Prezenty firmowe: co i jak dawać pracownika

Prezenty firmowe — to niezastąpiona część wewnętrznego pr. Utrzymać status firmy, motywować pracowników do dalszej pracy wyczyny, stworzyć im komfortowe warunki pracy i chęć do pracy dalej, po prostu miło zaskoczyć ich to zadaniem kierownictwa. Ktoś nadal uważa, że najlepszą zachętą dla pracownika — to nagroda. Oczywiście, bez finansowego мотиватора trudne, ale to nie jest jedynym elementem do osiągnięcia harmonijnej relacji z pracownikiem.

Prezenty firmowe: co i jak dawać pracownika Każdy podrzędny od czasu do czasu wymaga promocji. Czasami kopertą, czasami — słowem, a czasem — prezent. I w takim przypadku trzeba wybrać coś stosownego do sytuacji i, w tym samym czasie, osobisty, co jednoznacznie mówi: wybierając prezent, myślał właśnie o tym człowieku. Oczywiście, sytuacja jest inna, jeśli mówimy o firmowe prezenty na święta — ich lepiej dawać, wręcz przeciwnie, zawsze takie same. Inaczej plotek, sporów, a nawet urazy nie da się uniknąć.

Prezenty całemu zespołowi

Często jest to coś symbolicznego. Pierwszeństwo często są praktyczne pomysły, ale tani: u małej firmy i budżet na to mały, a u dużej pracowników dużo, a łączne koszty nawet na tanie prezenty są istotne. Co można podarować?

 • Kubek z logo firmy. Banalne, ale zawsze prawdziwe: kubki okresowo pękają i walczą, bo wymagają wymiany. Można podarować zestaw konkretnie do działu, aby naczynia siedziała w biurze i wykorzystywano do przygotowywania kawy i herbaty, a można zrobić każdemu indywidualny prezent. W takim razie najprawdopodobniej kubek będzie zabrano do domu, ponieważ takie prezenty firmowe — takie same, i znaleźć swój kubek na stole wśród innych już jutro nie będzie łatwe.
 • Notatnik. Jest również przydatna w pracy rzecz, choć każdemu — od administratora biura do specjalisty ds. public relations. A jeśli markowe rzeczy są używane w pracy z klientami, to znacznie podnosi status firmy w ich oczach.
 • Album do zdjęć. Na przykład, aby uchwycić najlepsze momenty nadchodzącego sezonu wakacyjnego. I choć zdjęcia dzisiaj pisać rzadko, robi się częściej, niż wcześniej. A album — świetna okazja, aby przywrócić dawną tradycję.
 • Poduszki ortopedyczne do pracy przy komputerze. Niezbędna rzecz dla każdego, kto spędza dużo czasu przed komputerem. Ona pomaga się zrelaksować, szybko zregenerować siły, a wraz z nimi — i bezawaryjności.

Poduszki ortopedyczne do pracy przy komputerze

Wskazówka! Poduszki są na szyi i odcinka lędźwiowego. Obserwuj, jakie miejsca najbardziej problematyczne u większości — to łatwo zauważyć. Taki prezent jak ortopedyczna poduszka nie tylko легчает pracy w dni powszednie, ale i przyczynia się do poprawy mikroklimatu w biurze.

 • Karnet w klubie fitness. Najlepiej w wcześnie rano lub wieczorem i w klubie, który znajduje się w pobliżu pracy. Na taki prezent można śmiało wydać część nagrody fundacji: nawet jeśli im skorzystają nie wszyscy, ci, którym to się przyda, będą bardzo zadowoleni. A jeśli w klubie porozumienia o zakupie hurtowym w którym zakupione zostały karnety, można wynegocjować dobry rabat.
 • Ubezpieczenie zdrowotne pracowników. Jeszcze jedna możliwość udowodnić pracownikom, że firma naprawdę o nich dba. Ubezpieczenie zdrowotne na dzień dzisiejszy staje się coraz bardziej popularne, i taki prezent od firmy może okazać się bardzo istotne.

Jeśli chodzi o wspólne święta, prezenty firmowe można zastąpić продуктовыми zestawami lub dobrym alkoholem. Ale zbyt często tak nie należy robić wszystko jednak zespołowi chciał różnorodności. Jeśli prezenty firmowe mogą zaskakiwać, to dlaczego by nie odejść od zwykłych szablonów?

Prezenty osobiste

Czasami kierownictwo firmy sprawia, że prezenty w imieniu firmy szczególnie zasłużonym pracownikom. Na przykład, ktoś otrzymał stanowisko kierownika działu, z powodzeniem odbył staż lub świętuje 10-letni jubileusz pracy w tej firmie. Jeśli pracowników zachęcić i na takie okazje, będą pracować z dużo większą przyjemnością. Że można im podarować?

 • Artykuły biurowe — wysokiej jakości брендированную długopis, notatnik, folder dokumentów. To na pewno przyda się w pracy, a korzystać z przedmiotami z logo firmy, która tak o tobie забоится, o wiele ładniejszy.
 • Portfel skórzany — prezent dla tych, którzy dopiero zaczynają (w perspektywie — udaną karierę, żeby było do czego dążyć. Od razu daje pracownikowi solidności.
 • Laptop. To już na pewno niezastąpione narzędzie pracy, który o wiele bardziej wygodne stacjonarnego komputera. To drogi prezent, ale bardzo adekwatny do nowego kierownika działu.
 • Laptop

  Wskazówka! Czasami pracownicy wolą pracować na osobistych urządzeniach komputerowych — w niektórych firmach jest to dozwolone. W takim przypadku nie ma sensu dodaje drugi laptop, ale można dać certyfikat do sklepu techniki — nagle pracownik sam chce zmienić model na bardziej wydajny.

  • Książki, które motywują do sukcesu — nie prezenty firmowe? Jeśli książka jest napisana profesjonalnie, to będzie ją czytać nawet ten, kto nie jest szczególnie zainteresowany artystycznym czytaniem i nie planował wydać na to swój wolny czas.

  A można użyć sprytu i zobacz na portalach społecznościowych, że podoba przyszłemu właścicielowi na prezent — tak można zrobić dobry wybór «nie ma pracy» opcji.

  Prezenty osobiste trzeba dać z całym zespole albo przynajmniej w najbliższych współpracowników. Ważne jest, aby zobaczyć, że twoje zasługi cenią, i przy tym nie tylko sam na sam. Takie działanie ma trzy konsekwencje:

  • Uznanie społeczne pobudza do nowych wyzwań.
  • Ci, którzy pozostali tylko widzami, będą starać się uzyskać takie same firmowe prezenty od firmy.
  • Przewodnik pokazuje się jako placówka i aktywnie zainteresowana w dogodnej współpracy.

  Jak widać, wybrać prezenty firmowe — to nie jest trudne. I do tego nie musisz czekać na jakiegos powodu: można wybrać prezenty firmowe już teraz i nabywać je w odpowiedniej ilości, aby potem, kiedy wszystkie firmy będą przebierać jeden i ten sam asortyment, nie tracić już na to.