Co dać dziecku na 3 lata, aby urodziny zapisał się prawdziwym świętem?

Nadszedł trzeci dzień urodzin twojego dziecka. W te wakacje chce dać крохе, co dobre i właściwe, ale i to, aby był szczerze zadowolony z prezentu i święto zapisał się w pamięci niezapomniane przeżycia. Tak więc, co dać dziecku na 3 lata? Prezent musi być naprawdę udany, należy zorientować się w potrzebach dziecka w wieku trzech lat.

Co dać dziecku na 3 lata, aby urodziny zapisał się prawdziwym świętem?

Ciekawy wiek – trzy lata

Najpierw trzeba określić, czym charakteryzuje się ten wiek? Trzy lata dla dziecka to już solidna data. Z jednej strony dzieci są jeszcze małe, nie do końca samodzielne, niegrzeczny i wierzą w cuda, z drugiej strony, oni już wiele potrafią zrobić sami, prawie wszyscy zdają sobie sprawę, rozmawiają i postrzegają siebie jako pełnoprawni członkowie społeczeństwa. Ten wiek jest jednym z najbardziej krytycznych okresów w życiu dziecka. Prawie wszystkie repliki okruchy można nagrywać i potem cytować, skoda stają się świadomi i poznawczymi. Mała stara się dochodzić wśród dorosłych poprzez negacji i braku zgody z opiniami innych. W tym okresie dzieci są świadome siebie i starają się naśladować dorosłych. W trzy lata już widać, jakie skłonności u dziecka i jakie talenty mogą być. Skłonny czy dziecko rysować i kocha książki, konstruktor, lalki czy samochody, sport. Dlatego w razie utrzymywania się jakichkolwiek interesów pożądane jest, aby stymulować jego (jej) poznania i rozwoju w tej dziedzinie. Jeśli kocha książki – kupić dużo ciekawych i koniecznie kolorowych książek, jeśli lubi sport – więcej czasu poświęcić lubił gier.

Co dać trzy letnie dziecko?

Przy wyborze prezentu na trzy lata należy wziąć pod uwagę indywidualne zainteresowania dziecka. Można, oczywiście, na urodziny, prezent i to, co mu na pewno podoba i w co on gra na co dzień, na przykład prezent dla dziewczynki – duża lalka lub dla chłopca – duża maszyna. Lub spróbować czegoś nowego, czego jeszcze u okruchy nie było.

Najczęstsze prezenty na trzy lata:

 1. Zestawy dziecięce
 2. Dziecięcy zestaw повора

  Zestaw narzędzi, naczynia, zestaw kuchenny, sprzęt agd (odkurzacz, żelazko, kuchnia — dziewczyna) i inne zestawy Te pomagają dziecku trzech lat opanować różne sfery działalności. Ponadto, dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, i to pozwoli im bezpiecznie dla siebie to zrobić.

 3. Zestawy różnych zawodów
 4. To zestawy i urządzenia, które pomagają rozwijać zdolności motoryczne i zapoznania się z różnych zawodów i służą tylko zabawa. Kolejowa, parking z samochodami, zestawy policjanta lub rycerza, zestaw doktora itp. To zajmie malucha i pozwoli poczuć się jak dorośli. Te gry dają możliwość zanurzyć się w świat fantazji, gdzie dziecko lub lekarz, lub kasjer w sklepie, lub może groźny rycerz, który zbawia mamę od złoczyńcy, itp.

 5. Teatralne gry
 6. To lalki, które ubierają się na rękę lub palec, lub figurki z bajek, itp. Zwykła gra zamienia się w wielkie wydarzenie – w teatr bajek. A bajki można wymyślać za każdym razem różne, w zależności od sytuacji. Ten prezent będzie interesująca dziecko trzech lat jeszcze i dlatego, że włącza się w grę dorosłych i sprzyja nawiązywaniu kontaktu z nim.

 7. Gry edukacyjne
 8. Gra edukacyjna dla dzieci

  Dotyczy to konstruktor, puzzle, mozaiki itp. Te gry rozwijają wyobraźnię, koordynację ruchową, ale i, oczywiście, uczą logicznego myślenia (co musisz teraz zrobić, aby uzyskać pożądany wynik, a co trzeba potem). Jednak nie wszyscy w tym wieku są w stanie poradzić sobie z tymi grami dobrze, jeśli dziecko nie będzie wychodziło, to będzie rozczarowany, a to może popsuć mu humor. Wtedy lepiej dawać to, co już potrafi, czy dziecko próbował i mu się podobało.

 9. Zabawki
 10. Są to zabawki pluszowe, lalki, samochody, roboty, itp. To standardowe zabawki są odpowiednie dla prezentu nie bliskich krewnych. Ale warto wziąć pod uwagę gusta dziecka, w przeciwnym razie mu prezent się nie spodoba i może się zdenerwować. Lepiej zapytać u rodziców lub u swojego dziecka co postać lubi lub jaką lalkę woli.

 11. Zabawki elektroniczne

Lalka z głosem

Teraz bardzo dużo pojawiło się online produktów dla małych dzieci, choć są takie zabawki przyzwoicie:

 • lalki, które mówią, płaczą i nawet ślinią (to małe dolls podobnych do niemowląt lub po prostu lalki);
 • roboty, które tańczą, strzelają i rozmawiają (mogą być na pilocie zdalnego sterowania i wykonać najprostsze zadania);
 • mówiący elementarz, który pomaga dziecku nauczyć się i opanować litery, cyfry i kolory (interaktywny rysunek z liter i cyfr, który określa dziecku zadanie i chwali, jeśli dziecko prawidłowo wciśnięty żądany obraz);
 • mini-komputery, które opowiadają bajki, śpiewają piosenki (ciekawe tym, że jest to wymiana niniejszej komputera i dziecko bez szkody dla sprzętu może ją opanować i edukacyjne w odniesieniu do zapoznania się z bajkami i piosenkami);
 • puszyste zwierzęta, które mówią i poruszają się (chomiki, pieski, kotki itp.)

Jak widać opcji prezentów trzy letnie dziecko bardzo wiele, najważniejsze jest to, na jaki budżet liczyć.

Dzieci w wieku trzech lat całą swoją działalność traktują jak grę. Tego można skorzystać, aby zaszczepić w dziecku w formie zabawy jakieś umiejętności, sposobu zachowania, przestrzeganie higieny, itp. I zabawki mogą w tym bardzo pomóc. Dziewczyny ważne jest, aby opanować umiejętności w kuchni, postępowania z agd, z dzieckiem, itp. Chłopiec – narzędzia, techniki, itp.

Indywidualne podejście do prezentu

Przy wyborze prezentu szczególnie na urodziny należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy dziecka, może nawet zapytać jego samego, w завуалированном postaci, aby dla niego prezent, jednak był zaskoczeniem. Jeszcze na początkowym etapie większość dziewczyn w rozwoju wyprzedzają chłopców. Na przykład, jeśli trzyletnia siostra łatwo już zbierać puzzle, to nie fakt, że jej brat jest w tym samym wieku poradzi sobie z tym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiek przynależność. Dziewczyna trzech lat już zastanawiam się bawić lalkami, instynkt macierzyński już zaczyna się pojawiać, a chłopcy są bardziej przyciągają wyścigi, samochody, projektant, itp. To jest, gdzie jest konkurencja, ryzyko i pomysłowość. Wszystkie dzieci uwielbiają święta, w szczególności, dzień swojego urodzenia, i, przy okazji, tylko z trzech lat, dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę swoje urodziny: czeka na prezenty, gości, pyszne dania, jednym słowem — czeka na wakacje.

Prezenty dla dziewczynki i chłopca

Dwa dziecka

Dla dziewczyn trzech lat dziś sprzedają się bardzo wiele różnego rodzaju zabawek: lalki, rzeczy dla lalek, domy dla lalek, różne, sprzęt gospodarstwa domowego i naczynia, zabawki miękkie wszystkich kolorach i rozmiarach, itp. To coś, co jest przeznaczone na prezent dla dziewczynki, a chłopcy, jak zwykle, nie jest to ciekawe. Nawet ubrać dziewczynę na urodziny można bardziej oryginalnie i pięknie, niż chłopca. W szafie dziewczynki mogą być: платьишки, сарафанчики, spódniczki, блузочки, spodnie i spodenki. A u мальчуганов tylko spodnie, spodnie i szorty. W zabawkach, które będą interesujące wyłącznie chłopców dominują: różnorodne bronie i pojazdy.

Jak włączyć urodziny w wakacje

Aby dziecko trzech lat podobał mi się jego urodziny, trzeba zorganizować mu jasny święto. Nie warto wydawać dużo pieniędzy, aby zaprosić animatorów i zamawiać to impreza w kawiarni lub rozrywkowym centrum miasta. W wieku trzech lat dziecko jeszcze nie oceni ilości wydanych pieniędzy i zasobów. Wystarczy zaprosić tych, których dziecko lub dziecko sami chcą widzieć, przygotować przynajmniej jeden tort, spędzać więcej kolorowe balony i girlandy i, oczywiście, dać to, co mu się spodoba.

Najważniejsze, na co trzeba położyć nacisk, to więcej różnego rodzaju gier i konkursów dla jubilata (birthday) i przyjaciół. Najlepiej z udziałem dorosłych, aby święto stało się rodzinny i aktywny.

Odpowiedź na pytanie: co dać dziecku na 3 lata — bardzo łatwy. Trzeba dać mu prawdziwe święto. I dzień urodzenia dziecko zapamięta na długo.