Co dać dziecku na 6 lat: figlarnie i poważnie

Wybrać prezent na sześć lat nie jest łatwe. Przecież on nie musi być ani «dzieci», ani «dorosłych». Oczywiście, życzenia dla jubilata trzeba wziąć pod uwagę, ale jeśli źle malucha wiesz, można dowiedzieć się z charakterystyką wieku przedszkolaka, отмечающего szóste urodziny.

Co dać dziecku na 6 lat: figlarnie i poważnie

Sześć lat – wiek ciekawości i wyboru

W tym wieku dzieci starają się poznać samych siebie i innych jako przedstawicieli społeczeństwa, próbuje zorientować się w związkach i relacjach ludzi, a także starają się zrozumieć «co jest dobre, a co złe», bez udziału rodziców. Teraz dziecko stara się dokonać moralnego wyboru: jakim trzeba być, jak wybierać przyjaciół. Coraz więcej dziecko operuje takimi pojęciami, jak uprzejmość i uczciwość. Odpowiadając na pytanie, dlaczego chce przyjaźnić się z kimś lub w inny poznał jego kolega, dziecko może powiedzieć, że jego przyjaciel jest dobry bo nie walczy, a z sąsiadującym dziewczyna chce się przyjaźnić bo ona jest dobra. Przy tym sześć lat – to wiek dziecięcej ciekawości, która zaspokoić we własnym zakresie jeszcze trudno: dobrze czytać dziecko jeszcze nie nauczył, więc i zadaje wiele pytań starszym. Urodziny to doskonały pretekst, aby pomóc dziecku w tym.

W pięć-sześć lat zaczyna tworzyć i pierwotna tożsamość płciowa, zainteresowanie do męskich i żeńskich cech i cech charakteru, cech przejawy emocji i uczuć, zachowań, zawodów.

I jeszcze szóste urodziny to święto dzieciństwa. W tym wieku jeszcze bardzo istotne gry, ale na pierwszy plan wychodzą wspólnych dyskusji na temat zasad gry i nadzór nad działaniami siebie: a co jeśli ktoś nie gra według zasad lub zachowuje się nie tak, jak powinno być jego postać. Zazwyczaj problemy te są rozwiązywane wspólnie za pomocą считалок i podziału ról. Również w tym okresie przedszkolak bierze w posiadanie aktywne wyobraźnię. Ponadto, w 6 lat szybko się rozwija duża motoryka: dziecko już jeździ na łyżwach i rowerze, skoki przez резиночку. Rozwija się dziecko i jak przyszły osoba czytelnik: książka jest już postrzegana jako źródło samodzielnego zdobywania informacji.

Prezent dla chłopca

Dla chłopców w wieku 6 lat zaczyna się epoka eksperymentów, bo teraz zastanawiam się, co i jak dokładnie się dzieje: dlaczego u 7 kolorów tęczy, co będzie, kto sprawia, że wiał wiatr, jeśli wszystkie komary znikną, co się stanie, jeśli zrobić to lub inne działanie… A jeszcze 6 lat chłopcu trzeba Tworzyć samodzielnie…Zaspokoić to zainteresowanie pomogą różnego rodzaju gry edukacyjne. Zresztą, opcji jest wiele.

 • Transformers i im podobni

W tej kategorii wchodzą nie tylko transformers, ale i биониклы, бабуганы i bakugan. Dla tych, którzy trochę zacofany, warto wyjaśnić, że jest to action-zabawki. Tak, bakugan, to transformator, który zamienia się w kosmicznego wojna o sprawiedliwość. Zabawki te są istotne, choć na szóste urodziny, choć na 16-ej, przecież chłopcy je uwielbiają;

 • Edukacyjne i gry edukacyjne

Dziś jest ich tak wiele, że jestem zaślepiona. Jak wybrać tę, która jest naprawdę ciekawa, przydatna i będzie interesująca małemu solenizantowi? Na urodziny chłopca, który jeszcze nie umie czytać, można dać szkolenia mówiący plakat, który nauczy się czytać. Także w ciągu najbliższych kilku lat będą istotne żel-transformator, który pozwala samodzielnie tworzyć skoczny piłki, zestawy do domowych eksperymentów chemicznych, gry planszowe, gry…

 • Konstruktorzy. Dziś to nie tylko «Lego» do tworzenia robotów i budynków. Konstruktorzy 21 wieku zapoznają się z cechami energii elektrycznej, model układu słonecznego, podstawy fizyki, często są elektronicznymi…jest gdzie wędrować, a cena zwykle odpowiednia;
 • Książka – aktualny prezent nawet na szóste urodziny. Niech to będzie encyklopedia, która będzie interesująca jeszcze wiele lat, a może i uosobiona opowieść, której bohaterem będzie sam dziecko.

Również chłopcu będą interesujące są inne prezenty:

 • Zegarek omnitrix;
 • Konsola manipulacyjne;
 • Rc zabawka;
 • Sprzęt sportowy;
 • Puzzle;
 • Kompas;
 • Lornetki;
 • Notatnik z замочком dla rekordów.

Prezent dziewczynie

Dziewczyna z prezentem na urodziny zadowolić trudniej. Często tylko mama wie, co dać dziecku 6 lat! Ale każda mała dziewczynka będzie zachwycona nową lalkę i dziecięcej kosmetykach. Lalek marek dziś dużo, ale lepiej zatrzymać się na popularnych jak Winx lub klasyki, czyli odwiecznej barbie. Idealna barbie-syrenka, a także wszystko, co związane z tą lalką, czy to odzież, koniku, meble itp.

sokowirówka dla dziewczyn

Wskazówka. Małej dziewczynce lepiej dać lalkę, odzież, na którą łatwo się ubiera i zdejmuje, a w zestawie nie ma drobnych деталек.

Będzie szczęśliwa dziewczyna i innych prezentów:

 • Zestawy do kreatywności;
 • Parasol;
 • Dzieci kopertówka lub рюкзачок;
 • Gra planszowa;
 • Puzzle;
 • Zestaw do robótek: rezinochki, koraliki, zestawy do tworzenia bransoletek;
 • Zestaw do kreatywności;
 • Prezent do szkoły.

Głos ludu:

Jest jeden fajny pomysł – wyślij na urodziny list z życzeniami dla dziewczyny od jej ulubionego bohatera kreskówki. W kopercie i najbardziej obecnie. Sześcioletni dziewczyny już czytają, ale w bajki wierzą, więc się ucieszy z takiego поздравлению.

(Ira, kobiece forum).

Pamiętaj, że sześć lat dziecko czasami jeszcze sam nie wie, czego chce, dlatego w naszej mocy wzbudzić u niego chęć do życia i nie pozwolić rozwinąć się равнодушию.