Słodkie prezenty: zaskoczyć jubilata — to proste!

Często, gdy idziemy w gości, bierzemy ze sobą czekoladę, ciastka lub mały tort. Może to również być dodatkiem do prezentu na urodziny lub inną uroczystość. A czy można zrobić słodycze głównym prezentem? Oczywiście, że można! A jeśli do skorzystania z naszych pomysłów i własnej wyobraźni, słodki prezent na urodziny będzie nie tylko smaczne, ale i naprawdę niezapomniany.

Słodkie prezenty: zaskoczyć jubilata — to proste!

Prezent — tort

Pierwsze, co przychodzi na myśl, jeśli chodzi o słodkie prezenty, to dać to ciasto. Żadne urodziny nie obędzie się bez tego smakołyki. On kończy świąteczny poczęstunek. Jeśli chcesz pomóc имениннице lub solenizantowi przygotować się do święta, można wziąć na siebie właśnie tę jego część — deser. Taka pomoc nie tylko uwolni część czasu (zwłaszcza, jeśli ciasto planowano mikrofalowa samodzielnie), ale i będzie naprawdę wielki.

Ciasto — nie tylko smaczny poczęstunek. W ostatnim czasie cukiernicy rywalizują i w projektowaniu produktu. Czasami to właśnie ten etap jego gotowania zajmuje większość czasu. Ale niezależnie od tego, postanowiono tort na urodziny mikrofalowa własnoręcznie lub kupić w wyborze prezentu warto kierować się następującymi punktami:

 1. Zawartość (ciasta i farszu). To może być ciężki медовик lub «Napoleon», powietrza sernik lub lekki biszkopt. A może i wcale suflet lub ciasto-galaretki. Wybierając zawartość, należy zacząć od preferencji jubilata, bo ciasto będzie właśnie dla niego.
 2. Wskazówka! Szczególnie ostrożnie traktować składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne: mleko, orzechy, truskawki, truskawki.

 3. Rozmiar. Zazwyczaj ciasto przygotowuje się z obliczania 150-250 g na porcję, na podstawie nasycenia menu. Jeśli to prawdziwy świąteczny obiad z kilkoma zmianami dania, porcje można zrobić małe. Ale jeśli akcent, wręcz przeciwnie, na słodki stół, rozmiar ciasto musi być odpowiednio. I kilka kawałków jeszcze musi pozostać «na zapas» — to aksjomat.
 4. Wykonanie. Tu już wszystko zależy od dawcy i od tego, kto obchodzi urodziny. Dziś popularne ciasta wykonać z cementu (odbywa się na podstawie сгущенки, zwykłego mleka lub słodyczy, podobnych do zefir — porcję). Pasta — to z cukierkami plastelina, który pozwala tworzyć dowolne kształty i rozmiary. Ciasta z nią to prawdziwe dzieła sztuki. Również do dekoracji tortów można używać марципановую masę lub wydruk zdjęć na вафельной podstawie. Nie zapomnij o tradycyjny wystrój z ciasta za pomocą kremu i ciasta strzykawki — okazuje się bardzo przytulnie, domowo.

Wskazówka! W przygotowaniu ciasta można użyć tematykę bliską solenizantowi. Na przykład, kwiaty, ryby lub złote monety. Ale można zrobić ciasto w formie prezentu, bo słodkie prezenty mogą mieć swoje, съедобную opakowanie.

Oczywiście, prezent w postaci tortu nie powinien być zaskoczeniem. Inaczej jest w nim po prostu nie będzie sensu! Bo solenizant na urodziny mimo wszystko zadbać o to, aby na stole był tort. Lepiej powiedzieć z góry, że podarujesz, ale nie mówić, jak to będzie wyglądać.

Inne słodycze

Oprócz tortu jeszcze można dać bardzo wiele. Słodkie prezenty mogą służyć jako dodatki na urodziny lub popularnymi prezentami. Kochają je wszystkie! Co to może być?

Słodki prezent

 • Bukiet z cukierków. Niekoniecznie w sensie dosłownym słowa «bukiet» — to może być i kosz z cukierkami, a rower lub, na przykład, samo ciasto z cukierków. Nie zawsze można od razu zobaczyć, z czego są zrobione takie słodkie prezenty. Ale zawsze od razu widać, że wyglądają imponująco.
 • Candy bar. Taka opcja jest bardziej odpowiednia имениннице, niż solenizantowi: asortyment słodyczy z plików cookie do marmolady. Pełne słodki stół z tematycznym wystrojem i ciekawym podaniem. Takie słodkie prezenty tylko wchodzą w modę, ale szybko zdobywają przychylność.
 • Wskazówka! Candy bar to idealny prezent na urodziny, jeśli planowane jest w formacie wieczór panieński. W przeciwieństwie do ciasta, tutaj jest kilka rodzajów przekąsek, dlatego każdy na pewno znajdzie coś smacznego dla siebie.

 • Wyroby z czekolady. Takie słodkie prezenty przyciągają nie tylko treścią, ale i wyglądem. To może być broń, but, skrzynię ze złotem lub, na przykład, medal. Czekoladowe wyroby — oryginalny i smaczny wariant prezent na urodziny. Czekolada może być gorzka czarna, jak i mlecznym. A biały, niestety, mniej elastyczna.
 • Cukierki ręcznie robione. Czy trudno je zrobić? Na początku — tak. A potem wszystko zależy od tego, jakie to będą słodycze: po prostu czekolada z dodatkiem, na przykład, rozgniatane orzecha, lub zestaw wielowarstwowych słodyczy z pralinki, помадками i kremów. Takie cukierki nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze. A poza tym, to nie banalny prezent.
 • Placek. Ktoś uważa, że pies nie jest rozwiązaniem na prezent. A już tym bardziej nie na urodziny. Ale to zależy od tego, jakie ciasto! Niektóre z nich będą smaczne ciasta i капкейков. Ponadto, w nich nie ma kremu, który czasami się nie podoba. Bo takie słodycze — dobry prezent, jeśli solenizant, podczas jedzenia ciasta używa tylko ciasta, a krem delikatnie z nich usuwa. Ciasta można zrobić słodkie i słodkie. I wygląd mają również może różnić się od prostego do niezwykłego, biżuterii.
 • Ciasto prezent

  Wskazówka! Jeśli ciasto piec samodzielnie, warto od razu zadbać o jego transportu — aby podczas transportu nie stracił wygląd, gotować ciasto lepiej raz w jednorazowej formie z rantem. Do podajnika można go umieścić na świąteczne danie.

  Zestaw słodyczy — wspaniały prezent, który z pewnością znajdzie praktyczne zastosowanie. To jest na pewno oryginalny. I niech taki prezent z definicji nie może być przechowywane przez długi czas, pamięć o nim na pewno będzie i u jubilata i jego gości. Słodyczy nigdy za wiele, a w tym bardzo po prostu się upewnić. Trudności mogą wynikać tylko z wyborem tego, co właśnie dawać — ale tym razem można się zatrzymać, na przykład, na mniejszych muffinki (aby było wędliny), a następnym razem już się świątecznym ciastem.