Co kupić na chrzciny dziewczynki i chłopca od chrzestnych i gości

Od najdawniejszych czasów po dziś dzień chrzciny są uważane za szczególne święto zarówno dla tego, kto chrzcił, jak i dla rodziców chrzestnych, a także rodziców. Chrzest to ważne i волнительное wydarzenie w życiu wierzącego człowieka, chrzest oznacza wejście człowieka na łono kościoła prawosławnego. Obrzęd chrztu zaprasza do Pana i daje dziecku jego wstawiennictwo i błogosławieństwo. Z tego powodu rodziców chce jak najszybciej przeprowadzić obrzęd chrztu swojego dziecka. W dzień chrztu nowy chrześcijanin staje się nową parę rodziców — to jasny i błogosławiony święto dla całej rodziny i przygotować się do niego należy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co kupić na chrzciny dziewczynki i chłopca od chrzestnych i gości

Przygotowania do obrzędu chrztu

Sakrament chrztu wymaga rygorystycznego przestrzegania chrześcijańskich tradycji i obrzędów, dlatego przygotowanie do sakramentu nie jest łatwe. Być cierpienie — to wielki zaszczyt, ale z dnia chrztu i na całe życie na chrzestnych spoczywa wielka odpowiedzialność: teraz rodzice chrzestni muszą wykonywać to w kościele obietnica dbać o крестнике być jego pomocnikiem i kierować się w życiu.

Wskazówka: «Jeśli propozycja stać się ojcem chrzestnym, trzeba powiedzieć słowa wdzięczności rodzicom za zaszczyt i starać się zrobić wszystko tak, aby obrzęd odbył się pięknie, ale twoim głównym zadaniem — zrobić prezent na chrzciny.»

Co dać krzyżowej ojca

Według starożytnej tradycji, ojciec chrzestny, wybierając prezent na chrzciny, może robić takie prezenty: płacić kościelny obrzęd chrztu i dać dziecku pierwszy нательный krzyżyk.

Wskazówka: «Nie martw się o tym, że nie możesz kupić złoty krzyżyk dziecku, materiał, z którego jest wykonany absolutnie nie ma obrzędu chrztu, pierwszy krzyżyk może być srebrny lub nawet drewniany».

Jakikolwiek by nie był krzyżyk, symbolizuje wiarę, mówią, że zakup masywny krzyż — zły omen, tak jak to jest symbol życiowego krzyża, który będzie nosić dziecko. Chrzestny powinien nie zapomnieć zapłacić obrzęd chrztu, tak jak mama i tata, dziecko może постесняться mu o tym powiedzieć. Poza tym, ojciec chrzestny zyskuje dodatkowe prezenty na chrzciny, według własnego uznania.

Tort na chrzciny

Prezenty od krzyżowej

Co daje na chrzciny od matki chrzestnej? Rola krzyżowej — to zakup pozostałych atrybutów dla kościelnego obrzędu: крыжмы, świątecznego szaty i czapki. Pod крыжмой ‘ śnieżnobiały tkanina przeznaczona do owijania dziecka w niej po kąpieli. Teraz odbywa się duża ilość крыжма z różnorodnym wykończeniem, ale jeśli chcesz mieć oryginalną крыжму, uszyć ją samodzielnie. Materiał dla niej musi być tylko naturalny i delikatny, aby nie przynosić dyskomfort dziecka. Według ludowej tradycji wskazane jest, aby wybrać biały i gładki отрез tkaniny, aby los dziecka była taka rozświetlona i gładka.

Strój do sakramentu składa się z białej sukienki lub koszule z kapturkiem, są one dostępne w sprzedaży, ale można je uszyć samodzielnie, bardzo przyjemne uczucia u rodziców spowoduje własnoręcznie wykonane hafty inicjałów dziecka i datą tego wydarzenia.

W dzisiejszych czasach stała się popularna tradycja prezenty na chrzciny, która przyszła z Anglii: na chrzciny, oprócz obowiązkowych prezentów, przedstawiana rodzicom małą srebrną łyżeczkę «na pierwszy zęby», to bardzo ładny i użyteczny prezent, później łyżeczka będzie pierwszym urządzeniem do karmienia dziecka. Jeśli masz chęć i środki na łyżeczce można wygrawerować życzenia dla dziecka z okazji uroczystości.

Oprócz zagranicznych tradycji odradzają się i lokalne dawno zapomnianych wierzeń. W dawnych czasach na to święto dał dziecku spersonalizowaną miarka ikonę. Na niej przedstawiany był Patronem dziecka, a rozmiar płótna pokrywają się ze wzrostem dziecka w momencie chrztu. Rodzina doceni taki symboliczny prezent, później będzie to pamiątka rodzinna.

Prezenty na chrzciny od gości

Ponieważ sakrament Chrztu — kościelna chrześcijański obrzęd, to i prezenty lepiej dobierać odpowiednie. Miło jest dostać w prezencie:

  • ikony;
  • biżuteria medaliony-ikony;
  • prezent Biblia i inne upominki przypominające o sakramencie chrztu.

Krzyżyk na chrzest

Można zatrzymać się na zwyczajowych prezentów na chrzciny. Dziewczyny najczęściej przedstawiana biżuteria: pierścienie, broszki, kolczyki. Dla chłopców otrzymują medaliki, bransoletki itp Dobrymi prezentami będą bardziej praktyczne rzeczy: piękny zestaw do spania, bujny baldachim do łóżeczka, dekoracyjna poduszka z haftem. Istotne będzie prezent w postaci dużego albumu, tak jak fotografować dzieci kochają wszyscy rodzice, taki prezent plus, nie będzie.

Nie zapominaj, że w dziecięcy okresie życia dziecko potrzebuje bardzo dużo akcesoriów, więc dodatkowe prezenty na chrzest w postaci huśtawek, naczyń, chodziki i wiele innych ubrań dla dzieci z pewnością spodobają się rodzicom. Należy zauważyć, że dawanie dziecku ubrania nie do końca praktyczne, zwłaszcza sezonowych, raczej nie uda się odgadnąć z rozmiarem rzeczy. I często zdarza się tak, że rzecz prawie nie przydały, tak jak była duża lub do sezonu maluch z niej już wzrosła, dzieje się tak dlatego, że proces wzrostu w pierwszym roku życia jest bardzo szybki.

prezent na chrzciny

Osobna kwestia to prezenty w postaci miękkich, puszystych zabawek. Dzieci w tak małym wieku są absolutnie nie interesują, więc kilka lat będą się kurz na półkach lub szafach, taka «zbieracz kurzu» nie tylko nie jest pożądane do pokoju dziecięcego, ale i bardzo szkodliwy, tak jak dziecko potrzebuje oddychać świeżym powietrzem, więc rodzice raczej nie spodoba się taki prezent.

Oprócz prezentu dziecku, obdarzyć uwagą i prezentem trzeba i rodziców. Wypada podarować kwiaty i kosz owoców i słodyczy rodziców dziecka. Można umieścić w koszyku butelkę czerwonego wina, inny alkohol będzie bez znaczenia.

Wskazówka: «Wybierając prezent chrześniakowi na chrzciny, nie należy zapominać, że najważniejsze prezenty na chrzciny — to szczere życzenia dobra i szczęścia dziecka, a także jego rodzicom. Każdy prezent wykonany z czystymi myślami i szczerością, przyniesie radość całej rodzinie».