Co dać mamie na urodziny, jeśli nie ma pieniędzy?

U każdego w życiu bywają trudne okresy. Zatrzymali wynagrodzenia. Zwolniona z pracy. Trzeba zapłacić hipotecznych. Ktoś zachorował i musiał wydać wszystkie pieniądze na leczenie. Ale czasem takie okresy zdarzają się dni specjalne. Urodziny kogoś z bliskich – jeden z nich. Na przykład, urodziny mamy. Jej może być wykonywany czterdzieści lub sześćdziesiąt, może to zima czy lato, nie ma różnicy, bo w przypadku braku pieniędzy pytanie na prezent wstaje boleśnie i dotkliwie.

Co dać mamie na urodziny, jeśli nie ma pieniędzy? Przecież mama to zawsze bardzo kochany człowiek. Ma najbardziej dobre na ziemi, ręce, jest zawsze wybaczy, zawsze podpowie i doradzi. Dziecko zmieniała pieluchy, przy łóżku dziecka siedziała w dniach choroby. Nastolatka pomagała, gdy wydawało mu się, że go nie rozumie cały świat, i nie dawać jej nic nie jest złe i straszne.

Ale rozwiązania nie zawsze są. Pieniądze nie jest panaceum i nie najważniejsze. Nawet jeśli ich nie ma, można zrobić urodziny mamy radosny i niezapomniany.

Opłata za prezenty

Każda matka pracuje w domu, nawet jeśli jednocześnie pracuje w niniejszej pracy. Ona myje, sprząta, pierze, gotuje, nawet jeśli nie ma możliwości dać jej drogi odkurzacz, zawsze istnieją sposoby, aby ułatwić jej pracę.

 • Uroczysty obiad. Weź w rękę jedną książkę kucharską, a w drugiej поварешку, zapiąć fartuch i zabrać się do pracy. Można to zrobić, wstawszy wcześnie, i zbliżając się do kuchni, aby mama nie obudziła się wcześnie. Piec ciasto, ozdobić go z wzorami. Przygotuj sałatkę, зажарьте w piekarniku kurczaka. Niech, gdy mama wychodzi do kuchni, ta świeci czystością i pełne pysznych zapachów. Zrób tak, aby w swoje urodziny mama nie mogła gotować, a po prostu всплеснуть rękami i iść się myć, wiedząc, że wszystko jest już zrobione. A potem się chwalić koleżankom, że jej dziecko zostało dzisiaj kuchni, a nie ona.
 • Uroczysty obiad

  Wskazówka: «Jeśli na liście twoich umiejętności brak umiejętności gotowania– postępować ściśle według przepisu. A najlepiej daj sobie na pomoc członków rodziny, kto ma więcej doświadczenia i kto może razem z wami do czynienia w książce kucharskiej. Najważniejsze – nie pytaj u samej matki, a to może się domyślić».

 • Bony na sprzątanie. Przygotuj kilkanaście papierków z napisem «Bon na sprzątanie w domu» i podaruj mamie je w ładne pudełko. Niech teraz, jeśli ona znudzi lub nie będzie miała nastroju zajmować się sprawami domowymi, będzie mogła korzystać z taka gwarancyjna i powierzyć wszystko. To bardzo podniesie ją na duchu.

Ważne! Należy uważać, aby w dniu swojego urodzenia matka nie zajmowała się pracą domową. Żadnego mycia naczyń. Żadnego gotowania. Wytrzeć kurz, odkurzyć, umyć podłogi, aż po prostu odpoczywa. To już nie jest to zły prezent.

Ręcznie robione prezenty

Wskazówka: «Jeśli wiesz, jak grać na bajanie, rysować lub haftować – problem z prezentem decyduje się automatycznie. Jednak, jeśli nie umiesz nic, nadal istnieje możliwość, zrobić coś samemu».

 1. Bukiet papierowych kwiatów. Znaleźć w internecie-warsztaty wyrobu kwiatów z papieru jest bardzo proste, a papier kolorowy kosztuje mniej niż sto złotych. Znajdź najpiękniejsze kwiaty, uzbrojeni papierem i podaruj mamie bukiet, który jest w stanie umieścić w wazonie i podziwiać je przez długie miesiące. Które nigdy nie więdną, płatki nie spadną i będzie cieszyć się jej przez długi czas. Najważniejsze – ubić najpierw rękę na zwykłym papierze tak, aby kwiaty były piękne i gładkie. Wykonane tak sobie mało prawdopodobne, aby kogoś zadowolić.
 2. Bukiet papierowych kwiatów

 3. Domowy świąteczne. Jeśli nie umiesz rysować – wydrukować jakiś obrazek i napisz oryginalne życzenia. Włóż do środka papierowy kwiat, narysuj serduszko. Zrób tak, aby sam widok kartki zadowolony mamę. To będzie o wiele lepiej, niż dać «stemplowania» ze sklepu.
 4. Fartuch lub doniczki. Nie umiesz szyć? Najwyższy czas się nauczyć! Jeśli masz czas, dostęp do internetu i przycinania tkaniny – znajdź skromny wzory i spróbuj uszyć прихватку. Oczywiście, pierwsze doświadczenie może wyjść nie bardzo, ale trochę praktyki można osiągnąć przyzwoity wynik. A nawet jeśli nie podasz mamy wiele możliwości, aby śmiać się z własnych prób i przypomnieć sobie lekcje pracy i to, że przyniósł do domu po nich.
 5. Album fotograficzny. Zbierz w domu najbardziej pamiętne, ciekawe i śmieszne zdjęcia i stwórz z nich historię. Możesz zacząć ją od urodzenia. «Ja i mama». «Jak spędziłem swoje życie». «Najlepsze momenty rodziny takie coś». Niech mama, przeglądając strony, pamiętam, jak w szkole grałeś Бармалея, jak na Halloween раскрасились w wampira, jak w trzy lata перемазались kremem ze swojego urodzinowy tort po uszy – niech ona ponownie przeżyje te miłe chwile.
 6. Płyty z muzyką lub filmami. Jeśli ręce masz rosną tak, że wstyd pokazywać wszystko przez nich wykonane, płyty z muzyką lub filmami będzie dobry możliwością wyjścia z takiej sytuacji lepkiej. Można zebrać pamiątki dlaczego-albo filmy. Można dopchać się na jednej płycie wszystkie piosenki mojej mamy ulubionego wykonawcy lub filmy jej ukochanego aktora. Jest to szczególnie ważne, jeśli u niej brak umiejętności obchodzenia się z komputerem, a ona nie jest w stanie pobrać sobie wszystko, co zechce.

Tanie prezenty

Dać mamie coś, co jest tanie, wydaje się złym rozwiązaniem. Skoro nie ma pieniędzy żeby dać ogromny prawdziwy prezent jak podróż do Szwecji, lepiej zrobić samemu prezent od duszy. Tania sprawa nie koniecznie źle wykonana. Dlatego można spotkać w bardzo małą kwotę – do trzystu rubli.

 • Odkurzacz do klawiatury. Czyścić klawiaturę – długi i муторное zajęcie, które mama może nie powodować lekką panikę. Odkurzacz pomoże jej zawsze zawierać jej w czystości, bez specjalnego wysiłku i пригождаться wiele razy po urodzeniu.
 • Odkurzacz do klawiatury

 • Mały wentylator. Im można chłodzić перегревающуюся techniki, a można się. Szczególnie ważne w regionach, gdzie może być czterdzieści stopni w cieniu.
 • Nasiona. Doskonale nadaje się do mamy, które rosną kwiaty na parapecie lub zajmują się ogrodnictwem. Kup jej nasiona, które już dawno szukałam, i nie trzeba wydawać środki.
 • Audiobook. Jeśli twoja mama jest już starsza, a czytać lubi, audiobook będzie mamie dobrym prezentem. Może ona obejmować ją z dysku i słuchać, zamiast męczy oczy. Najważniejsze – poprawnie złożyć i nie mylić z wyborem. No i oczywiście zadbać o to, by u osoby, która ją начитывал, nie ma problemów z dykcją.
 • Opaska do snu. Jeśli twoja mama ma zwyczaj spać w dzień, to akcesorium bardzo jej się przyda. Z nim żadnego światła jej nie zaszkodzi i będzie mogła odzyskać siły.
 • Świece w różnych kolorach. Można podarować mamie świece, które płoną z kretesem, a nie zachód. Ona będzie w stanie zapalać je wieczorami i podziwiać.
 • Świece w różnych kolorach

 • Cukierki. Jeśli lubi słodycze, to możesz dać mamie oryginalny prezent. Do tego trzeba kupić pakiet słodyczy, rozwiń wszystkie, i zainwestować w papierki papierki z napisem «Jesteś piękna», «Jesteś najlepsza», «dasz radę», «kocham cię». Za każdym razem, gdy będzie ona rozwijać cukierek, będzie jej natknąć się na komplement. Czy można przygotować woreczek cukierków z przyjemnymi przewidywaniami. Kiedy mama będzie zły dzień, to będzie w stanie podnieść sobie nastrój, czytając je.
 • Awaryjne ładowanie. Jeśli mama ciągle zapomina naładować telefon, awaryjne ładowanie, podobna na baterię, którą można nosić ze sobą i doładować telefon w dowolnym miejscu, dobre rozwiązanie, aby jej dać. Jej mama będzie można się dodzwonić, nawet jeśli poszła z pustą baterią.
 • Słoiki na przyprawy. Prezent, który ucieszy każdą panią, bo ciągle nie ma odpowiedniej ilości. Zwłaszcza jeśli będą one piękne i oryginalne. Można je kupić lub użyć dostępnych materiałów. Wpisz na przykład pęcherzyków od witamin, pomaluj je w żywe kolory i podpisz. Niech u mamy w szafkach, aby osiedlić się tęcza.

Jak podarować

Jeśli twój prezent nie jest zbyt kosztowny, istnieje kilka sposobów, aby go wręczenie zabawne i interesujące, pod stać się święta, urodziny.

 1. Skrzyni. Jeśli jesteś pewny, że moja mama ma poczucie humoru i zrozumie żart, weź kilka pudełek, włożyć jedną w drugą, w najmniejszy centymetr prezent, i to wszystko zapakować w ładne połóż papier z kokardą. Najważniejsze jest to, aby to, co będzie leżeć wewnątrz, na tyle zadowolony zmęczoną rozpakowaniem matka, która do tego czasu może być i nie cieszę się, że dziś są jej urodziny.
 2. Duże pudełko

 3. Szukanie niespodzianki. Zrób mamie kilka zagadek, decydując, które znajdzie to, że zdecydujesz się na jej dać. Niech ona spojrzy w spiżarni, zmieści się na antresoli i się wykluć na balkon. Najważniejsze – nie dokręcić, aby ona nie zdążyłam się zmęczyć, i towarzyszyć każdy element cukierkami i prowadnicy tajemnicą.
 4. Nieoczekiwane miejsce. Niech mama znajdzie prezent, gdy wejdzie rano za кофемолкой. Niech wykryje bukiet papierowych kwiatów, owiniętych w folię, papier, leżących w lodówce. Niech zdejmie dysk z lampy, gdzie będzie drżeć mrowiem. Więcej oryginalności i grozy, nie chudy trzecim i nudy.
 5. Torbę. Jeśli masz brać lub siostry, zorganizować pozdrowienia-losowanie. Posadź najmniejszego z was w worek, wręcza mu prezent, torba obwiążcie kokardą i uroczyście wręcza имениннице. Niech ona się zastanawiać, po obejrzeniu jednego ze swoich dzieci jako prezent. A ty radować, patrząc na jej zdziwienie.

Wskazówka: «Brak pieniędzy to nie wyrok, lecz, przeciwnie, jest okazja, aby pokazać wyobraźnię i dać to, co w każdym innym czasie, można by nawet na to nie wpadli dać. Powód pokonać wszystkie zabawy, powód, aby włączyć wakacje w prawdziwe przedstawienie».

Najważniejsze – nie wysilaj się, nie czuć winy i nie przepraszać za to, że nie możesz dać coś droższego. Lepiej więcej czułych słów, żartów i komplementów.

Mama na pewno jest zobowiązana, aby usłyszeć od ciebie «kocham cię» kilkanaście razy, i uzyskać kilka pocałunków w policzek, nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś już zbyt dorosły do takich przejawów sentymentalizmu.

Przecież to jej urodziny.