Co dać koledze kobiecie na urodziny: opcje — masa!

Wybór prezentu koledze wielu stawia w niepewnej sytuacji: co dać, aby имениннице było miło. A przecież jeszcze chcesz, aby prezent nie okazał się czysto symbolicznym. Jednak wielu nie witają i bardzo osobistych prezentów, starając się zachować dowodzenia (wyjątek — jeśli kolega stał blisko przyjaciółką). Prezent wybrać łatwiejsze, gdy winowajca święta — pracownik tego samego działu lub około jednego stopnia. Przede wszystkim są wątpliwości w wyborze prezentu na urodziny, kiedy kolega — szef, a tym bardziej bezpośredni. W tym przypadku trzeba, aby prezent był bardziej reprezentacyjny, ale podkreślał biznesu charakter relacji. Co to może być?

Co dać koledze kobiecie na urodziny: opcje — masa!

Uniwersalne prezenty

Takich opcji jest znacznie więcej, niż się wydaje. Istnieją, oczywiście, prezenty-banał — które jak i do miejsca zawsze, i są bardzo popularne. To znaczy, nigdy nie zawodzą. Ale do takich prezentów lepiej uciekać, jeśli wyobraźnia nie podpowiada innych pomysłów. Mimo wszystko, jeśli dawca ich postrzega jako «prezenty na każdą okazję», to i darowizny zostały (dokładniej — одариваемая), najprawdopodobniej odnosi się do nich również. A to znaczy, że będzie wiadomo, że wybór prezentu na urodziny nie poświęcono szczególnej uwagi. Raczej do prezentu odnieśli się zarówno do обузе: trzeba coś dać — i kropka.

Tak więc, wybawienie, a mianowicie — prezent dla kolegi kobiety, może być:

 1. dobry alkohol (pod warunkiem, że kolega go używa);
 2. dobry czekolada (szwajcarski lub niemiecki czekolada klasy «lux» na pewno nie pozostanie niedoceniony);
 3. wysokiej jakości herbata (lepiej dowiedzieć się, jakiego herbatę mam dziś urodzin preferowane — czarnego lub zielonego, albo ona nie pije tylko pu-erh);
 4. stylowy długopis (używany jako minimum, do podpisywania dokumentów — taka akcesorium podkreśla status);
 5. Stylowy długopis

 6. dziennik (oczywiście też z drogich, z reprezentacyjną okładką i zakładki);
 7. kubek ze zdjęciem lub motywujący napisem (takie prezenty często pozostają w biurze i się nimi aktywnie korzystają z);
 8. ramka do zdjęć (ulubione zdjęcie w pięknej ramie sprawia, że miejsce pracy jest przyjemne, a обладательницу takiego prezentu — wdzięczny).

Jak widać, opcji na prezent na urodziny, na tyle, na każdy gust i budżet. Pozostaje tylko wybrać jeden z nich i znaleźć czas, aby przygotować i, oczywiście, zapakować świąteczny prezent.

Wskazówka! Nie warto dawać specjalnie kosztowne prezenty, nawet jeśli dochody pozwalają na: to może umieścić urodzinach dziewczyny w trudnej sytuacji.

Ramka do zdjęć

Osobiste prezenty

Często prezent chce zrobić osobisty: aby człowiek widział, że to właśnie dla niego, że o wyborze myśleć z wyprzedzeniem i starali się znaleźć coś, co naprawdę ucieszy. Ale kolega — to nie dziewczyna, a tym bardziej nie bliski krewny. Dlatego prezent dla niej powinien pozostać, jednak w granicach rozsądku. Dotyczy to nie tyle ceny, ile charakteru. To jest coś bardzo osobistego (bielizna, perfumy, kosmetyki) dawać nie musisz, jeśli nie wiadomo dokładnie, że kolega lubi tę markę, i taki prezent na urodziny jej się spodoba. Duże jest ryzyko jest po prostu nie do odgadnięcia — i wtedy sprawa zostanie nieodebrane. Lepiej wybrać coś z poprzedniej kategorii, niż działać na oślep.

Kobieta-koledze można dać:

 • to, co ma związek z hobby: piękny garnek do roślin doniczkowych, wzór do malowania numerów, seria książek ulubionego autora, sportowa butelka do wody i wiele innych można wybrać, jeśli wiesz, co mam dziś urodzin interesuje;
 • szalik (tych akcesoriów nie jest dużo, ale przed zakupem lepiej sprawdzić, w jakiej kolorystyce mam dziś urodzin nosi ubrania — to pomoże wybrać produkt odpowiedniej kolorystyki);
 • portfel (koniecznie z zwięzły projekt, ponieważ taka torebka pasuje pod każdy strój);
 • bilety na wydarzenie kulturalne (koncert, teatr lub kino — tu już zależy od osobistych preferencji birthday);
 • ozdoby (niekoniecznie złoto — piękna biżuteria, szczególnie w cieplejszych porach roku, jest nieodzowna w szafie fashionistki);
 • Zegarek damski

 • prezenty z humorem (t-shirt z napisem, oryginalna okładka na dokumenty lub «magiczny» balon do podejmowania decyzji).
 • książka kucharska z szybkich i ciekawych przepisów (przy tym należy wspomnieć, że wybór padł na książkę nie dlatego, że nie lubię, jak kolega przygotowuje, a do tego, aby mogła wydać na to mniej czasu i więcej odpoczywać);
 • certyfikat w SPA (od takiego prezentu nie da się ani jedna kobieta).

Wskazówka! Prezenty dla kolegi kobiety, wymienione powyżej, warto dać, gdy choć trochę znasz człowieka oprócz pracy, jego preferencje i zainteresowania.

Czy warto dawać pieniądze?

Ciekawy prezent na urodziny kolegi wcale nie musi być drogie. Zresztą, jest jeszcze jeden element, o którym wyżej wspomniano: pieniądze. Ale pieniądze w zwyczaju obdarowywać nie we wszystkich zespołach. Zwłaszcza, jeśli jest to własna inicjatywa, a nie całkowita, od wszystkich kolegów. W tym przypadku wiele nie zrobisz (tym bardziej, jeśli urodziny nie zauważają), a trochę niepoważne. Bardziej ciekawa opcja to kupić za te same pieniądze certyfikat w pewnym sklepie. Może to być sklep spożywczy, supermarket, tak i uniwersalny hipermarket albo sklep odzieży, obuwia, akcesoriów. To nie pieniądze, i bardzo praktyczne rozwiązanie.

Proszę kolegę na urodziny nie jest trudne. Udany prezent dostarczy szczere przyjemność имениннице. A przecież wiele dają coś nie jest po to, aby zdobyć przychylność winowajcy na najbliższy rok, ale dlatego, że szczerze chcą złożyć życzenia z okazji świąt. Ale jeśli zapomnisz o urodzinach czy po prostu nie zdążyli kupić prezent, nie warto na złamanie karku do przerwy biec w poszukiwaniu czegoś idiotycznego. Najważniejsze w mowie — to wcale nie jego cena, a to, czym kieruje się dawca. I tylko słowa wypowiedziane z głębi serca, będzie w zupełności wystarczy — przecież szczere życzenia znaczą bardzo wiele. A już na pewno znacznie więcej, niż droga, ale, w rzeczywistości, niepotrzebną rzecz.