Prezenty крестнице na roczek: praktyczne i piękne pomysły

Prezent chrześniakowi na pierwszy roczek — jaki być powinien? Wielu rodziców chrzestnych łamią sobie nad tym głowy, nie wiedząc, co możesz dać, co trzeba (zgodnie z tradycją) i w ogóle — jak skupić się na jednym? Przychodzisz do sklepu dziecięcego — i oczy rozbiegają: wybór-to jest ogromny! Wszystko komplikuje fakt, że w tym wieku dzieci rozumieją bardzo nie wiele. Już za rok wybrać prezent, który zadowoli urodzinach dziewczyny, będzie łatwiej, niż na tę pierwszą datę. A na razie lepiej wybrać coś, co będzie dla dziecka dobre, czy może ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem. I w tym przypadku opcji na prezent też nie mało.

Prezenty крестнице na roczek: praktyczne i piękne pomysły

Jeśli chrzciny i roczek pasują

W niektórych rodzinach podjęta chrzcić dziecka na pierwsze urodziny. Ta znacząca data podkreślono, nie mniej ważnym wydarzeniem. Za rok rodzice mają czasu, aby zdecydować, z ostatecznym wyborem chrzestnych i już nie mają wątpliwości, komu powierzyć tak odpowiedzialne zadanie. Oczywiście, rodzicami chrzestnymi, nie przychodzą z pustymi rękami. Ale co dać chrześniakowi? Jeśli chce się podkreślić znaczenie sakramentu (jeśli w tym dniu akcent przesunięty właśnie na niego), warto wybierać prezenty, które pasują do charakteru imprezy. A mianowicie:

 1. Krzyżyk. Istnieje opinia, że ojciec chrzestny powinien dać krzyżyk, a chrzestna — łańcuch do niego. Ale wielu rodziców nie noszą łańcuch dziecka w wieku przedszkolnym, ponieważ może to powodować pewien dyskomfort, tak i jasny złoty lub srebrny łańcuch może przyciągnąć niechcianą uwagę. Aby prezent nie został niedoceniony, w tym momencie warto uzgodnić z rodzicami: możliwe, że ma to sens kupić krzyżyk i pasek, który jest sprzedawany w każdej kościelnej ławce. Dla roczną dziewczyny będzie znacznie wygodniej. Przy wyborze krzyżyk należy zwrócić uwagę na jego rozmiar (nie warto wybierać duże) i na krawędzi (jeśli są ostre, dziecko może się skaleczyć, dlatego lepiej wybrać produkt z zaokrąglonymi narożnikami).
 2. Крыжма. Lub крестильное ręcznik. W nim zawinięte dziecko zaraz po kąpieli do kąpieli. Można użyć zwykły ręcznik, ale to koniecznie musi być nowy. Czasami rodzice chrzestni mamy sami haftować na ręcznik chrześcijańskie symbole — krzyż, gołębi. Warto zasięgnąć opinii rodziców: jeśli chcą utrzymać produkt na pamięć, oczywiście, lepiej wybrać eleganckie крыжму. Ale jeśli wolą praktyczne podejście i zamierzają dalej stosować do kąpieli dziecka, lepiej wziąć dobry, miękki ręcznik frotte.
 3. Крестильный zestaw

 4. Крестильный zestaw. Dla dziewczyny jest to zwykle strój i czepek. Taki prezent na pewno lepiej dać z góry, co by w świąteczny dzień mam dziś urodzin była już w nim.
 5. Obraz anioła stróża. Jeszcze jeden prezent, który mam dziś urodzin będzie mógł zachować na długie lata. Takie prezenty zawsze są ważne, i mam dziś urodzin, gdy dorośnie, na pewno to doceni.

Wskazówka! Wybierając prezent, ojcem chrzestnym warto współpracować albo przynajmniej poradzić, aby nie dać jedno i to samo.

Jak widać, co kupić chrześniakowi — nie taka trudna sprawa. Nawet jeśli dziewczyna wykonywane tylko rok, pomysłów na prezent, który będzie pasował na tyle.

Jeśli chrzciny i roczek nie pasują

Co dać krzyżowej lub krzyżowej, jeśli maluszek ma jeden rok? Oczywiście, przy takim stanie obejść się jedną lalką się nie uda — prezent powinien być bardziej osobiste i solidnym. Ale to wcale nie znaczy, że będzie dobrze wydać: opcje udanych prezentów na jeden rok, jest na każdą kieszeń. Na przykład:

 • Zabawka-sorter. Dziecko dopiero zaczyna studiować przedmioty i ich cechy, i ta edukacyjna zabawka pomoże zrobić to proces interesujące i bardziej wydajne.
 • Rozwija stolik. Wielokolorowa mata już nie interesuje, a stolik — zupełnie inna sprawa. Tutaj nowe funkcje, tak i usiąść na małym krzesełku za własnym małym stolikiem dziecku na pewno będzie ciekawe.
 • Pisania-popychacz. Jest to bardzo korzystny zakup, jeśli dziecko zaczyna samodzielnie chodzić. Jeździć na takiej maszynie to sama przyjemność! I dziewczyny to lubią, tak samo jak i chłopców.
 • Tablica magnetyczna. Można go użyć, na przykład, aby nauczyć się kształtów i kolorów, przedmiotów i zwierząt, później — litery i cyfry.
 • Konstruktor

  Wskazówka! Można kupić dwustronny sztalugi — z jednej strony magnetyczna powierzchnia, z drugiej — zwykły, do rysowania kredą. Taka konstrukcja dziecku spodoba się jeszcze bardziej.

 • Konstruktor. Oczywiście, z jasnych i dużych elementów. Jeśli na początku mała będzie losowo próbować złożyć dwa elementy, to wkrótce będą już konkretne działania.
 • Mówienie książka. Zaszczepić dziecku zainteresowanie literaturze można się z książką, która sama czyta tekst lub jest przycisk, po kliknięciu na które wydawane są określone dźwięki (odpowiednie do tekstu).
 • Zestaw naczyń. Najlepiej, jeśli będzie ona z dobrego plastiku lub silikonu, czyli небьющаяся. Są modele talerzy-непроливаек i talerzy z dnem-przyssawką, z których bardzo trudno wlać i wsypać jedzenie. Rodzice na pewno docenią taką troskę, bo zazwyczaj w pierwszych miesiącach rozwoju obiadowy towarzyszy трехразовыми уборками w kuchni. Widelec i nóż w tym wieku jeszcze nie są potrzebne, a to łyżka i kubek bardzo pożądane.
 • Zestaw naczyń dziecięcej

 • Eleganckie sukienka i buty. Matki dziewczynek marzy o tym, jak będą ubierać swoje księżniczki. Kupują słodkie spódniczki i sukienki, ale wkrótce okazuje się, że jest to niepraktyczne, i dlatego rezygnują z takich zakupów na rzecz bardziej funkcjonalne. Naprawdę, z budżetu przeznaczyć dużą sumę na strój, który będzie ubrana raz, nie zawsze wychodzi. Zupełnie inna sprawa, jeśli to prezent. Przecież w нарядном sukienka każda mała dziewczynka wygląda jak księżniczka. Zwłaszcza, jeśli uzupełnić obraz opaską na włosy i słodkie туфельками.
 • Tort z pieluch. Oryginalny i bardzo praktyczny prezent. Pieluch nie dzieje się wiele! A w takiej formie wyglądają o wiele ciekawiej niż w opakowaniu. W «ciasto» można ukryć i miłe drobiazgi, na przykład, skarpetki i grzechotki.

Prezenty dla dziewczyny na rok wybierać wcale nie jest trudne. Wręcz przeciwnie, jest to bardzo przyjemne obowiązki: szukać, porównywać i zastanawiać się, co spodoba się bardziej, co kupić chrześniakowi. Pierwszy rok to święto nie tylko dla birthday, ale i dla całej rodziny, i, oczywiście, dla chrzestnych, którzy są jej częścią.