Jak wybrać prezent na chrzest dzieci lub Dorosłych

Jak zwykle, wiele rodzice chrzczą dzieci, ale zdarza się, że obrzęd chrzest i przyjęcie wiary chrześcijańskiej odbywają się osoby w starszym wieku. W dniu chrztu dziecka rodzice zorganizować małe przyjęcie, zapraszając na uroczystość rodziców chrzestnych, którzy teraz są duchowymi tatą i mamą dla noworodka, bliskich, krewnych i przyjaciół.

Jak wybrać prezent na chrzest dzieci lub Dorosłych Według tradycji, goście muszą dawać prezenty sprawcy uroczystości, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, wybierając prezenty dla chrztu, jakie prezenty można dawać, a od darowizny jakich lepiej unikać, ponieważ nie wszystkie prezenty będą istotne w tym przypadku.

Co dają chrzestnych na chrzest

prezenty na chrzest

Jeśli będziecie rodzicami chrzestnymi dziecka, trzeba podziękować przyjaciołom za okazane zaufanie i zrobić wszystko, aby go usprawiedliwić, ponieważ od tego momentu rodzice chrzestni stają się duchowymi rodzicami. Bardzo ważne jest, aby zorganizować zbliżające się uroczystości i wybrać przyzwoity prezent dla dziecka.

Obowiązkowe prezenty na chrzest:

 • Крыжма.
 • Нательный krzyżyk.
 • Biblia.
 • Ikony, miarka ikonę, Patronki dziecka.
 • Крестильная koszula.

Do tradycyjnych prezentów dla dziewczynki lub chłopca odnoszą krzyżyk lub крыжму.

Wskazówka: «Крыжма – spad pustej białej tkaniny, w którą owinięty dziecka po zanurzania się w świętej wodzie. Po przeprowadzeniu obrzędu, tkanina staje się amuletem, który w zwyczaju przechowywać w ciągu życia, tak jak po zakończeniu obrzędu tkaniny obdarzony magicznymi właściwościami».

Wcześniej było w zwyczaju dawać крыжму wyłącznie koloru białego z najniższej zwykłej materii, dziś fabryki produkują różne opcje pięknych крыжма. Można użyć haftowane ręczniki z datą chrztu lub z nazwą dziewczynki lub chłopca.

prezenty na chrzest

Rodzice chrzestni jako prezent można podarować ikony, przecież wszyscy bliscy chrześniakowi ludzie pragną szczęścia i zdrowia dziecka, ale wielu interesuje pytanie, jaką Ikonę lepiej dawać na chrześniakowi?

Wskazówka: «Biorąc pod uwagę dawne wróżby, Ikona, podarowany na chrzest, daje duszy oświecenie, daje promień nadziei na lepszą przyszłość, chroni od wewnętrznej samotności, oczyszcza duszę. Dając Obraz staje się uczestnikiem najświętszego sakramentu chrztu».

Zgodnie z tradycją ojciec chrzestny jako prezent powinien dać chrześniakowi нательный krzyżyk, ponieważ to właśnie on jest symbolem wiary.

Wskazówka: «Nie warto się jako prezent kupić masywny нательный krzyżyk, tak jak to symbolizuje krzyż, który przeznaczony będzie prowadziła przez życie jest ochrzczony przez człowieka».

Krzyżyk na chrzest

Ostatnio dość popularną tradycją jest dawanie na chrzciny chrześniakowi srebrną łyżkę, na «pierwszy zęby». Ale ten prezent nie znajduje się na liście obowiązkowych prezentów o długim terminie użytkowania, ale w każdym razie łyżeczka będzie odpowiedni prezent na obchody. Oprócz tego srebro jest doskonałym materiałem do grawerowania, więc można zostawić pamiątkowy napis z życzeniami, datę chrztu lub imię i nazwisko dziecka.

Co zaprezentować gościom na imieniny

Wybór prezentów dla gości bardziej urozmaicone, ale najlepiej dać tematyczne prezenty:

 • Ikony z wizerunkiem Matki Bożej;
 • Plac biblii, książek duchowych;
 • wszelkie rzeczy z grawerowanie;
 • złote lub srebrne ozdoby;
 • zestawy haftowane ręczniki.

Oryginalnym prezentem dla dziewczynki lub chłopca będzie pudełko do pierwszego зубика, specjalny box do przechowywania aktu urodzenia lub chrztu, miękkie zabawki z religijną symboliką, poduszkowe z ангелочками lub wszystkie twarze Świętych.

Prezenty dla dziewczynek na chrzciny

Prezenty na chrzciny mogą być tradycyjne lub podchodzić do określonej płci dziecka. Krzyża przy wyborze prezentu, w pierwszej kolejności należy zapewnić wszystko, co potrzebne, że trzeba po przeprowadzeniu obrzędu chrztu dziecka. Tak, chrzestna mama musi zaprezentować крыжму, czapka, sukienka, dla obrządku. Podarowane rzeczy powinny być ozdobione różowymi wstążkami. Zestaw do chrztu można zrobić własnymi rękami, inwestując w prezencie całe ciepło na duszy i umiejętności. Można również dawać żadnej biżuterii, na przykład, kolczyki lub łańcuszek, które zostały wstępnie uświęceni w świątyni.

łyżka na pamięć

Dobrym prezentem dziewczynce będzie Ikona lub ладанка, z obrazem Świętej Patronki, Biblia dla dzieci. Goście mogą dawać miękkie zabawki, przybory toaletowe, zestawy dziecięcej naczyń, trumny, ubrania, płaszcz szlafrok — wszystko to, co będzie potrzebne dla dziecka.

Co dają chłopcu na chrzest

Ojciec chrzestny ojciec musi zaprezentować prezent nie tylko chrześniakowi, ale i matki dziecka. Najlepiej krzyżowej tacie dać нательный krzyż, Biblię, Ikony, haftowaną koszulę lub zestaw do chrztu beż lub jasny kolor niebieski, ale w tym momencie trzeba zwrócić się do kapłana. Ikonę można uzupełnić książką-opis z życia Świętego.

 • Zabawki dla dzieci;
 • chodziki;
 • krzesełko do karmienia;
 • dziecko śpi zestawy;
 • gry edukacyjne, zabawki, huśtawka dla dzieci, sprzęt sportowy;
 • zestawy ubrań;
 • miarka ikonę.

Co podarować osobie dorosłej?

Dzieci starsze lub dorośli, oprócz tradycyjnie przyjętych prezenty można dawać różne prezenty, ale trzeba wziąć pod uwagę wiek chrześniaka. To może być нательный krzyżyk, biżuteria, zestawy odzieży z haftem, książki religijnej tematyce, Biblię w eleganckiej oprawie lub w edycji premium, naczynia do wody święconej, podstawki do świec lub ikony, komplety pościeli, zestawy kosmetyczne. Najważniejsze jest to, aby prezent był praktyczny, pomocny i przypominał o sprawie zabytki zdarzeniu. Można również zaprezentować pieniądze, aby chrześniak sam mógł kupić prezent, ale to nie jest do końca właściwa opcja dla tej uroczystości.

łyżka na pamięć

Pomysły na prezenty dla rodziców

Rodzicom dziecka można dawać prezenty, które będą przypominać o tym wydarzeniu – ramki, prezent fotoksiążki, zdjęcia można powiększyć do rozmiaru zdjęcia. Oryginalnym prezentem będzie jakaś świąteczna kompozycja z koralików, drewna lub innych materiałów, która będzie kojarzyć się z tryumfem. Dać rodzicom chrześniaka można cukiernicze wyroby, na przykład, bukiety z cukierków, zestawy naczyń, kosze upominkowe, owoce, kwiaty, a oto napoje alkoholowe dać nie warto.

Wybierając prezenty na chrzest, co najważniejsze dać z całego serca i duszy, życzyć dziecku wszystkiego najlepszego i światła w życiu i szczerze dzielić te chwile z rodzicami dziecka.