Prezenty dla dziadka na 80 lat: czym się podobać na jubileusz?

Mówią, że w wieku «70» każde urodziny — jubileusz. Ale jeśli chodzi o 80 lat, tu już bez opcji — święto musi być niezapomniany. A to oznacza, że prezenty mu pod stać. To prawda, z tym często pojawiają się trudności: jaki prezent można wymyślić dziadka w tak szacownej wieku? Hobby w 80 lat już chyba nie. Do nowego przyzwyczaić się trudne. Więc co podarować dziadkowi?

Prezenty dla dziadka na 80 lat: czym się podobać na jubileusz?

«Gospodarcze» prezenty

Oni nigdy nie są zbędne. Zdecydowanie, pralka automatyczna dziadka do niczego — to za mało jest jej w swoje 80 lat chce opanować. Ale przecież jest masa innych pomysłów. Jeśli akurat przed świętem coś wyszło z akcji, na przykład, podgrzewacz wody lub lodówka — co nie jest prezent? I istotne i przydatne. Jeśli w domu nic nie поломалось, można wykorzystać następujące pomysły:

 • Czajnik elektryczny. Istotne w tym przypadku, jeśli do tego dziadka musiał używać zwykłego naczynia do płyty. Nie muszę się martwić, że on zapomni wyłączyć lub herbaty. Tak i dziadek nie musiał bole pospiesz się do kuchni, aby urządzenie przestanie gwizdać (a pośpiech w takim wieku jest niebezpieczne dla zdrowia). Nawet jeśli najpierw dziadek wydaje się, że dać czajnik elektryczny nie było najlepszym rozwiązaniem, już wkrótce zmieni swoje zdanie.

Czajnik elektryczny

Wskazówka! Lepiej wybrać model z podgrzewaną wodą nie tylko do 100o, ale i z funkcją podgrzewania do 70o — nie zawsze potrzebny wrzątek, czasami wystarczy ciepła woda.

 • Термокружку. Wcale nie jest bezużyteczny prezent mężczyźnie, zwłaszcza w tak renomowanej wieku. Osoby, które ukończyły 80 lat i więcej, często zimne — tak działa natura. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im ciepło i komfort. Filiżanka, która będzie przez długi czas utrzymania temperatury — to dobry prezent dziadkowi.
 • Термокружка

 • Ciepły koc. Właściwie, to istotne z tego samego powodu. Nawet w lecie dziadkowi na pewno bardziej komfortowo spać pod kołdrą, a nie pod cienką narzutą lub tworzyw prześcieradłem. Wybrać najlepiej lekkie, ale ciepłe. I z hipoalergiczny treści.
 • Ciepły i piękny pled

 • Sweter z dzianiny. I znowu pomysł, co podarować mężczyźnie, aby było mu ciepło. Ale jeśli koc trzeba w nocy, sweter bardziej istotne w dzień. On będzie ogrzać jubilata, jak tylko pogoda będzie fajne.
 • Ciepły sweter

 • Torba-wózek. Lub, jak to nazywa, wózek-«кравчучку». Wiele widziałem takie u osób w podeszłym wieku. Zawieźć zakupy z rynku lub w sklepie w niej o wiele łatwiej, niż nosić w ręku. Tym bardziej, że w 80 lat mężczyźnie nawet podnieść ciężkie pakiety nie bardzo po prostu. A donieść do domu — tym bardziej.

Torba-wózek

 • Ubezpieczenie zdrowia. Nie do końca dla rolnictwa, ale dziadek na pewno się przyda. Można wziąć programu pełnego ubezpieczenia lub więcej tanich opcji. Na przykład, można dać ubezpieczenie tylko na pogotowie albo których możecie następnie zmienić opieką lekarza rodzinnego, który będzie regularnie wydzwaniać dziadkowi w celu kontroli zdrowia. W 80 lat jest to szczególnie ważne. A solenizantowi nie musisz się martwić, że zdrowie utrzyma, a do emerytury jeszcze długo, bo pieniędzy na lekarzy nie ma.

Jak widać, i w 80 lat mężczyzna może dać wiele. Po prostu trzeba dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wiek: nowoczesne urządzenia techniczne dziadek ciężko będzie zrozumieć, ale przecież i bez nich jest masa opcji, co dać. Niektórzy w tym wieku prowadzą bardzo aktywny tryb życia, ciągle chodzą i czasem jeżdżą w sanatorium: takiemu człowiekowi i jego жизнелюбию pozazdrościć wielu młodych!

Psychiczne prezenty

Czy może być prezent dla mężczyzny na 80-lecie nie tyle praktyczny, ile dla duszy? Oczywiście, że może! A nawet więcej: niektórzy uważają, że dziadek trzeba dać właśnie taki prezent. Dziadek na pewno będzie miło dostać coś z poniższej listy:

 • Telewizor. Wzrok już nie to samo, i wpatrywać się w mały ekran nie jest bardzo wygodne. Można wznieść się telewizor o dużej przekątnej. Niech to będzie tani LED-model, a nie nowoczesny smart TV z funkcją 3D, ale jakość obrazu dziadkowi na pewno się spodoba. Teraz telewizor będzie można nie tylko słuchać, ale i oglądać.
 • Subskrypcja na ulubioną gazetę. Czytać prasę — ten zwyczaj charakterystyczne dla wielu ludzi дедушкиного generacji. Dlatego wspierać jego nawyk — to dobry pomysł.

Wskazówka! Nawet jeśli nie zgadzasz się z polityki informacyjnej jego ulubionego wydawnictwa, nie kupuj dziadka inną gazetę. Może Ci się ona nie wydaje się być obiektywna, ale to jego święto i jego nawyk. Zrób mu prezent, a nie sobie.

 • Koszulę. Kto powiedział, że w wieku 80 lat mężczyzna nie chce wyglądać elegancko? Jeszcze jak się chce! Można dać koszulę — i solenizant raz stanie się szczęśliwszy.
 • Fotel bujany. Co jeszcze robić w tak szacownej wieku, jeśli nie myśląc o sensie życia lub spał w salonie, delikatnie kołysząc się w przód i w tył? Fotel bujany — piękny prezent dla dziadka, który z pewnością wkrótce stanie się ulubionym miejscem wypoczynku.

Fotel bujany

Ale, oczywiście, najlepszy prezent — to, jak ani banalne, uwaga i troska. Kiedy cała rodzina zbiera się przy stole, wspomina historię rodu, śpiewa, stare piosenki, rozmawia i śmieje się — to jest zabawa. Troska o dziadku powinna być nie tylko w dniu urodzin, szczególnie, jeśli mieszka sam. Przecież ludzie w wieku 80 lat wiele nie trzeba — chcą raczej nie fizycznej pomocy, a jedynie zaangażowania. Wejść, zapytać co słychać i zdrowie — to wystarczy. I zauważcie, że taki prezent jest całkowicie bezpłatny.