzyma swój prezent.

Ikona jako duchowy prezent dla rodziny i bliskich: wybieramy prawosławny obraz.

W jakie święta wypada dać w darze ikonę?

Dając święty obraz, tym samym pokazać troskę o swojego bliskiej osobie, bo każdy новоприобретенный w domu obraz – to cząstka błogosławieństwa od Ducha Świętego. Wielu nurtuje pytanie, czy można dać ikony w tradycyjne święta jako główny prezent? Jednoznacznie – tak. Ale nie warto zapominać o tym, że obraz twarzy świętego дарится do modlitwy, prośby pomocy w sprawach pokojowych, więc do wyboru patrona podejść z powagą.

 • Urodziny.

Na osobiste święto na cześć urodzin podjęta dać ikony z wizerunkiem nazwał świętego patrona. Również jako prezent można dać obrazek z Aniołem Stróżem. Twój prezent zostanie doceniony wiernym jubilatem.

Ikona na urodziny

 • Ślub kościelny.

Dla wielkiego sakramentu – ślubne – dają jednocześnie dwie znaczące ikony. Wybierz równe wielkości obrazy Boga Wszechmogącego, oraz obraz Najświętszej maryi Panny. Według zwyczaju święte twarze młodych kupują rodzice, ale w tym momencie nie ma zasadniczego znaczenia. Po użyciu na ślubie są przechowywane jako rodzinna pamiątka i przekazywane dzieciom z pokolenia na pokolenie.

Zestaw na ślub

 • Narodziny/chrzest dziecka.

Na oględziny lub na chrzest dziecka wspaniałym i wzruszającym prezentem będzie pomiar ikona. Inaczej to się nazywa książęcą, lub ojczyźnie to się ikoną. Ciekawe, że w XVII—XVIII wieku trójwymiarowe obrazy tworzyli tylko dla królewskich noworodków, a następnie tradycja забылась, i już w XXI wieku narodziła się na nowo, kupując masowy charakter. Ikona nazywa się «wymiarowy», ponieważ jej wysokość odbywa się indywidualnie dla dopasowania do wzrostu dziecka. Takie prawosławni dary są pisane na zamówienie i są wysoko cenione jako prezent.

Zestaw na chrzest dziecka

 • Rodzinne chcesz.

Верующую parę na rocznicę ślubu zadowoli zestaw w prezencie. Najlepszy prezent dla takiego powodu – rodzina ikona, na której widnieją wszyscy święci-patroni właśnie tej, danej rodziny. Rodzinne obrazy ze świętymi zamawiać u malarza ikon. Nie mniej popularne obrazy – складни w postaci małży i więcej ramek.

Ikona dla prowadzony przez datę

Ikony w prezencie bez okazji – czy można?

W niektórych sytuacjach może dać obraz człowieka bez wyrażnej przyczyny. Jeśli czujesz, że twój bliski potrzebuje osobistej ochrony – to nawet nie zastanawiaj się, czy można dać ikony lub nie. Taka prawosławny prezent będzie na korzyść i одаряемому, i ci – zrobisz dobra sprawy.

 • Dziewczyna w ciekawym położeniu koniecznie podaruj obraz Najświętszej maryi Panny «Asystentka w porodzie». Modlitwy do świętego Obrazu Najświętszej maryi Panny w porodzie Asystent ułatwią walki i korzystnie wpływają na proces porodu w ogóle.
 • Ikona pomocy w porodzie

 • Najlepszej przyjaciółce można przedstawić w dar Семистрельную ikonę Matki Bożej. Taki obraz w prezencie wiesza naprzeciwko drzwi wejściowych, chroni od zła gości, zawiści i złych serc.
 • Ikona Matki Bożej

 • Koledze do sukcesów w biznesie i twórczego dobrobytu podaruj obraz z wizerunkiem św Sergiusza z Radoneża. Otrzymany w darze twarz należy trzymać w widocznym miejscu.
 • Ikona Św Sergiusza Z Radoneża

 • Studentowi lub uczniowi w nauce i przyswajaniu nowej wiedzy sprzyja obraz Świętego Pantelejmona. Szczególnie efektywny, gdy nosić go ze sobą na ważne egzaminy, testy. Podaruj młodego ucznia kieszeni заламинированную ikonę z wizerunkiem tego świętego.
 • Ikona Świętego Pantelejmona

 • Wojskowemu/urzędnika w armii osobie podaruj ikonę z patronem książę Aleksander Newski, również nadaje się obraz Świętego Jerzego Победоносцем. Taka prawosławny dar chroni od wszystkich widzialnych i niewidzialnych wrogów.

Ikona z Aleksander Newski

Skąd się biorą przesądy: wróżby związane z darowizna ikon.

Na pewno wielu z was słyszało o суевериях w związku z darowizna obrazów. Odpowiemy na pytanie, dlaczego nie można dać ikony zdaniem tych, którzy skłonny do mistycyzmu. Pierwsze znaki, idące od wieków, stanowią obrazy ze świętymi obliczami należy przyjmować w prezencie od życzliwych ludzi, nawet warto ograniczyć się członkami rodziny. Uważano, że pomimo święte ikony, czarownicy mogą przez sprezentowany obrazek przekazać w ręce wszelkie zło – od uszkodzenia, kończąc spisek na śmierć. Przerażony takimi bajkami ludzie wierzyli w stare znaki, autosugestia uczynił «cuda» – w rodzinie zaczynał się nieład, a kłótnie przypisane każdej oddanej cudzymi rękami ikonie.

Szczególnie martwić żony, wiedząc, że ikona wyrzucać nie wolno, prowadzi «przyczynę kłopotów i rodzinnych zbieranie zaszczytów» do kościoła, gdzie obraz z wizerunkiem świętego ponowne uświęcali. Po tym, jak w rodzinie налаживались relacje, bo znaki «zgubili swoje działanie».

Na wszystkie powyższe można powiedzieć tylko jedno — prawdziwie wierzący człowiek nigdy nie dostanie się pod wpływ ludowych wierzeń, dlatego nawet najbardziej znanych znaki nie boi.