Prezenty na rocznicę: pomysły dla tych, którzy nie wiedzą, co dać

Jubileusz to nie tylko kolejna data. To okrągła liczba, i obchodzić takie święto zrobione z rozmachem. Ale prezent na urodziny powinien być pod stać się święta: nie to, że dają zwykle, a coś specjalnego. Lub, co najmniej, coś, co dokładnie trzeba юбиляру. Przygotowanie do tego święta rozpoczyna się wcześniej, a pierwszy etap w niej — lista zaproszonych gości. Bo o tym, że zostałeś zaproszony na tak znaczący triumf, dowiesz się z góry.

Prezenty na rocznicę: pomysły dla tych, którzy nie wiedzą, co dać Po otrzymaniu zaproszenia, często pytać, co dać, nie ma sensu: wielu nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie, tak jak go nie продумывали, a ktoś próżnować ze skromności, aby nie обременят gościa konkretnym darem. Przecież nazwać konkretnego modelu oraz miejsce, gdzie to można kupić — to znaczy, nie zostawić pytającego wyboru. A jeśli on nie liczył na takie koszty? Dlatego trzeba samodzielnie myśleć o tym, jak nie przybyć na uroczystość z pustymi rękami. Co podarować na urodziny?

Pieniądze: czy warto je dawać?

Prezenty na rocznicę najczęściej zastępują pieniądze. Pieniądze jako prezent na rocznicę dać można, a czasami trzeba. Można je sprowadzić do takich elementów:

 1. są one zawsze aktualne, i to na pewno nie okaże się nie sprawny prezentem;
 2. solenizant, aby uczcić święto, wydaje się dość znacznie, bo pieniądze w roli prezentu na rocznicę pomogą przynajmniej częściowo zrekompensować te koszty;
 3. solenizant może zebrać wszystkie pieniądze, które mu daje, i kupić coś naprawdę wartościowego i odpowiednim, a nie размениваться «małe rzeczy»;
 4. taki prezent na rocznicę znacznie oszczędza czas zaproszonego. Wystarczy uzupełnić bukietem kwiatów — i ten prezent z okazji jubileuszu można podarować nie tylko znajomych, ale i bliskich krewnych. Będzie całkiem przyzwoity prezent.

Jak widać, opcja pieniędzy jest bardzo właściwe. To znacznie ułatwia przygotowanie do wypoczynku dla gości, a solenizant otrzymuje możliwość dysponowania zawartością koperty wyłącznie według własnego uznania, a nie zadowalać się tym, że wybrali inne.

Pieniądze

Ale pojawia się kolejne pytanie: a ile trzeba dać? Nie można powiedzieć, że są jakieś ogólnie przyjęte normy. Jednak kwota prezentu zależy od indywidualnych możliwości finansowych: ktoś 100$ zbiera przez długi czas, a ktoś i 1000$ podarować — nie jest trudne dla budżetu. Średnio przyjmuje się, że jeśli obchodzę w restauracji, prezenty na urodziny powinny wynieść finansowe koszty jubilata na człowieka. Oznacza to, że jeśli w restauracji banquet kosztuje 150$ za osobę, to zaleca się dawać tyle samo pieniędzy.

Wskazówka! Oczywiście, bliskich ludziom w zwyczaju dawać więcej. Nie można porównywać pieniężne prezenty na urodziny do kolegi i, na przykład, do ojca.

Zresztą, jeśli nie ma takiej możliwości, nikt zarzucić nie będzie, bo na jubileusz zapraszają najbardziej bliskich — tych, z którymi chce się podzielić święto. I wcale nie jest najważniejsze. Sytuacja finansowa u wszystkich różny, i ustalać listę obecnych tylko dla portfela — to już nie ważne.

Jeśli nie pieniądze, to co?

Jeśli opcja pieniędzy nie jest traktowany jako prezent, warto zastanowić się nad tym, co podarować na urodziny, wcześniej. To pozwoli obiektywnie ocenić różne pomysły, co oznacza, że będzie można wybrać najlepsze. Mimo, że jest to naprawdę wygodna opcja, niektórzy nie uważają banknoty w pocztówce dobrym wyborem. Tak i często człowiek z wielką przyjemnością dostaje prezent, który wybrał specjalnie dla niego, niż prezent, który pasuje do wszystkich.

Przypomnijmy, że gdy mówią o prezentach z okazji jubileuszu, mają na myśli coś zupełnie zwyczajnego. Taki prezent ma być zapamiętany na długo, a to oznacza, że wybrać należy go dokładnie. On nie musi być w wojsku, to nie musi być wysokiej jakości. To musi być coś takiego, że na pewno się spodoba właściciela święta. Na początek trzeba określić, jakie pieniądze można sobie pozwolić, aby przeznaczyć na ten cel. To jest główny punkt, bez którego wybrać-albo się nie uda. W ogóle prezenty na jubileusz można wybrać z tej listy:

 • antyki — zawsze w cenie, takie artykuły do dekoracji i domowy i biurowy wnętrze;
 • wyroby z galanterii skórzanej (portfele, portfel, portfel);
 • malowanie — portret jubilata, napisany w zdjęcia (aby utrzymać efekt zaskoczenia);
 • srebrne kieliszki do ulubionego napoju;
 • technika (telefon komórkowy, telewizor, odkurzacz, zmywarka do naczyń);
 • sprzęt agd (czysto kobiecy prezent, ale bardzo przydatne);
 • szkatułka na biżuterię (także kobieta prezent);
 • luksusowy alkohol (tu raczej odwrotnie, opcja dla silniejszej płci).

antyczny zegar

Także wiele zależy od zainteresowań jubilata. Rybaka można dać namiot, łowcy — nowy kamuflaż lub medyczne wagi — są istotne, jeśli amunicja zbiera on sam. Kobiecie może dać dzień w SPA, salonie lub jeden dzień zakupów w ulubionym centrum handlowym.

Nie zapomnij o pakowaniu prezentów — to musi być intrygujące.

Wskazówka! Banalną kartkę można zastąpić imitacją gazety z czasów młodości jubilata z naniesionym na nią gratulacyjny. Polędwica będzie dobrze wyglądać w ramce do zdjęć.

Jeśli pieniędzy na solidny prezent na rocznicę nie wystarczy, można trzymać się razem i zrobić wspólny prezent. Na przykład, można dać awans do sanatorium — poprawić zdrowie — lub awans w małą podróż, nawet tylko na weekend. Weekend u wielu odbywają się spokojnie, nawet stabilnie, i przygoda będzie bardzo istotny. Takie prezenty na rocznicę jednoznacznie pozostają w pamięci na długi czas, a jeszcze — daje przyjemne wspomnienia.

Jeśli człowiek — rodzic

To oddzielna kategoria urodziny i prezenty im, oczywiście, muszą być wyjątkowe. Co kupić na rocznicę rodziców? To wszystko jest tak samo mogą być pieniądze. Ale jeśli dzieci zarabiają więcej rodziców (a to można obserwować dziś bardzo często, zwłaszcza, jeśli człowiek nie zauważa 50, 60 lub 70 lat), nie można po prostu dać pieniądze, a wziąć na siebie organizację święta. Ile trzeba odkładać rodzicom, aby zrobić przyzwoity bankiet? Dzieciom to zrobić zdecydowanie łatwiejsze.

Jeśli opcja organizacji święta nie jest traktowany, jak i pieniądze (niektórzy rodzice, ile by im nie było, nigdy nie biorą od swoich dzieci, pieniądze), można podarować na przykład ubezpieczenie zdrowotne. Medycyna — przemysł kochanie, i im starszy pacjent, tym więcej to kosztuje. Posiadanie polisy ubezpieczeniowej zapewnia szybki przyjazd pogotowia, a także leczenie, nie wymaga malwersacje. Dlatego taki prezent na rocznicę naprawdę istotne.

Również rodzicom można kupić duży sprzęt gospodarstwa domowego: ile lat je do lodówki lub płycie? Może im potrzebny nowy водонакопитель lub grzałka? A może marzą o naprawie? Przecież można go zaprezentować! Miłość, wyrażona w opiece — to najlepszy prezent na rocznicę rodziców.

Lodówka

Wskazówka! Jeśli kilkoro dzieci (bracia lub siostry), lepiej współpracować i kupić zrobić wspólny prezent. To będzie nie tylko przyjemność solenizantowi (nie tyle wartość prezentu, ile zrozumienie tego, że dzieci blisko), ale i pozbyć się konkurencji pod tytułem «co kupić na rocznicę, aby być lepiej».

Prezenty na rocznicę mogą być bardzo różne. To i pieniądze, i coś dla duszy i coś dla rolnictwa. No a ile wydać na jubileusz — tu już każdy sam decyduje, oceniając swoje możliwości, stopień bliskości solenizantowi i, oczywiście, pragnienie.