Jakie kwiaty podarować mamie na urodziny – zaskocz mamę?

Tak jak wyłącznie dla ogromnej ilości ludzi, to ich matka jest najważniejszą osobą w życiu, jej prezenty na urodziny (a także na boże narodzenie, Dzień Matki i inne święta) trzeba robić specjalne. Ale co by nie dał na urodziny, święta i tak dalej, normalnie to wszystko z pewnością towarzyszy piękny bukiet kwiatów. A tutaj robi się już trochę bardziej interesujące. Przecież wybór kolorów – wcale nie jest taka прозаичная zadaniem, jak może się wydawać. Nie wszyscy z nas są tak dobrze zorientowani w kolorach, aby zrobić racjonalny wybór – bo chce, aby prezent przypadł najbardziej do gustu, więc chcę zrobić coś dobrego w dniu urodzin (no i, odpowiednio, boże narodzenie i inne święta). Więc spróbujmy dowiedzieć się, jak zrobić coś dobrego dla matki – i zrobić to za pomocą kolorów. Więc jakie kwiaty podarować mamie?

Jakie kwiaty podarować mamie na urodziny – zaskocz mamę?

Klasyczne opcje

Zacznijmy od najbardziej tradycyjnych opcji, które każdy urodziny, boże narodzenie i inne święta datę swojej matki będą mogli bardziej niż godne ozdobić – ale przy tym pozostać na tyle neutralne, «bezpieczne». Oto klasyczne opcje, które nie tylko, jak wskazano powyżej, będą ozdobą Dzień Matki, boże narodzenie, urodziny i tak dalej – ale i łatwo mogą być zbywane bez jakiegokolwiek powodu:

  • Róża. Prawdziwa królowa. Dorosłym kobietom w zwyczaju dawać bogaty — i ciemno-czerwone kwiaty, choć nic jej przeszkadza, aby wycofać się z danych norm, jeśli twoja mama preferuje jakiś inny odcień. Zbyt «grube» bukiety dawać nie trzeba wbijać bukiet innymi roślinami też – róża słynie z elegancji, nie warto jej niszczyć. Jeśli chcesz dać wystarczająco duży bukiet, to postaraj się, aby nie wyglądała zbyt «poszło», aby róże nie wyglądały jak jednolity «kępa», a miłe i indywidualnie.
  • Chryzantemy. Trzeba być ostrożnym z tym kwiatem – on bardziej przyjazny sposób-neutralny. Dzielcie się chryzantemy tylko wtedy, gdy nie chcesz skupić się na bukiecie, a po prostu chcesz miło uzupełnić kwiatami twój prezent na święta, urodziny i tak dalej.
  • Lilia. Jeszcze jeden bardzo elegancki prezent. Będzie ozdobą każdego urodziny, święta i tak dalej. Najlepiej nadaje się do pozytywnych osób, które stale cieszą się z życia i nie mogą bez dobrego nastroju.
  • Tulipany. A oto ich można i więcej. Może wolisz trzymać się jakiegoś jednego koloru, a można zrobić prawdziwą workiem różnych kolorach – wtedy będzie bardzo jasny, niespotykane i wyjątkowe sposób miło.

Tulipany

Mniej standardowe opcje

Można zrobić «kwiatowy» prezent i mniej standardowy sposób. I wtedy nie ma znaczenia, urodziny czy Dzień Matki czy, boże narodzenie czy – w każdym razie można się mile zaskoczyć tak ważnej dla ciebie osoby.

Ważne tylko, aby nie przesadzić – jeśli nie jesteś pewien, jak mama zareaguje do niestandardowych opcji, lepiej wrócić i spróbować sprawdzoną klasykę.

  1. Pole i łąka kwiaty. Jest to bardzo ciekawa opcja, która nadaje się do żywych, jasnych, pozytywnych osób. Nie nadaje się do eleganckich biznesu. Ale w ogóle bukiet tego typu może być doceniony, bo ich i zdobyć nieco trudniejsze, i skomponować pięknie więcej problemów, tak i «przesłanie», pozytywne i натуралистичное, które w sobie taki bukiet będzie – to jest bardzo fajne.
  2. Calla. Prawdziwe wcielenie elegancji. Ale bardzo ważne jest to, jak dobrze i delikatnie je złożyć, aby ich nie wydawały się po prostu dwoma masywnymi zielonych «kiełbaską». Ale w dobrze utrzymanej postaci – jest to świetna opcja na prezent na urodziny, który można zrobić mamie (a to w święta je znaleźć w sprzedaży będzie oczywiście nieco bardziej problematyczne).
  3. Orchidea. W rzeczywistości, to nie jest taki niestandardowy wariant, ale i standardowym go nie można nazwać. Jeśli twoja mama i promieniuje we wszystkich swoich działaniach prawdziwą kobiecość – to podaruj jej orchidei. Zgrabny, elegancki. Zwykle dają białe odmiany tej rośliny, ale można obejrzeć i inne, jeśli twojej mamie się spodobają i będą mogli uczynić ją szczęśliwą.

Orchidea

Dodatkowe opcje

Jeśli chcesz praktyczny prezent dla mamy na urodziny, święta i tak dalej – trzeba zrobić to dać kwiat w doniczce. Wtedy nie tylko będzie bronić jakiś czas i będzie wyrzucony, a może zdobić jej mieszkania przez bardzo długi czas. Między innymi, to jeszcze ciekawego hobby – opiekować się nim może być nie mniej interesujące, niż im podziwiać. Tylko, proszę, nie próbuj dać kaktus – tak, to trwałe kwitnąca roślina, ale kontekst delikatnie mówiąc nie ten.

Jak podarować?

Jeśli zdecydujesz się wybrać bardziej tradycyjne form factor bukiet, to najlepiej zorganizować w nim kwiaty, aby szli łagodnym półkolem. Inną bardzo fajną opcją jest koszyki. Są ładne, zgrabne i eleganckie.

Kosz z kwiatami

W każdym razie, z pewnością pamiętaj, że nie warto zbyt mocno bać się, że się myliłem.

Jeśli kupiłeś coś, co nie do końca podoba, to delikatnie wskazywać. Ale w każdym razie wasza uwaga będzie na pewno ja oszacowywa – a to czasami dużo ważniejsze, niż wszystkie kwiaty i prezenty.

Przecież kwiaty z czasem – a stosunek będzie jeszcze bardzo, bardzo długo – więc zrób swojej mamie przyjemne i nie tylko na urodziny, boże narodzenie i podobnych chcesz. Tym bardziej, że to nie jest trudne w ogóle.