Prezenty z czekoladek: kiedy słodycze to nie tylko smaczne, ale i pięknie

Wybrać prezent jest zawsze trudna. Wyjątek możliwe tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, co chcesz przekazać, a także gdzie szukać. W pozostałych przypadkach trzeba długo myśleć, na czym się zatrzymać. I nie ważne, potrzebny prezent mężczyźnie lub kobiecie, dobrze znanego sobie człowieka, czy tylko powierzchownie, na urodziny lub mniej znaczący powód. A jeśli trzeba zachować dowodzenia (prezent dla szefa, partnera, nauczyciela, lekarza, itp.), wydaje się, że wybór staje się jeszcze trudniejsze.

Prezenty z czekoladek: kiedy słodycze to nie tylko smaczne, ale i pięknie Doskonałym wyborem będą prezenty z słodycze: cukierki zawsze są właściwe, ale na zmianę zwykłych kostek z tymi słodyczami przychodzą bardziej oryginalne formy. I teraz to nie tylko gest grzeczności lub dodatek do głównego prezentu, a pełne prezent. Dostać go będzie miło każdemu. Sztuka dekoracji cukierków pełnoprawnym prezent nazywa się sweet-design (sweet design). Jest szybko zyskuje popularność, a co za tym idzie i fanów.

Odmiany конфетных prezentów

Pozornie, cukierki jak cukierki. Czym można zaskoczyć? A okazuje się, że można. Prezent z cukierków można zrobić spersonalizowane — i to jeszcze bardziej docenić tego, dla kogo jest przeznaczona. Prezenty sweet projektu mogą sobą reprezentować:

 • bukiet, bardzo podobny do prawdziwego, z imitacją znanych roślin;
 • kwiat koszyka;
 • instrument (gitarę, skrzypce, pianino);
 • dyplomata lub laptop;
 • symulację transportu (samochód, motocykl, rower, statek, samolot);
 • ciasto.

W rzeczywistości, kompozycja słodyczy może mieć absolutnie dowolny kształt. Bukiet z cukierków — jest to bezpieczne. Ale jeśli człowiek ma pewne preferencje, i o nich wiadomo, można dostarczyć mu jeszcze więcej przyjemności, jeśli odzwierciedlić to w prezencie. Kreator sweet projektu mogą wykonać praktycznie każde zadanie, i często im jest trudniej, tym bardziej interesujące wydaje się jej wcielenie, bo każda kompozycja — to nowy etap w umiejętności, nowe doświadczenia i zwiększenie profesjonalizmu.

Prezent z cukierków

Indywidualne zamówienie lub zakup gotowej kompozycji?

Przy zamawianiu takiej słodkiej kompozycji u każdego kreatora ma swoją listę pytań, które uważa za stosowne omówić, aby był naprawdę przyzwoity wynik. Jeśli własnych pomysłów odnośnie tego, jak zrobić oryginalny prezent, nie, on zaproponuje zobacz portfolio. Pozwoli to razem wybrać odpowiednią opcję, a ponadto, pokaże jakość pracy. Zamówienie lepiej to zrobić jak najszybciej, aby projektant miał czas na staranne badanie zamówienia, przygotowania do jego realizacji i właściwie realizację: myśleć o ogólny wygląd, sposób mocowania słodyczy i to, jakie w ogóle słodycze wybrać, omówić koszty i uzgodnić go z zamawiającym — to lepiej to zrobić bez pośpiechu.

Wskazówka! Cena utworu jest bezpośrednio związana z kosztem słodyczy, bo można wybrać bardziej dostępne wyroby cukiernicze, aby zmniejszyć koszty. Z drugiej strony, prezent z drogich czekoladek wygląda bardziej reprezentacyjnie.

Oczywiście, można kupić gotową kompozycję. Jest to wygodne w przypadku, gdy prezent jest potrzebny pilnie, i czasu na wykonanie zamówienia nie. Poza tym, być może, w sprzedaży będzie dokładnie to, co chciałem. W każdym razie, zakup gotowego słodkiego prezentu pozwala natychmiast weryfikacji jakości pracy, które można od razu potrzymać w rękach, a nie polegać na zdjęcia i porady.

Nie należy obawiać się, że konstrukcja będzie kruche: poprawnie wykonany cukierki prezent jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać transport i pośmiertną demonstrację. Ponadto, poczęstunek z tego prezentu nie zawsze od razu zjedzony — takie utwory często pozostawiają na jakiś czas, aby cieszyć się nimi w pełni (no i zaprezentować ten dar innym, oczywiście).

Prezent z cukierków

Jeśli samych cukierków, niech i w pięknym opakowaniu, wydaje się mało, można zrobić prezent kombinowanym: łączone z innymi przedmiotami, na przykład, książki, perfumy, portfel, telefon komórkowy. Nawet butelki alkoholu można zastanawiam się pokonać za pomocą cukierków: początkowo taki prezent jak na ananasy, ale po bliższej analizie okazuje się, że jest to butelka, która jest otoczona słodyczami.

Wskazówka! Jeśli wiadomo, jakie słodycze lubi darowizny zostały, o tym warto powiedzieć mistrzowi sweet projektu. Całkiem prawdopodobne, że ich będzie używać podczas tworzenia kompozycji — a to sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Produkty sweet projektu interesujące dla tych, co zostawiają praktycznie pełną swobodę twórczą, są zawsze indywidualne i nie tylko oryginalny, ale i praktyczne: jeśli bukiety z żywych kwiatów więdną w ciągu kilku dni, to takie bukiety są znacznie bardziej trwałe. Szczególnie interesujące kompozycje, w których po wyjęciu cukierków utrzymuje kształt i atrakcyjny wygląd.

Robimy własnymi rękami

Zrobić utwór sweet projektu osobiście, nie tylko nie jest trudne, ale i bardzo ekscytujące. To spodoba się tym, którzy lubią рукодельничать, nauczyć się czegoś nowego i tworzyć piękno własnymi rękami. Spodoba się też tym, którzy nie uważa się za osobę twórczą, ale jest w stanie dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami: nie należy wyznawać w tym, jak powstała kompozycja — według własnego lotu myśli lub wykonując szczegółów master-klasy. Najważniejsze — efekt, który na pewno nie pozostawi obojętnym.

Wskazówka! Najpierw lepiej opanować właśnie bukiety, ponieważ jest to prezent uniwersalny, w przeciwieństwie do utworów w formie jakichkolwiek przedmiotów.

Bukiet własnymi rękami

Dla sweet projektu często wykorzystują te same materiały, co w motyw kwiatowy. Za tym tylko wyjątkiem, że można je wymienić na bardziej tanich alternatyw. Na przykład, zamiast specjalnej флористической gąbki, która jest podstawą do małych bukietów i kompozycji w koszach, jest miejscem mocowania kolorów i dodatkowo je nawilża, można użyć zwykły styropian, bo «kwiaty» z cukierków w stałej wilgoci nie potrzebują — one nie znikną.

Tak więc, aby stworzyć pierwszy bukiet z cukierków potrzebne:

 1. same słodycze (czekolada, galaretki, cukierki, czekoladę);
 2. papier pakowy;
 3. taśmy do dekoracji kompozycji;
 4. dwustronna taśma lub klej-pistolet;
 5. «łodygi» dla kwiatów — шпажки i тейп-taśma (do pakowania taśma zielony) lub specjalne plastikowe sadzonki dla sweet projektu;
 6. styropian;
 7. dodatkowe elementy dekoracyjne — akrylowe, siatka, фатин;
 8. podstawa — kosz, butelka, kartony (nie koniecznie).

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wygląd produktu. Co do kolorów, na początek lepiej zatrzymać się na 2-3 odcieniach. Nawet jeśli wydaje się, że jasne wielobarwne produkty wyglądają bardziej atrakcyjnie, nie warto się spieszyć: lepiej doskonalić swoje umiejętności, a następnie przejść do bardziej skomplikowanych kompozycji.

Następnie trzeba zdecydować z cukierkami. Do pierwszego doświadczenia lepiej wziąć małe okrągłe cukierki — z nimi zrobić kwiaty łatwiejsze. Ale nie mniej efektownie prezentują się w kompozycji cukierki-szyszki, które, jeśli opakowanie pozwala, można i nie owijać dodatkowo papierem, a raz mocować do sprzętu.

Montaż słodkiej kompozycji

A więc, jak zrobić kwiat? Z papieru (najlepiej falistej) wycina się prostokąt. Dla cukierki o średnicy 3 cm będzie wystarczająca prostokąta 10 cm x 18 cm Cukierek za pomocą taśmy samoprzylepnej lub kleju mocuje się na шпажке, owinięty w papier tak, żeby pod cukierki pozostało nie więcej niż 3 cm dolna krawędź dołączyć do sprzętu i задекорировать тейп-taśmą lub liście z zielonego papieru. Raz nad cukierki cylinder opatrzyć cienkiej taśmy, zostawić małe końcówki i zwijać je za pomocą ostrza nożyczek. Góra floret распушить.

Czy można zrobić róże.

Zebrać utwór jest bardzo proste. W tym celu najlepiej użyć pianki: na nim «kwiaty» wiarygodne są rejestrowane, a ponieważ między nimi będzie spełniony taką samą odległość. Pędy kwiatów zainwestować w podstawę z tworzywa piankowego (prostokąt lub okrąg), owinąć wszystko papierem, udekorować szerokiej taśmy lub фатином.

Wskazówka! Do dekoracji bukiet najlepiej wyciąć z papieru do pakowania duże kwadraty, i zawijać się nimi, a nie solidną ścierną.

Kosz z cukierkami

Jeśli skład będzie w koszu, to najpierw na dno koszy mocowany styropian-podstawa (znowu — za pomocą taśmy samoprzylepnej lub kleju), podstawę mocowane są kwiaty, a na zakończenie kosz towarzyszyło wstążki, koraliki i inne bezprzewodowym dostępem do internetu.

Sweet design — to możliwość nowego spojrzenia na kwiaty i słodycze. Taki bukiet na pewno zrobi wrażenie i może być uznane za niezależny, godnym prezentem do każdego święta.