Humorystyczne wiersze do prezentów – jak napisać i jak przedstawić

Pogratulować człowieka można na różne sposoby. Oczywiście, najbardziej dobry i najczęściej stosowaną metodą jest podarować prezenty, które przypadną mu do gustu i będą szczególnie miłe. Ale czasami to za mało, czasem trzeba coś jeszcze, aby prezenty były naprawdę zostały docenione. Jakiś szczegół. Może być i opcjonalne, ale przyjemna, umożliwiająca prezent jeszcze bardziej wartościowe. Oto przykład, na który warto zwrócić uwagę to humorystyczne życzenia, które obejmują wiersze. Przecież wiersze, zwłaszcza humorystyczne – to zawsze zabawne, to zawsze jest przyjemne i zabawne. Ale nie wszyscy jednak poeci i nie wszystko możemy wydać coś na dobry kabaret. A przecież ważne jest, aby po prostu wiedzieć, od czego zacząć i jaki podejście znaleźć do tego wszystkiego. Więc, chcesz wręczyć komuś prezent, a wraz z nimi wiersze. Zaczynamy myśleć, jak to zrobić – co wymyślić takiego do prezentów?

Humorystyczne wiersze do prezentów – jak napisać i jak przedstawić

Jak skomponować?

Jeśli masz talent do рифмованию – doskonale. Jeśli nie, to zacznij po prostu od prozy. Zapisz to, co chcesz powiedzieć, w czysto prozaicznego kształtu. A już z tym mogą pojawić się wiersze do prezentów. Po prostu zastanów się, jakie słowa można zmienić, albo wymienić na synonimy, aby w końcu wyszło dobre рифмованное pozdrowienia. Wam nie trzeba skomponować poważny wiersz. Dlatego, odpocznij, postaraj się dopasować swoje wiersze do bardziej lub mniej удобоваримому myśli – to nie jest tak trudne, jak wielu teoretycznie mogą pomyśleć.

Teraz co do pomysłów. Wiele osób uważa, że nie są w stanie nic wymyślić, bo nie potrafią, brakuje im oryginalności i tak dalej. Ale gratulacje, tym bardziej humorystyczne – to nie są sztuki Szekspira. To tylko mały żart do prezentów, które powinny podnieść na duchu ludzi. Jeśli przeczytaliśmy i uśmiechnął się – to wtedy i inni na pewno uśmiech na ich twarzach.

Spróbuj zacząć od dwóch rzeczy:

  1. od indywidualnych cech obdarzył lub одариваемой;
  2. od właściwości, które są nieodłącznym elementem prezentu.

Przecież na pewno można przeprowadzić jakąś ciekawą analogię, można pokonać jakieś aspekty tak, że to będzie bardzo oryginalny i niezwykle zabawne.

No a jeśli muza opuściła cię poważnie i długo, to można tymczasowo zrezygnować i poszukać przykładów w internecie – tam jest ich wyjątkowo dużo. Znajdź życzenia, co najbardziej ci się podobają – ale najlepiej, nie заимствуйте je w całości, a trochę видоизмените, spróbuj zrobić swoją wersję, która opiera się na tym materiale, który znalazłeś.

Niezwykły prezent wierszami

Jak się przedstawić?

Istnieje wiele opcji, jak dać prezenty, które zawierają podobne pozdrowienia, w tym wiersze. Najbardziej oczywisty wariant, naturalnie, odczytać dane wiersze na głos. Tak więc twoje humorystyczne życzenia do prezentów mogą świetnie bawić publiczność, a można przy tym jeszcze i nadać tę intonację, że potrzebujesz. No i, oczywiście, wręczać prezenty własnoręcznie – to zawsze ogromną radość.

Ale może po prostu chcesz wręczyć prezenty, a perspektywa coś czytać na głos cię nie kusi? Następnie zapisz swoje humorystyczne życzenia na pięknym papierze i wręcza je razem z prezentami. Jeśli ktoś chce przeczytać na głos – on to zrobi, nie będzie chciał – będzie mógł spokojnie w przytulnej, domowej atmosferze dowiedzieć się, co mu napisano, prawda. I na pewno będzie zadowolony z twoimi wierszami. Tak i prezentów będzie zadowolony. I w ogóle, czytać wiersze nie jest tak trudne. Przypomnijmy, przyzwyczajają nas do tego bezpośrednio z dzieciństwa:

Przykłady

A teraz rozważmy pozdrowienia, które mogą być stosowane w rzeczywistych życzeniach, przy czym za najbardziej znaczące przykłady, które pomogą ci zrozumieć ogólną zasadę. Tak więc, powiedzmy, że wybierali prezenty i wybrali drogie długopis. Zaczynamy myśleć, że może ona dać człowiekowi? Wyobraźmy sobie, że człowiek – biznesmen i właśnie wybierali prezenty na zasadzie funkcjonalności. Wtedy wiersze mogą być w rodzaju takich:

Niech wszystkie twoje marzenia się spełniają,

I to nie fantazja, a fakty

Że tej ручкою podpiszesz ty

Tylko wielomilionowe kontrakty.

Nie dążyć do idealnej harmonii wersetu. Spróbuj zrobić komuś przyjemność. A teraz dajemy tę samą klamkę, ale już, powiedzmy, do swojego ojca, który po staremu wszystko pisze na papierze i nie ufa technice:

Niech wprowadza budowlane cię w zaburzenia,

Ale trzeba za nią pewnego dnia bracia!

Zacznij przynajmniej z tego urządzenia.

Z jedną przyciskiem po prostu zrozumieć.

Oczywiście, zawsze kieruj się na poczucie humoru człowieka i staraj się nie powiedzieć czegoś za dużo, że może go skrzywdzić. Tu trzeba wytrzymać bardzo delikatną równowagę – gratulacje, w połączeniu z prezentami były wyjątkowo przyjemne. A dla tego człowieka trzeba się nieźle znać.

Wiersze