Co kupić na chrzciny dziewczynki: przydatne porady i ciekawe pomysły

Chrzciny – ważne wydarzenie dla każdej rodziny, w którym niedawno urodziło się dziecko. Tradycyjnie dzieci podjęta chrzcić w pierwszym roku życia, ale czasami w pewnych okolicznościach to się dzieje i później. Jeśli zostałeś zaproszony na chrzciny, zrezygnować w żadnym wypadku nie wolno, to zły znak. I koniecznie należy przygotować prezent – zabawny, przystojny, preferowany. Co kupić na chrzciny dziewczynki – rozwiązać ten problem trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie wstydzić się potem za дежурную lalkę lub misia.

Co kupić na chrzciny dziewczynki: przydatne porady i ciekawe pomysły

Jaki prezent przygotować krzyża

Krzyża w to święto szczególne wymagania. Przecież to ci ludzie, którzy przed kościołem zobowiązują się zastąpić dziecku rodziców w razie potrzeby. Dlatego powinny szczególnie starannie rozważyć swoje prezenty. Istnieją prezenty obowiązkowe, które według tradycji chrześcijańskiej kościoła należy przedstawić dziecko. To:

  • krzyżyk;
  • крыжма;
  • ikona;
  • крестильное sukienka i czapka;
  • Biblia dla dzieci lub modlitewnik.

крестильное sukience

Wskazówka: «Крыжма – to kawałek z pewnością białej tkaniny, arkusz było lub ręcznik, w który заматывают крестницу podczas chrztu, nią samą i wytrzeć wodę z chrzcielnicy. Dziś można kupić bardzo ładną крыжму produkcji w fabryce, a można zrobić własnoręcznie ozdobić haftem i koronkami».

Rodzicami chrzestnymi mogą się między sobą w góry rozłożyć, kto i co będzie dawać. Prezenty nie są obowiązkowe, ale przyjemne: pościel i ubrania, zabawki, chodziki dla dzieci lub rower. Nie zapadła kompletna typowej się w małych rzeczach, prezent powinien być cenne.

Wskazówka: «matka Chrzestna zwykle przygotowuje strój dla dziewczyny, a ojciec chrzestny bierze na siebie koszty i darowizny w kościele i na uroczysty obiad. Dawać raz złoty krzyżyk na łańcuszku nie koniecznie – dziewczyna póki co nie jest w stanie go nosić. Można kupić kościelny na satynowym czy, a do następujących именинам podarować produkt z metali szlachetnych».

Dobre pomysły dla wszystkich

Łyżeczka na chrzest

Co kupić na chrzciny dziewczynki pozostałym zaproszonym? Dziadkowie dają srebrną łyżeczkę «w zęby». Dobrze, jeśli jest możliwość kupić spersonalizowaną łyżeczkę z wygrawerowanym. Inni goście i krewni w dodatku mogą dać dziecku piękną porcelanową filiżankę z lewostronny, ладанку, złote lub srebrne kolczyki. Wszystko to – pamiątkowe dary na całe życie, z których maleństwo będzie korzystać, gdy dorośnie.

Wskazówka: «Do zaakceptowania w dzień chrzcin dziewczyna musi koniecznie dostać słodycze – to będzie symbolizować słodkie i przyjemne życie w przyszłości. Jeśli dziecko jest jeszcze za małe do ciasta i czekolady, ograniczać sobie pyszne dziecięcymi owocowymi przecier i soki, ciastka, кашками. Jest to dobry i praktyczny dodatek do głównego prezentu».

Tort na chrzciny

Jeśli nie masz stojących pomysłów, a dać coś chce zrobić dla dziewczynki wysokiej jakości nagranie z tego pamiętnego wydarzenia. Teraz to da się wykonać samodzielnie, nie posiadając umiejętności profesjonalnego fotografa lub operatora. Różne programy do pięknego wyglądu, nakładki przyjemnej muzyki itp.

W ten dzień nie jest zła forma dawania pieniędzy, wręcz przeciwnie. Możesz podarować gotówkę lub otworzyć na imię dziewczyny depozyt w bezpiecznym banku.