Co dać koledze mężczyźnie: oryginalne pomysły na prezenty

Prezenty kolegów — to nie jest obowiązkowe, ale częste zjawisko w biurze życia. Wybrać coś kobiecie zawsze łatwiej. A oto co dać koledze mężczyzny — pracownika, przełożonego, podległych lub partnera, gdy zbliża się dzień urodzin? Bo bez prezentu się nie obejdzie, ale i trzeba wybrać coś, co nie jest szczególnie «uderzy» w kieszeni. Z drugiej strony, to musi być coś, co ucieszy solenizanta — w przeciwnym razie po co w ogóle coś dają? A przecież jeszcze chce się z roku na rok nie powtarzać, i różnych kolegów robić różne prezenty. To znaczy, że trzeba wiele pomysłów. Na szczęście, to nie problem.

Co dać koledze mężczyźnie: oryginalne pomysły na prezenty

Wskazówka! Nie należy wybierać zbyt drogie prezenty: najprawdopodobniej kolega nie jeden. A to znaczy, że i innym pracownikom trzeba dawać prezenty na urodziny w tym samym przedziale cenowym.

Opcje prezentów, które powinny się spodobać

Mężczyznom można dać wiele, i w ostatnim czasie możliwości jest coraz więcej. Prezenty nie muszą być praktyczne — muszą być jeszcze i dla duszy. Teraz znaleźć oryginalny męski prezent jest o wiele łatwiejsze niż wcześniej. Aby to zrobić, trzeba tylko wiedzieć przykładowe interesy koledzy i, oczywiście, określić cenę prezentu. Warto zauważyć, że w tej kwestii cen — nie jest najważniejsze. I za niewielką sumę można się mile zaskoczyć pracownika. Tak więc, prezenty koledze mężczyźnie na urodziny mogą być następujące:

 • coś dla pulpitu — uchwyt, zestaw przybory do pisania, komputerowa mysz;
 • gadżety USB, rękawiczki dla telefonów dotykowych, мультизарядное urządzenie;
 • stojak na telefon komórkowy;
 • masażu pokrowiec na krzesło;
 • fajne mysz, kubek z napisem, napis z «stanowiskiem»;
 • luksusowy alkohol — whisky, rum, tequila, brandy (nawet jeśli nie pije sam, dla gości prezent trzeba);
 • Wskazówka! Lepiej poszukać alkohol w opakowaniu — tak wygląda znacznie poważniej, a bonus w opakowaniu często idą, na przykład, kieliszki. Wiele sieci handlowe prowadzą regularnie rabaty na różne rodzaje alkoholu.

  luksusowy alkohol

 • zestaw do wina — korkociąg, pierścień, wielokrotnego użytku, korek, uchwyt do butelek;
 • cygara lub tytoń (ale tylko wtedy, gdy solenizant pali);
 • herbata, kawa, słodycze — tak zwane «materiały», które na pewno przydadzą się w domu lub w biurze;
 • gry planszowe (istnieje sporo jak poważnych gier dla dorosłych, jak i gier z humorem, są idealne do zabawy firmy);
 • budzik-piłkę, która nie wyłączy się, dopóki go nie zranisz z mocą — z takimi godzinami zaspać do pracy na pewno się nie uda;
 • wielofunkcyjny nóż — to przyda się zawsze: i w samochodzie, i w biurze, i na łonie natury.
 • Wskazówka! To będzie dobry prezent dla kolegi mężczyźni, jeśli jest samotny, bo jeśli budzik-piłka będzie prowadzony przez sypialni, żona taki prezent pozostanie wyraźnie niezadowolona, a to znaczy, że i męża to w końcu nie jest szczególnie zadowoli.

 • masaż (szczególnie dla tych, u których siedzący tryb życia);
 • klips do pieniędzy — symboliczne, ale jest dość istotny, tym bardziej, dla kolegi.
 • Jeśli mężczyzna z humorem i relacje z nim na tyle ciepłe, że można dać śmieszne gadżety, na przykład podgrzewacz do kubka do kawy lub brelok-wyszukiwarka, lub kubek, który zmienia obraz, w zależności o temperatury cieczy w nią. Męskie prezenty mogą być bardzo ciekawe. Na pewno kolega na urodziny oczekuje, że to banalne, a tu prezent, tak i w oryginalnym opakowaniu. To na pewno ucieszy!

  Masaż

  Prezenty, które nie muszą dawać koledze-mężczyźnie

  Nie wszystko, co wydaje nam się interesujące, może być naprawdę odpowiedni. Nie zapominajmy, że chodzi o koledze. A to wcale nie musi człowiek, który według ducha, który jest w pełni podziela poglądy na życie. To może być pracownik, z którym po prostu siedzisz w jednym gabinecie, bo specjalnością jest taka sama, i musi pracować w jednym dziale. Albo nawet pracownik, z karma spotykasz się tylko na spotkaniach i w biurowej kuchni. Bo od zbyt odważnych i kontrowersyjnych prezentów warto się powstrzymać. Należą do nich:

  • perfumy;
  • odzież;
  • technika.

  Lista jest krótka, ale bardzo ważna: czasami chcesz wybrać dobre perfumy albo podarować koszulkę lub kapcie. Ale nie fakt, że solenizant będzie chciał z tego korzystać. Tak i na urodziny od pracowników oczekują czegoś innego. Szczególnie ostrożne powinny być kobiety-дарительницам, aby proste pragnienie, aby złożyć życzenia z okazji świąt nie oceniono jako wskazówkę. Nie warto dawać na urodziny jako prezent koledze mężczyźnie i pieniądze — to w zasadzie jest naruszeniem netykiety. Wyjątek — jeśli cały zespół jest resetowany, i okazuje się naprawdę solidna kwota.

  Masaż

  Mężczyzn-kolegów nie należy witać Nowy rok i inne święta, kiedy idą zbiorowe ludowe. Ale urodziny to ważne. Ten dzień czekamy z niecierpliwością, a szczególnie miło słyszeć, że koledzy pamiętają o zdarzeniu i chcą zrobić to jaśniejsze, nawet jeśli to był co dzień. I nie zapomnij o opakowaniu. Karton opakowanie szybko rozwiązuje problem, ale to jest banalne. Pudełko, zapakowane w kolorowy papier i zdobią proste łuki — to jest o wiele bardziej interesujące. Zwłaszcza, gdy solenizant tylko dostał pudełko na urodziny, i nie może odgadnąć, co czeka w środku.