Co dać dziewczynie na 5 lat: najlepsze pomysły dla małej birthday

Jakie powinny być prezenty dla dziewczyny — w ogólnych zarysach wszyscy wiemy. Ale wiele zależy od wieku. Co dać dziewczynie na 5 lat – odpowiedź na to pytanie jest wiele dorośli wiedzą tylko wtedy, jeśli u samych dzieci daleko od określonego wieku. Przecież interesy w 3, 5 i 7 lat zupełnie różne. Aby zadowolić na urodziny naprawdę miły prezent, dziewczynce można wybrać coś z takich list.

Co dać dziewczynie na 5 lat: najlepsze pomysły dla małej birthday

Dodatkowe prezenty

Te prezenty i zachwyci, i przyniosą dziecku korzyść. Można je podarować na urodziny lub inne uroczystości — dla tego wieku są idealne.

 • Lalka mówiąca. Szczególne zainteresowanie wywoła laleczko posagowa — smoczka, pieluchy, ubrania lub, wręcz przeciwnie, własnym dzieckiem, wózka i kołyski. Taka zabawka przyniesie pewną łupy: mam dziś urodzin będzie rozwijać mowę, krok słownictwo, uczyć się wykonywać macierzyńskie obowiązki.
 • Zabawka kuchnia lub technika, który imituje prawdziwą. Której dziewczynie nie wydają się pragnienie, aby pomóc mamie w kuchni? To tylko mama po takiej pomocy męczy się jeszcze bardziej. Zupełnie inna sprawa, jeśli każdy będzie miał swój własny kuchnia: mama — prawdziwa, a u córki — zabawka, ale bardzo podobna do matki. Jak pokazuje praktyka, taki prezent na urodziny służy bardzo długo.

Wskazówka! Zabawka kuchnia — prezent cegła. Zanim podarować ją dziewczynce, zapytać rodziców, czy w domu miejsca dla takiego prezentu. Nie jest tajemnicą, że wielu młodych rodzin warunki mieszkaniowe dość ciasno, i dlatego trudno znaleźć wolny nawet 1 metr kwadratowy.

Zabawka kuchnia

 • Książeczkę. Niech to będzie bajka Kopciuszka, Śpiącą Królewnę czy Roszpunka, i koniecznie — z dużymi, kolorowymi obrazkami. Nawet jeśli mam dziś urodzin sama jeszcze czytać nie może, ona będzie słuchać, jak to robią dorośli, i w takim ilustracje do bajek będą bardzo istotne.
 • Encyklopedię. Dziecko będzie ciekawe traktować rysunki i schematy, a później ona będzie w stanie opanować i tekst. Oczywiście, i tematykę, jak i samo wydanie trzeba wybierać takie, że jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Rower. I, oczywiście, nie trójkołowy. Dwukołowy z dodatkowymi podporami — znacznie bardziej udana wersja. Co prawda, w takim przypadku rodzice musieli spędzać z dzieckiem na dworze więcej czasu, ale przecież to — i świetnie!
 • Zestaw do tworzenia ramki. Zrobić ramkę do zdjęć własnymi rękami — to jest coś, co spodoba się każdej małej dziewczynce. Może ona być urządzona z motylami i koraliki, serca i kwiaty. A do dekoracji można ją w swoje ulubione kolory! Urodziny odbędą się od święta dziewczynki pozostaną zdjęcia — i jedna z nich doskonale będzie wyglądać właśnie w takiej ramce.
 • Parasol kolorowanki. Jeśli dziecko lubi rysować, coś takiego jej się na pewno spodoba: takiego parasola nie będzie nic!
 • Wskazówka! Jeśli wybrać parasol z fabułą ulubionego filmu, radości birthday po prostu nie będzie limitu. Na jego upiększanie zajmie więcej niż jeden dzień, ale i korzystać z parasolem można nie jeden rok.

 • Puzzle. Pozornie prosty a nawet banalny prezent dla dziecka, ale w rzeczywistości puzzle doskonale rozwijają uwagę, pamięć i koordynację ruchową. Im więcej szczegółów, tym lepiej! A im mniej kolorów na zdjęciu, tym trudniej zebrać obraz. Ale nie przesadzaj, bo ta dziewczyna ma 5 lat!
 • Prezenty dla duszy

  Prezenty powinny być nie tylko praktyczne, ale i ładne. Może to być na przykład:

  1. Ciekawa lampka nocna — nie tylko nocne lampy klasyczne formy, a lampa w formie śmieszne żaby, delfina, domki, gwiazdki lub jeszcze coś wyróżniającego się. Taki prezent jest dobry nie tylko na urodziny, ale i, na przykład, jeśli dziecko będzie przenieść się do swojego pokoju.
  2. Żaba nocne

  3. Biżuterię. W tym wieku dziewczynki już zaczynają orientować się w modzie i kształtować własny gust, dlatego ważne jest, aby mieli stylowe i piękne rzeczy. Jasne plac biżuteria z drewna, koraliki, koraliki lub nawet plastiku pomoże zaszczepić dziewczynce poczucie piękna.
  4. Nocne stolik księżniczki. Nawet jeśli na nim nie będzie aż kosmetyków i perfum, tutaj doskonale znajdzie się pudełko z ozdobami, zdjęcie z przyjaciółką i inne, tak ważne dla pięcioletniej dziewczynki rzeczy. Tak te same prezenty na urodziny! Szczególną uwagę należy zwrócić na konstrukcji: w nim powinny dominować zaokrąglone kształty, jak u prawdziwej królewskiej mebli.
  5. Zwierzę — papuga, chomik lub ryby. Czyli te, pielęgnacja kim jest bardzo prosta. W 5 lat to już czas przyzwyczaić się do odpowiedzialności, i lepiej, niż małe zwierzę, z tym zadaniem nie poradzi sobie nikt. Trzeba im poświęcić trochę czasu, ale na co dzień. A ile przyjemności sprawi sam proces zagospodarowania domku!
  6. Wskazówka! Jeśli zdecydujesz się zrobić taki prezent, koniecznie uzgodnij je z rodzicami. Bo, w zasadzie, główny ciężar opieki spoczywa na ich barkach, dlatego powinny one być dokładnie przygotowany do takiego uzupełniania.

  7. Kwiaty. Oczywiście, pełnoprawnym prezent można je nazwać odcinek, zwłaszcza, jeśli ich wręczają małej księżniczce. Ale jako dodatek do głównego prezentu — dlaczego nie? Taki prosty, ale elegancki gest pozwoli małej damy poczuć się w piąte urodziny nieco dojrzalsze i bardziej samodzielni.

  Kwiaty z zabawką

  To najlepsze opcje, które miło zaskoczą i urodzinach dziewczyny i jej rodziców. Każdy wiek ma swoje własne cechy, i ta lista prezentów uwzględnia preferencje właśnie pięcioletnich dziewczynek. To udane prezenty na urodziny, z którymi dzieci w wakacje będzie jeszcze bardziej interesujące.