Jak wybrać prezent koledze, aby on przypadł do gustu

Chcemy tego, czy nie, ale każdy dzień pracy, tak czy inaczej, zmuszają nas zbliżać się z kolegami. To zmusza nas do brania udziału w życiu osobistym i, przede wszystkim, ważne i uroczyste chwile. To udział popycha nas wręczać prezenty kolegom. I w przeciwieństwie do wyboru prezentu dla bliskich i krewnych, prezent koledze wybierają w sposób szczególny zasady i, jak zwykle, ciemno. Zgadzam się, że nie można podejść do człowieka, korzystającego z tobą na jednym piętrze, ale komunikacja, z których sprowadza się wyłącznie do pracy momenty z pytaniem: «A co ci podarować z okazji przejścia na emeryturę lub poprawić?».

Jak wybrać prezent koledze, aby on przypadł do gustu

Podstawowe zasady wyboru prezentów koledze

Pytanie «co dać kolegom?» lub «co dać koledze?» staje przed nami kilka razy, z roku na rok. I jeśli relacje z pracownikiem bliskie i wychodzą poza ramy pracy, to najprawdopodobniej trzeba będzie znane są jego pasje, hobby lub wcale życzenia odnośnie prezentu na konkretną uroczystość. Ale często to nie jest tak i tu trzeba ciężko pracować.

Przy wyborze prezentów dla kolegów warto kierować się następującymi нехитрыми zasadami:

 • Jeśli prezent jest planowane wakacje, ogólnego dla określonej grupy kolegów, na przykład, kobiety do 8 Marca i mężczyzn do 23 lutego, to warto pamiętać, że musi być jednakowa dla wszystkich;
 • Prezent nie musi być bardzo drogie, aby nie narzucać koledze, robić tak samo zwrotny gest. Wyjątek, prezent od zespołu dla jakiegoś istotnego wydarzenia;
 • Nie zapominaj, że w miarę możliwości prezent powinien być oryginalny i funkcjonalny, którą można używać przez dłuższy czas.

Opakowany w butelkę

Opcje prezentów kolegów mężczyzn

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Niedrogi, oryginalny i funkcjonalny prezent koledze mężczyźnie na wspólne wakacje:

 • Pakowany butelka dobrego, jakościowego mocnych napojów;
 • Oryginalne upominki popielniczki, wysokiej jakości papierosy (cygara), pamiątki rurka lub zapalniczka doskonale nadają się miłośnikowi pomyśleć, co najważniejsze i jednocześnie zwolnić «клубящийся dymek» z jego płuc;
 • Płytę z grą, filmem, ciekawych informacji;
 • Brelok z marką lub tablicą rejestracyjną auto obdarzył, koledzy;
 • Klips do pieniędzy. Lekko indywidualizować taki prezent można grawerowanie.
 • Wskazówka: «Indywidualny prezent dla mężczyzny, na przykład, od zespołu na urodziny będzie droższe. Przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę jeszcze więcej zmiennych, których status w społeczeństwie i w zespole, zakres działalności, stan cywilny».

  Tak, mężczyźnie zarządu firmy od zespołu można przedstawić drogie, wysokiej jakości, skórzany portfel na dokumenty lub portfel, solidne zegary ścienne. Inżynier IT-ишнику warto podarować «świeżutki» gadżet (kamery, podstawkę pod kubek z podgrzewaną wodą i wiele innych) lub super zaawansowane komputerowe krzesło.

  Opcje na prezenty dla kolegów kobiet

  Mężczyźni dawać prezenty łatwiejsze, czego nie można powiedzieć o kobietach, nawet jeśli to kolega. Odpowiedź na pytanie «co podarować kobiecie koledze?» jest zbliżona do kwestii «czego pragną kobiety?». Ale jest kilka uniwersalnych, dość tanich wariantów, które spodobają się każdej kobiecie, nawet nieznośny panią w średnim wieku z księgowości:

  • Bon upominkowy na kobiece jak SPA, masażu, itp. Jako alternatywa taki prezent dla kolegi – karnet na fitness, na basen itp. Ale uważaj. Kobiety są nieprzewidywalne i mogą interpretować twój prezent nie jest prawdą, że wpłynie niekorzystnie na klimat stosunków pracy. Nie warto robić taki prezent kobiecie typu «+», jeśli nie jesteś pewien, że ona preferuje aktywny tryb życia i sama w godzinach pracy uczęszcza na takie sekcje.
  • Akcesoria do telefonu komórkowego. Kobiety z natury lubią błyskotki i piękna, dlatego piękne etui na swój gadżet, brelok itp. przyjdzie przy okazji;
  • Ramki do zdjęć;
  • Szkatułka na biżuterię.

  Wskazówka: «Nie ryzykuj i nie daj kosmetyki lub perfumy, jeśli nie wiesz, jakie konkretnie woli kobieta».

  Rzeźba

  Przy wyborze indywidualnego prezentu dla kobiety koledzy również trzeba wziąć pod uwagę status, stanowisko, stan cywilny, wiek i wiele innych. Dobrze byłoby omówić prezent w zespole, i dowiedzieć się od kolegów, którzy bardziej ściśle komunikują się z winowajcą uroczystości życzenia.

  Na przykład, kobiety – lidera firmy warto dać coś z dziedziny sztuki (malarstwo, rzeźba, itp.). Nie warto wybierać akcesoria jak torebki, portfele, jeśli nie ma zaufanego doradcy, który prawidłowo dobierze prezent z uwzględnieniem preferencji smakowych kolegi, który otrzyma prezent. Szeregowy pracownika (kierownika, sekretarza, itp.) – młoda dziewczyna, można podarować biżuterię (zestaw srebrne bransoletki, kolczyki, zawieszki w dowolnej kombinacji).

  Uniwersalne prezenty

  Prezent kolegom

  Gdy na nosie kolejny święto lub znaczące wydarzenie u kogoś z kolegów, a przed tobą kolejny raz stoi problem wyboru prezentu koledze, chce mieć w arsenale kilka dyżurnych odpowiedzi na pytanie «co dać kolegom?». Na szczęście taka lista uniwersalnych upominków dla kolegów posiada:

  1. Herbata i kawa wysokich odmian. Banalność tego prezentu koledze przewyższają jego funkcjonalność. Filiżanka aromatycznej kawy lub herbaty przyniesie radość i przyjemność, zarówno w pracy jak i w domu;
  2. Kubek, stylizowane napisem lub zdjęcia w фотосалоне, będzie przez długie lata скрашивать minuty jadalnią radości;
  3. Słodycze. Czekolada, cukierki w opakowaniu świetny, smaczny i niedrogi prezent dla kolegów z pracy;
  4. Artykuły papiernicze i biurowe. Ale nie te, które toczą się przez cały w swoim biurze, a z pamiątkami piękne uchwyty, regały i surduty wizytowe, na pewno się przydadzą;
  5. Mimo, że trzeba dążyć do tego, aby prezenty kolegów były funkcjonalne, można rozważyć wariant zabawnych drobiazgi, które będzie stać na stole. To może być figurka z drewna w kształcie sześcianu z dowcipny napisami, czy jakaś figurka. Takich безделиц pełne sklepów w sklepach;
  6. Pendrive. Nowoczesne technologie i stale rosnące ilości informacji sprawiają, że ten prezent bardzo praktyczny i cenne. Ponadto, na dzień dzisiejszy obudowa pamięci flash udekorować tak, że można ją używać zarówno jako ozdobę do telefonu lub jako breloczek do kluczy. W sumie prezent przydatny, funkcjonalny i jednocześnie może być oryginalnym;
  7. Jeśli tak, to z fantazją kłopoty, a propozycje prezentów współpracownikom już wyczerpane i nie chcę się powtarzać, pocztówka i oryginalny tekst lub bukiet kwiatów oni pomogą zawsze.

  Bukiet kwiatów

  Wyjątkowe przypadki wręczania prezentów

  Niestety, nie zawsze prezenty wykonane kolegów na uroczyste okazje. Często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy trzeba wybrać, co dać koledze po zwolnieniu. Sam powód wywiera piętno na wybór prezentu dla kolegi. Na prezenty dla kolegi na zwolnienie należy przedstawić jakiś symboliczny prezent, który będzie przez długie lata przypominać o szczęśliwych dniach pracy w takim przyjacielskim i tym zżytym zespole.

  Przy wyborze takiego prezentu trzeba wziąć pod uwagę:

  • czas pracy w organizacji;
  • stanowisko, z którego pracownik odchodzi;
  • powód zwolnienia;
  • nowe miejsce pracy, jeśli taka będzie.

  Wskazówka: «Jeśli pracownik pracował długo w zespole, i ze wszystkimi panują dobre relacje, najprawdopodobniej wybór padnie na zbiorowy pamiątkę».

  Gdy pracownik odchodzi na nowe miejsce pracy, logicznym sposobem dać koledze coś, co mu się przyda w nowej dziedzinie. Tak, przyszłemu pracownikowi biura warto zaprezentować atrybut, który doskonale będzie wyglądać na nowym pulpicie. Gry planszowe, sklep z upominkami / zegar z grawerowanie, lub tabliczka z inicjałami i stanowiskiem na drzwi lub na stole, na odwrocie której będzie napisane pamiętne słowa zespołu lub dane demograficzne itp.

  Jeżeli pracownik odchodzi na emeryturę i prezenty koledze na zwolnienie związane właśnie z tym wydarzeniem, to tu, oczywiście, warto dowiedzieć hobby przyszłego emeryta. Przecież czasu wolnego teraz na ulubionym zajęciem jest mnóstwo.

  Jeśli to hobby dla ciebie pozostaje zagadką, to dla przyszłych emerytów można rozważyć opcje:

  • książka kucharska z ogromną ilością przepisów, a pierwszej i ostatniej strony można podpisać i zostawić swoje życzenia;
  • żywy kwiat w miejscowości vason będzie długo cieszyć, i przypominać o pracy codziennym życiu;
  • sprzęt, który ułatwi życie, nikt też nie został odwołany. Banalne, ale bardzo praktyczne.

  Książka kucharska

  Wskazówka: «Przyszłych emerytów, niestety, sprzęt agd w prezencie trudno się przydać i książka z przepisami zostanie kurz lub w ogóle udać się do śmieci».

  Pomyśl o презенте w postaci:

  • dobrego zestawu różnego rodzaju kluczy do samochodu, jeśli pracownik jest auto;
  • ponton, wiosła, sprzęt i wędki, prawdopodobnie spodoba. Może, pracownik i nie zapalonym rybakiem, ale historycznie, że mężczyzna zarabia, a to znaczy, że rybak. Tak czy inaczej, prezent, przyznany koledze, nie będzie leżeć bez sprawy;
  • Jeśli idzie статусный szef, zasłużony i nagrodzony pracownik, dobre, drogie zegarek z wygrawerowanym lub zestaw wysokiej klasy brandy – najlepszy prezent dla tego kolegi.

  Mówić o tym, co dać w konkretnym przypadku można bardzo długo. Opcji mnóstwo prezentów o długim terminie użytkowania. Główna zasada wyboru prezentu dla swojego kolegi – wybierz od duszy.

  Nie zapominaj, że każdy święto oprócz wręczenia prezentów o długim terminie użytkowania musi towarzyszyć uczta, może skromny za filiżankami kawy lub herbaty z cukierkami, ale jednak biesiady.