Ekstremalne prezenty: kiedy chcemy podarować emocje

Czasami najlepszy prezent — to jest ekstremalne. Nic tak nie всколыхнет krew, nie spowoduje wydzielanie adrenaliny, jak ciekawe i odważne rozrywką. Oczywiście, taki prezent należy wybierać starannie: nadaje się nie zawsze. Ale jeśli zdecydujesz się zrobić to właśnie jego, opcji, jak wyglądają ekstremalne prezenty, nie mało.

Ekstremalne prezenty: kiedy chcemy podarować emocje

Wycieczki

Kto powiedział, że wycieczki — to jest nudne, banalne i w ogóle ciekawe tylko «buntowników»? Pytanie, co to za wycieczka. W miejscowym muzeum — tak, być może nie jest szczególnie ekscytujące. Ale jeśli chodzi o coś innego?

 • Wycieczka na dachach (руфинг). Badanie dachów — to popularny młodzieżowy ruch. Czasami już tylko po to, aby dostać się na dach, trzeba przeżyć wiele emocji. A co mówić o tym, kiedy zbliżyć się do jej krawędzi bez ubezpieczenia lub w ogóle skaczesz z jednego dachu na drugi.

Wycieczka po dachach

 • Wycieczka po lochach i katakumb (диггеринг). Przeciwieństwem руфингу, ale nie w emocjach. Żeby tylko zejść w ciemne i dość wąskie przejścia, już potrzebna jest siła woli. A jeśli pozostać tam przez jakiś czas, zastępowanie jeden tunel innym, wzrost hormonu strachu zapewniony.
 • Wizyta w domu z duchami. W każdym mieście są takie budynki, w których, według miejscowej legendy, żyją przedstawiciele podziemia. Wejść w taki dom (który często jeszcze i opuszczony), nawet w towarzystwie doświadczonego przewodnika — to prawdziwy extreme.

Wskazówka! Odwiedzać takie miejsca lepiej grupami, ale малокомплектными — w takim zespole emocji doświadczają znacznie ostrzejszy.

Sport, rozrywka i

Niektóre z nich wymagają pewnego przygotowania, a inne nadają się dla wszystkich. Takie zabawy często urzekają, i chcą, aby poddać się ponownie i ponownie. Ekstremalne prezenty, które na pewno wywołają zatwierdzenie i większości ludzi to następujące opcje:

 • paintball. Gra zespołowa, która jest, w istocie, jest uosobieniem dziecięcej gry w «voynushki». Tylko tutaj poważnie: i odzież robocza, i chowanie się i bojowe zadania. A jeśli trafią — nie da się powiedzieć, że strzał był w przeszłości: farba nie da się skłamać;

paintball

 • gokarty. Nawet pojedynczy wyścig w terenie z dość trudnym terenie — to jest coś, co dostarczy wiele emocji. A im trudniejsza trasa, tym ciekawiej;
 • lodowisko. To będzie prawdziwie ekstremalny prezent dla tych, którzy nie potrafią jeździć ani na łyżwach, ani nawet na rolkach. Ale przecież na naukę nigdy nie jest za późno! Już do końca pierwszej godziny będą widoczne pewne sukcesy, ale najważniejszy sukces w jeździe na lodzie — to zwycięstwo nad sobą i wyjazd na środek lodowiska, gdzie nie ma barierek i innego wsparcia;
 • jazda na koniach. Wiele zauważył, jak dobrze się poruszam jeździec podczas konnej przejażdżki. Ale nie wiele osób wie po sobie, jak miło jest jeździć na koniach. Pierwsza lekcja odbywa się zawsze z instruktorem, bo nie ma się czego obawiać, ale ładunek emocji dokładne zostanie odebrany potężny.

Wskazówka! Robiąc taki prezent, trzeba dokładnie wiedzieć, co u jubilata nie ma lęku, strachu przed końmi lub alergia na nich, i ma chęć spróbować to rozrywka.

Następujące opcje ekstremalne prezenty odpowiednie dla tych, którzy już jakiś czas lubi ekstremalne rozrywki i stara się za każdym razem skomplikować lub zdobyć nowy szczyt. Dodaj różnorodność ugruntowane wykres — to jest zawsze ciekawe. W jaki sposób?

 • lot balonem. Wcześniej był to popularny sposób poruszania się, a dziś — atrakcja. Ale tylko dla tych, którzy naprawdę nie boi się wysokości;
 • lot na малогабаритном samolocie drugim pilotem. Oczywiście, zarządzać samodzielnie w ten transportem bez doświadczenia nikt nie pozwoli, ale trochę posterować na wysokości — to można. Po takich lotów emocje po prostu przytłaczają;
 • skok ze spadochronem — jeszcze bardziej śmiały krok. O tym wiele marzeń, ale nie wszyscy decydują się na taki czyn. Skok ze spadochronem — to znaczy pokonać swój strach i podbić powietrzny żywioł. To naprawdę warto prezent.
 • роупджампинг. Kolejny ekstremalny wariant rozrywka dla każdego, kto chce zdobyć wysokość. To — skoki z mostu w przepaść lub do rzeki. Nie należy się obawiać: jeśli gdzieś usługa ta oferowana jest na profesjonalnym poziomie, to znaczy, że system ubezpieczeń przemyślany tutaj starannie. Ale jedna rzecz to wiedzieć, a co innego — przyjąć. Nie wszystkie, zakładając na siebie taki sprzęt, w końcu robią ten krok. A ci, którzy jednak odwagi, otrzymają potężny zastrzyk adrenaliny;
 • lekcje ekstremalnej jazdy. Nie, to nie jest po prostu szybciej wchodzić w zakręty i przełączyć skrzynię biegów. Ekstremalna jazda — to zupełnie inna jazda, amatorzy mocnych wrażeń z pewnością docenią ten rodzaj sportu;
 • polowanie. Tradycyjnie męska sprawa, która dziś kilka straciło popularność — znaleźć jedzenie w sklepie jest znacznie łatwiejsze, niż w lesie. Ale przecież w tym najbardziej interesujące! Istnieją ośrodki wypoczynkowe, które профилируются właśnie na polowaniu — zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, w tym instruktora, aby turysta czuł się prawdziwym myśliwym;
 • kitesurfing. To zajęcia rekreacyjne w wodzie, bo kitesurfing jest dostępny tylko tam, gdzie jest odpowiedni staw. Ale jeśli to jest właśnie Twój przypadek, taki prezent miłośnikowi sportów ekstremalnych na pewno przypadnie do gustu.

Jeśli extreme podobał mi się kiedyś, staje się integralną częścią życia. Ale to prędzej czy później znudzi, bo экстремалам stale trzeba otwierać nowe horyzonty. Zresztą, to może być bardzo pouczające i ciekawe. Taki prezent to możliwość zaoferowania coś, o czym solenizant sam jeszcze nie myślałem, ale co może stać się jego nowym poważne pasją w życiu.