Co dać dyrektora na wakacje, aby prezent się podobał

W wielu zespołach dziś podjęta nie tylko kolegom wymieniać prezenty nie, ale i pogratulować z okazji zbliżających się świąt dyrektora generalnego. Dobra tradycja i prawidłowa, bo szef też jest godna uwagi i szacunku relacje. Ale co dać dyrektorowi na Nowy rok lub jakiekolwiek inne święto? Pytanie często zamienia się w «ból głowy» dla pacjenta, a nawet dla całego zespołu.

Co dać dyrektora na wakacje, aby prezent się podobał

Wskazówka: «W każdym zespole rozwinęły swoje własne tradycje i przestrzegane pewna ok, to musi być brane pod uwagę. Jeśli masz szefa w zwyczaju wręczać jeden cenny prezent, można uczestniczyć w «ogólnym chórze». Czasami to nawet lepiej, taniej i nie warto przekraczać przez siebie, udając miłość do dyrektora, jeśli jej w ogóle nie ma».

 • Zasada 1. Jeśli zdecydujesz się na pogratulować indywidualnie, dobrze rozważyć wszystkie możliwe konsekwencje swojego działania. Po pierwsze, gratulacje nie musi ci lub szefowi zepsuć nastrój. (Ostatnio zdarzył się poważny konflikt lub dawno nie ułożyły się relacje, a także mogą być inne przyczyny niechęci). Po drugie, aby wybrać porządny prezent, trzeba ciężko pracować: można delikatnie nakłaniać notki biograficzne o swoim przełożonym, dowiedzieć się o jego hobby, przyjrzeć się jego wyglądzie i starać się zrozumieć, jaki prezent dyrektor generalny będzie przyjemny, a jaki nie.
 • Zasada 2. Trzeba wiedzieć, jak dyrektor generalny w zasadzie odnosi się do gratulacji swoich podwładnych. Możliwe, że ich unika, nie zachęca lub przyjmuje tylko od ograniczonej liczby urzędników, z którymi współpracuje bezpośrednio.

W sumie najważniejsze – być miły i uprzejmy, ale przy tym nie komplikować relacje z kierownictwem.

Przed przystąpieniem do zaleceń, co dać dyrektor generalny, najpierw усвоим odwrotnie. A mianowicie: że nie warto zaprezentować szefowi nigdy, ani z jakiego powodu, jeśli cię o to nie poprosi osobiście.

Powstrzymać się od prezentów, które:

 • podpowiedź: trener, dezodorant, krem, abonament na serwis randkowy, a nawet luksusowo wydane książki w walce z nadwagą lub zmarszczkami, a także w ameryce.. Pozwól szefowi przeżywać swoje problemy w tajemnicy od ciebie.
 • należą do kategorii intymnych: rajstopy, skarpety, bielizna, krawaty i koszule, buty i kapcie, chusteczki, szminka, zestaw do manicure, a także perfumy. Na zakup tego szefa wystarczająco dużo pieniędzy, czasu i własnego smaku. Jako wyjątek upominek może być przywieziona z загранкомандировки etniczna kapturek zagranicznego świętego Mikołaja, który szef nie założy, ale przyjmie i będzie śmiał się z tobą w oczekiwaniu na święta.
 • są meble: krzesło, fotel z gwintem, stolik z ornamentem lub antyczny sekretarzyk.
 • z kategorii wulgarnych: kawa z jodełkę lub śnieżynka, tort w kształcie świętego mikołaja, komputerowy zabawkę. Takim prezentem może nieść zupełnie непраздничные wspomnienia, tak i nie nadaje się taki prezent bosu na szczycie hierarchii.
 • Akcesoria do pulpitu

 • -normalne i prymitywne: ołówki i długopisy, zestawy piśmienne i surduty wizytowe z «kuli Ziemskiej», kwiatek w doniczce. Prawo, wakacje — to nie ten przypadek, kiedy warto przypominać mu o текучке, problemach finansowych. Takie prezenty dyrektora nie robią.
 • -zwierzęta: kotki, ani psy, ani chomików, ani szynszyli, żadnych innych zwierząt. Twój szef lub jego rodzina są w stanie sami kupić czworonoga lub skrzydlatego przyjaciela w domu. A jeśli ktoś z domowników jest uczulony?
 • -kopertę z pieniędzmi: taki prezent jest w stanie obrazić szefa, nawet jeśli wiadomo o jego trudnościach materialnych w tej chwili. Kierownikowi ważne jest, aby wiedzieć, że podwładni go szanują i wierzą w jego sukces.

Uniwersalny wariant pozdrowienia

Wino

 • pulpitu lub ścienne panele z dobrym cytatem o mądrym przywódcą, życzenia szczęścia;
 • zestaw wysokiej jakości alkoholu (brandy, wódka, whisky, wino, gin, rum) w opakowaniu;
 • elity cukierki w blaszanym pudełku;
 • zestaw rzadkich odmian kawy lub herbaty;
 • bukiet kwiatów;
 • oryginalne wydanie firmowej стенгазеты z portretem dyrektora i wiersze na cześć zespołu i kierownika,
 • serdeczne słowa wypowiedziane pojedynczo lub chórem w gabinecie szefa.

Twoim głównym zadaniem w tym przypadku – nie tylko wręczyć oryginalny prezent dla dyrektora, ale i stworzyć dobry nastrój swojego przełożonego, dać mu do zrozumienia, że mu za wiele wdzięczni i zadowoleni, że to właśnie on stoi na czele organizacji, gdzie pracujesz.

Prezenty dla dyrektora wysokiej rangi

Zasada jest ta sama: pogratulować można wspólnie lub tylko od siebie. Im wyższa kierownik rangi, tym częściej wyklucza drugie. Po pierwsze, nie każdy człowiek może przejść do gabinetu dyrektora generalnego, po drugie, etykieta biznesowa w tym przypadku przewiduje ранжированность samych поздравляющих.

Tak więc, co dać dyrektorowi, jeśli jest duży kierownik i solidny człowiek (minister, bankier, szef dużej firmy):

Parę dobrych godzin

 • zegarek znanej i popularnej marki;
 • wyroby ze złota (spinki do mankietów, papierośnicę, визитницу);
 • pamiątki z drogich kamieni naturalnych;
 • produkt z naturalnej skóry (portfolio, teczka z wytłoczonym złotym);
 • obraz na ścianie (nie «stemplowania», a oryginalne wykonanie);
 • rzeźbiarski utwór z kamienia naturalnego;
 • drogi importowany alkohol w ekskluzywnym opakowaniu;
 • markowe pracy (pudełko, w luksusowym stylu folio na okładce).

Wskazówka: «Wybrać prezent do sekretarza należy z uwzględnieniem wysokiego statusu kierownika lub jego zainteresowań».

Warto dać pierwszeństwo:

 1. rzeźbie, która symbolizuje męski i przedstawia zwierzę, odpowiedni znak nadchodzącego roku.
 2. unikatowego zestawu w premium etui z książek z афоризмами i uchwytów. Przy całej występowania takiego prezentu, jest on bardzo potrzebny директорским obudową.
 3. Obraz ze statkami

 4. obraz lub panele niewielkich rozmiarów, wykonane przez słynnego autora z jego osobistym podpisem.
 5. certyfikatu autentyczności lub monecie z drogocennego kruszcu. To będzie nie tylko oryginalny prezent, ale i bardzo godny.

Jak pogratulować młodego dyrektora

Tu wybór jest znacznie większy, pytanie «Co dać dyrektor generalny?» nie pogrąży cię w konsternację.

Wskazówka: «Jeśli dyrektor młody, etykietą, nie wolno się witać swojego przełożonego wszystkich pracowników. A już tym bardziej, jeśli ma niewielką firmę, wszystko dobrze się znają, i twój lider, oczywiście, zasługuje na szczególną uwagę».

Początkujący dyrektora można zaprezentować wraz z ciepłymi i szczere życzenia:

 1. spinki do mankietów wykonane ze smakiem. Na przykład, w postaci koniczyny: jeden płatek na szczęście, drugi dla rozwoju finansowego firmy, trzeci – na szczęście w życiu osobistym.
 2. pamiątki monetę z wysokiej jakości stopu. Taki prezent dyrektor na pewno się spodoba.
 3. zegar na biurko z figurki. Na przykład, obrotowy kuli z Atlanta na pewno będzie dobrze odebrany swoim dyrektorem.
 4. zestaw win i koniaków (gin, whisky, wódki) jest uważany za klasyka gatunku. Ale tu ważne jest, aby nie urazić uczuć swojego dyrektora nadmiernego taniość alkoholu.
 5. rodzinnych książkę. Prezent może być luksusową lub bardziej oszczędny dla zewnętrznego projektu, ale z pewnością będzie zawierać rozdziały, które przypomną przełożonym o jego rodzinie.
 6. zestaw do pokera. Takie prezenty można przedstawić dyrektorowi, wiedząc na pewno, że on, między innymi hobby, ma taką pasję. Najważniejsze jest to, aby młody szef nie widział w tym żadnego negatywnego śladu lub ironii z twojej strony.

Co podarować kobiecie-dyrektora

Bukiet róż

Nawet zajmując wysokie kierujący stanowisko, kobieta-dyrektor zawsze czuje swoją atrakcyjność i stara się ją przymocować. Oto i zachęcaj wysiłki pani w tym kierunku. W morze prezentów wiele takich, które na pewno spodobają się dokładnie do twojego dyrektora. Wiesz już wszystkie pułapki, które trzeba omijać, robi prezenty przełożonego. Do nich warto dodać kilka udoskonaleń.

Wskazówka: «Kategorycznie zabronione lilie w prezencie dyrektora, które u wielu narodów uważane czarnej kwiatami, i o tym dzisiaj wiele wiedzą».

Daleko nie jest najlepszym rozwiązaniem pozdrowienia w tym przypadku będzie drogi koniak, whisky, wódka, gin lub rum. Jeśli chcesz wręczyć prezenty do stołu, to warto wybrać zestaw dobrych win z całego świata i do niego dodać piękny zestaw kieliszków.

Jakie jeszcze prezenty właściwe dać kobiecie dyrektora, возглавляющей swoją organizację:

 1. wdzięku statuetkę z wygrawerowanym (to może być kartkę zdanie lub zwięzły życzenie);
 2. służbowe folder ze skóry szlachetnego koloru zwięzły, ale oryginalnym elementem w projektowaniu;
 3. tenis urządzenie z nutą glamour, ale nie tani i z dobrany ze smakiem (kamień naturalny, skóra naturalna lub naturalne drewno z niewielką ilością strass), na pewno spodobają się twojemu dyrektora.
 4. designerskie pudełko

 5. designerskie trumny lub szkatułkę z pięknego drewna (skóry) ze zdjęciem rodzinnego zespołu, w którym przedstawia dyrektor z tobą;
 6. zestaw włoskich chustek na szyję;
 7. wydanie deluxe w skórzanej oprawie z niewielką ozdobą na форзаце.

W rzeczywistości, możliwości prezentów o długim terminie użytkowania dla dyrektora jeszcze więcej. Ważne jest, aby nie leń się i wybrać pamiątka z duszą. Przecież właśnie w ten zasadą należy się kierować, decydując o tym, co dać dyrektora w przypadkach, gdy chcesz złożyć życzenia szefa.