Sześć prezentów dla domu i ogrodu własnymi rękami

Jakie prezenty dla domu można dać współczesnej rodzinie? W sklepach pamiątkowe sprzedaje się milion przyjemnych drobiazgów, ale prezent wykonany własnymi rękami, ma szczególną wartość. W nim pozostaje na zawsze ciepło rąk mistrza! Aby dostarczyć radość z przyjaciółmi i rodziną, nie szukaj prezenty w sklepie — zrób je własnymi rękami.

Poczwarki-amulety

Amulety są funkcję ochronną, aby chronić dobre samopoczucie przebywających w domu. Ten oddział jest przeznaczony dla pary — będzie chronić nie tylko dobre samopoczucie, ale i pielęgnować miłość.

Sześć prezentów dla domu i ogrodu własnymi rękami Do pracy przygotuj:

 • nici nici;
 • nożyczki;
 • szpagat;
 • tkankę.

Schemat rzemiosła wygląda bardzo prosto:

Poczwarki-amulety schemat

Trzeba zrobić z nici figurki, перемотав sznurkiem, i ubrać je w szyte kostiumy. Taka tarcza wisi na ścianie.

Pudełko do biżuterii

Pudełko do biżuterii

Zrobić taką szkatułkę można z tworzywa sztucznego na płótnie, który jest sprzedawany w sklepach do robótek.

 1. Najpierw wycinamy części skrzynki — 5 do głównego kontenera i 5 do pokrywy. Tak jak okładka będzie nasunąć na szkatułkę z góry, robimy ją nieco szerzej bazowego kontenera. Oto schemat:
 2. Pudełko do biżuterii schemat

 3. Teraz trzeba ozdobić szkatułkę. Można do tego użyć nici do szycia, przędzy, taśmy lub plecionki. Za pomocą dużej igły nakręcić w dziurki wątek, haftować wzór. Oto obraz urządzone części do pudełka i okładki:
 4. Pudełko do biżuterii schemat

 5. Na rysunku jest незаштопанные części pudełka i okładki — można je ozdobić szmatką, zlikwidować koraliki lub cekiny.
 6. Teraz trzeba zebrać pudełko i pokrywę — zszywamy wszystkie szczegóły.

Pudełko do biżuterii schemat

Taką szkatułkę można zostawić sobie lub podarować swoim znajomym i rodzinie. Dno szkatułki można zrobić z tektury, wyciąć z niego prostokąt o odpowiednich wymiarach.

Dekoracyjny dywanik

Doskonałym prezentem dla chaty lub domu jednorodzinnego będzie oryginalny dywanik w technice gobelin. Praca ręczna tym i cenione, że produkty są po prostu wyjątkowy! Co należy przygotować do kreatywności? W większości improwizowany materiał:

 • wełniane nici;
 • taśmy;
 • przycinanie starej koszulki;
 • капроновые rajstopy;
 • wszystko, co chcesz z materiału.

Dekoracyjny dywanik

 1. Najpierw trzeba wyciąć koło z tektury i расчертить za pomocą linijki na sektora — w nim będziemy wyznaczać osnowy.
 2. Dekoracyjny dywanik schemat

  Wskazówka: aby nić podstawy mocno trzymała się na kole, robimy małe nacięcia na tekturze.

 3. Zaczynamy tkania maty. Do tego nakręcić wątek, wątek po wątku podstawy — na górze i na dole. Najważniejsze to dobrze zamocować pierwszą nić kaczki na produkcie.
 4. Dekoracyjny dywanik schemat

 5. Kiedy mata będzie gotowa, obcinamy osnowy na krawędziach i bierzemy karton. Obcinanie nici trzeba połączyć ze sobą w parach, aby produkt nie miasta zamknięty.
 6. Na koniec przymocowujemy gruba wiązka na brzegach maty z odwrotnej strony. Ten szpagat stwierdzi, wytrzymałość produktu i ukryje wszystkie guzki.

Wskazówka: użyj nici i sznury różnej tekstury i tonu do tworzenia dywanów w technice gobelin. Produkty te świetnie wyglądają i na ścianach.

Klosz-pajęczyna

Klosz-pajęczyna

Zrobić przezroczysty klosz-delikatne pajęczyny z nici może każdy. Do tego potrzebny jest balon, grube nici i kleju PVA. Balon nadmuchany i обклеивается nićmi, nasączone w kleju, w dowolnej kolejności. Aby nici dobrze wsiąknęły klejem, wylewamy go w małej misce.

Обклеенный nićmi balon trzeba powiesić i wysuszyć dobę. Następnie piłka лопаем za pomocą igły i wyciągnij z klosza. Klejone szwy stworzyć trwałe ramy dla klosza. Nam pozostaje tylko ozdobić to produkt (na przykład, posypać kulkami styropianu) lub zostawić tak, jak jest.

Wskazówka: aby uzyskać odcienie o różnej pojemności, надуваем kulki różnej wielkości.

Klosz-pajęczyna

Винное panele dla przyjaciół

Korki do wina — świetny pomysł, aby utworzyć obraz. Cała trudność polega na zebranie wystarczającej ilości korków od butelek, a ramkę można kupić w sklepie. Jeśli zapaliły się pomysł stworzenia takiej obrazy, korki szybko znajdą się — byłoby chęć zebrać.

Винное panele dla przyjaciół

 1. Tniemy korki na pół za pomocą ostrego noża — to może być kancelaryjny nóż.
 2. Układamy korki na ramkę w dowolnym porządku. W ogóle, trzeba stworzyć kompozycję z korków bez prześwitów. Jeśli istnieje potrzeba, podcinaj korki nożem.
 3. Teraz pozostało tylko przykleić korki do podłoża. Panele gotowe.

Wskazówka: jeśli luzy będą, wtedy trzeba malować podstawie obrazu odpowiednim kolorze, na przykład, beżowym lub szarym.

Używanie wina korków nie ogranicza się tylko do wystroju wnętrza — z nich można zrobić, na przykład, podstawkę pod gorące.

Podsumowanie

Prezenty dla domu mogą wykonywać czysto dekoracyjną funkcję (obrazy na ścianie, ramki na zdjęcia), a mogą służyć praktycznym celom. Lepiej dać taki prezent, który będzie stale przypominać o dawcy — mata pudełko, abażur, kanapa poduszkowe. Twoje szczere uczucia do gospodarzy domu na zawsze pozostaną w przestrzeni pomieszczenia i będą przypominać o przyjaźni. Zobaczcie materiał wideo o tym, jak udekorować poduszki: