Prezenty, które można podarować na imieniny kobiecie

Tradycja świętować imieniny, znany wielu jako dzień Anioła (patrona), wróciła do nas niedawno. Kiedyś w tradycji prawosławnej noworodek otrzymał nazwę, zgodnie z «Святцам» z nazwą tego świętego, w dniu pamięci którego dotyczyło poród. W czasach sowieckich imiona dzieci przychodziły bez odniesienia do tradycji kalendarza, a sama religia jako «opium dla ludu». W rezultacie przez długi czas jedynym świętem, z którym przemawiali do człowieka, był to dzień urodzin.

Prezenty, które można podarować na imieniny kobiecie Zwyczaj wybierać nazwy według osobistych preferencji pozostała do tej pory, więc imieniny i urodziny teraz często nie pokrywają się i są obchodzone osobno. W dzień imienin podjęta uczęszczali do świątyni, a nie tylko nakryć do stołu i zapraszać gości, dlatego większość zaproszonych rozumie, że prezent na imieniny musi różnić się od prezentów na urodziny. Ale że podjęta podarować na imieniny, wiedzą daleko nie wszystko.

Prezenty, które według tradycji prezentują na imieniny

Imieniny to święto konkretnego świętego, dlatego zgodnie z tradycją było zwyczaju dawania prezentów dla duszy lub «atak» prezent wykonany własnymi rękami. W pierwszej kolejności były to imienne ikony, Ewangelia, świece lub zbiornika wody święconej.

Puchar na urodziny

Współczesne społeczeństwo nie wymaga przestrzegania tradycji, dlatego dopuszczalne są inne prezenty związane ze światem duchowym człowieka. Wybrać taki prezent jest dość trudne, ponieważ musi on:

 • Pasowały do chrześcijańskich tradycji;
 • Pokaż wyjątkowość jubilata i oryginalność jego imieniu;
 • Dopasować do zainteresowań jubilata.

Te oczekiwania mogą spełniać takie prezenty, które często dają na imieniny:

 • Hafty, które można zamówić lub haftować swoje ręce w ręcznik, pościel, pięknym nosowym chuście (najlepiej dać nie jeden, a cały zestaw). «Imienne» ręczniki są w sprzedaży.

trzonek

Kobiecie, która lubi рукодельничать, może dać dobry zestaw do haftu ściegu, krzyżykiem, koronki lub wstążki – zestawy te są dość drogie, dlatego każdy рукодельница będzie zadowolona z takiego prezentu.

Haftowany obraz

Taki prezent na imieniny może towarzyszyć zestaw do szycia (jeśli pozwalają na to zasoby, i chcesz zaimponować urodzinach dziewczyny, można wybrać zestaw ze srebra);

Naparstek

 • Grawerowanie. W ten dzień można podarować kobiecie pierścionek, wisiorek lub bransoletkę, na który na życzenie zadali jej imię. Można to zrobić także wskazówki na patelni, godzin lub pudełko;
 • Filiżanka. Takie prezenty najłatwiej dać na imieniny, ponieważ są one zawsze są w sprzedaży w sklepach pamiątkowe. Trudność jest taka prezent sucha skóra dla właścicieli rzadkich nazw – w takim przypadku nałożyć napis musieli własnymi rękami;

Kubek z imieniem julia

 • Wszelkie prezenty z wykorzystaniem zdjęć i nazwy birthday. To może być oryginalna koszulka (do tego trzeba zamówić print), oryginalna ramka ze zdjęciem, itp.;
 • Szalik z szyfonu, mokrego jedwabiu lub шармуса, na którym naniesione imię kobiety (takie chusteczki są wykonane na zamówienie);
 • Biżuteria w postaci aniołków;
 • Rozpisany «anielskiej tematyce» naczynia;
 • Porcelanowe aniołki.

Porcelanowy aniołek

Wskazówka: Naczynia porcelanowe figurki można dać tylko miłośnikiem takich produktów lub коллекционеркам, w przeciwnym razie twój prezent będzie kurz gdzieś na półce, tak jak nie wszystkie kobiety lubią różnych aniołków.

Zachwyci winowajcy uroczystości i imiennej ciasto – wiele kulinarne wyroby noszą imiona żeńskie (ciasta «Аленушка», «Aneczka», «Ludmiła», itp.). Jeśli ciasto z odpowiednim nazwie nie istnieje, można przygotować własnoręcznie ulubiony tort birthday (jeśli nie jesteś świetny w pieczeniu, zamów tort u specjalistów).

Prezenty, które można zrobić na imieniny własnymi rękami

Jeśli nie znalazłeś wśród gotowych wyrobów, odpowiedni wariant i nadal zastanawiać się, co podarować na imieniny, można zrobić własnoręcznie prezent. Można dowiedzieć się o historii pochodzenia nazwy lub związane z nazwiskiem kobiety legendę i nałożyć ją na zwój, naśladując dawnych czasach. Wraz z tym zwojem można przedstawić:

  • Wykonane własnymi rękami ramki. Możesz kupić zwykłą ramkę w sklepie i być pokrywane z jej muszli, szmatką lub стеклышками;
  • Album wykonany za pomocą techniki scrapbooking;

scrapbooking album

 • Torebki, związanych z własnymi rękami. Jeśli nie posiadasz hakiem i ramion, ale umiesz szyć, torebkę można zrobić z zamszu, skóry lub tkaniny. Oryginalnie będą wyglądać i torebka z łat (patchwork). Jeśli szyć i robić na drutach – nie twój konik, kup zwykłą czystą torbę z tkaniny i zawiera opis jej kolory (tu można, jak się chce pokonać dzień Anioła i nazwisko birthday).

Można również zrobić lalkę-znak tyldy w postaci anioła. Jak to zrobić, zobacz na wideo.

Dla miłośników malarstwa nadają się takie prezenty, jak panele lub obrazy z aniołami lub zdjęcia birthday — na imieniny taka opcja jest bardzo właściwe. Panele mogą być wykonane z:

  • Kuchenne deski i wydrukowanej na drukarce laserowej druku zdjęć. Deska зачищается płytkie наждачкой, pokryta klejem PVA, a następnie umieszcza się zdjęcia przedstawiające w dół. Powierzchnia wygładziła gąbką, a potem praca wysycha w ciągu 12 godzin. Gdy produkt wyschnie, papier usuwa się za pomocą gąbki i ciepłej wody, obraz całkowicie wysycha i jest pokryta lakierem akrylowym;

Kuchenne deska z wzorem

  • Tkaniny, na której się zrobić ulubiony obraz przy pomocy aplikacji;

aplikacja z tkaniny

 • Papieru, wykorzystując technikę iris фолдинг (kolorowe paski papieru, tkaniny lub taśm układają się na kształt закручивающейся spirali).

iris folding

Wskazówka: Nie należy robić prezenty z wizerunkiem aniołów na imieniny – można wybrać piękny krajobraz lub kwiaty, koncentrując się na smak birthday.

Każdą kobietę ucieszy fakt, że oryginalna шкатулочка, którą trzeba zrobić samodzielnie. Najłatwiej zrobić szkatułkę z tektury.

Niezależnie od opcji wybierzesz, uosobienie i oryginalna dekoracja prezent gwarantują, że имениннице twój prezent spodoba.