Wybieramy prezent dla noworodka: top 5 najbardziej aktualnych i przydatnych prezentów o długim terminie użytkowania.

W swoim otoczeniu stało się ważne wydarzenie – narodziny małej księżniczki! Pojawienie się na świat dziecka to zawsze wesoła i jasna wiadomość. Zazwyczaj świeżo upieczony rodzice po upływie 40 dni po urodzeniu zapoznają pół-dniową z licznymi krewnymi, przyjaciółmi rodziny i bliskich, robiąc oględziny. Dziecku każdy gość na znak uwagi musi przedstawić prezent. Ale jak zadowolić z prezentem, aby znalazł się potrzeby dziecka i zachwycony młodą mamę? Przygotowaliśmy dla was uniwersalny repertuar, który podpowie, co dać tej dziewczynce, jak wybrać prezent «portfela», a także anty-lista prezentów, które nie warto dawać dziecku.

Top 5 najlepszych pomysłów na prezent dla noworodka

Jeśli od rodziców nie zabrzmiało konkretnej oferty dać to, co jest konieczne dla ich okruchy, to trzeba uzbroić naszych porad i do przodu – w sklepy dla dzieci za wyborem prezentu dla pięknej urodzonej córeczki.

 1. Wielokolorowa mata.
 2. Wybieramy prezent dla noworodka: top 5 najbardziej aktualnych i przydatnych prezentów o długim terminie użytkowania. Najbardziej uniwersalny prezent, zajmując pierwsze miejsce w naszym rankingu. Doskonale nadaje się do wczesnego rozwoju dziecka. Jest miękkie tkaniny mata jasne kolory, z łukami, na których wisiały zabawki, bezpieczne lusterka, шуршащие i migające elementy. Zaczynają заинтересовывать dzieci w wieku od 3 miesięcy, i służą aż do 1-1,5 lat. Cena emisyjna ≈ 900 zł i wyżej.

 3. Антиколиковый zestaw butelek dla niemowląt.
 4. Антиколиковый zestaw butelek dla niemowląt

  U większości dzieci 1,5-3 miesiące rozpoczynają się okresy kolki, które ciężko przeżywa cała rodzina. Zestaw wysokiej jakości butelek z антиколиковой systemem ucieszy każdą mamę. Nawet jeśli dziecko nie cierpi na kolki, butelki przydadzą się w późniejszym wieku do soku, kompotu lub mleka. Takie zestawy można znaleźć w sprzedaży ≈ od 1500 zł.

 5. Muzyczny telefon na łóżku.
 6. Muzyczny telefon na łóżeczko

  Elektroniczny numer będzie pierwszym pomocnikiem nabierający rodziców od pierwszych dni narodzin małej księżniczki. Taki prezent zachwyci swoją funkcjonalnością i będzie używany codziennie. Numer pomoże uspokoić i uśpić dziecko przed snem; odwrócić, jeśli mamie należy oddalić. Mechaniczne mobili chcesz odpalić co 3 minuty, więc wybrać właśnie e-model. Orientacyjna cena takiego prezentu ≈ 2000 zł.

 7. Plecak.
 8. Plecak

  W dzisiejszym tempie życia młodym mamom często trudno jest siedzieć z tej mały, a w czterech ścianach, czekając, aż dziecko trochę podrośnie do odwiedzenia sklepów i wędrówek w goście. Dla aktywnych i mobilnych mamo najlepszym prezentem będzie plecak z wkładką dla noworodka. W takim plecaku dziecko będzie czuć się komfortowo, czując ciepło i zapach mamy. Za pomocą specjalnych nakładek dziecko można karmić piersią, nie zwracając obcego uwagi i nie wyjmując z plecaka. Taki prezent będzie służył mamie i крохе od 0 do 3 lat! Cena kompletnych zestawów ergo (plecak + wkładka + nakładki) ≈ od 4000 zł.

 9. Krzesełko do karmienia.

Krzesełko do karmienia

Ten prezent należy do kategorii «na wyrost», ale już po 5-6 miesięcy życia, z początkiem wprowadzenia pokarmów uzupełniających, dziecko będzie w stanie z niego skorzystać. Nowoczesne krzesełko do karmienia służyć nie tylko w swoim podstawowym przeznaczeniem; siedzi w nim dziecko może odpocząć, pobawić się itp. Szczególnie popularne krzesełka – transformers, które są przekształcane w poszczególne biurko i krzesło. Taki prezent będzie trwać około 4-5 lat. Cena tej przyjemności ≈ od 2000 zł.

Tanich opcji na prezent dla noworodka

Jeśli dysponujesz niewielką ilością środków, lub chcesz zrobić symboliczny, nie jest zbyt obowiązująca prezent swojej nowonarodzonej dziewczynki, można wybrać dowolny z poniższych prezentów o długim terminie użytkowania w twój gust. Osiągniecie uwagę i zaangażowanie do dziecka, bez szkody dla swojego stanu materialnego.

 • Metryka dla noworodków.

Metryka dla noworodków

Taki prezent w razie potrzeby można zrobić własnymi rękami, mając minimalnych umiejętności haftowania krzyżykiem. Metryka stanowi haft, na której oznaczono data urodzenia, waga i wzrost dziecka, a także ładne zdjęcie misia, albo aniołka, lub innego słodkiego tworzenia. Cena metryki na zamówienie kosztuje około 300-500 zł.

 • Album fotograficzny.

Dziecięcy album fotograficzny

Piękny album w stylu «urodziłam się!» lub «Mój pierwszy rok życia» zachwyci rodziców, i z przyjemnością będą się przewracać z ulubionymi zdjęciami wiele razy. Ceny na album mogą różnić się od 400 zł wzwyż, w zależności od projektu.

 • Odzież.

odzież dla dziewczynki

Małych księżniczek chce ubierać się od urodzenia. Jeśli podjąć decyzję, co dać tej dziewczynce, to wspaniały prezent będzie mileyshee sukienka z пинетками lub zestaw delikatne kolory z suwaków na wyrost. Dzieci rosną w oczach, więc wybierz rozmiar 62-68, lub na 3-6 miesięcy. Z takim prezentem można spotkać w 500-700 zł.

Niezapomniane prezenty dla noworodka

Chcesz zrobić niezapomniany prezent małej крохе i jej rodzicom? Zaskocz świeżo upieczonych rodziców i преподнесите im coś wyjątkowego. Upewnij się, że twój prezent nie pozostanie niezauważony i będzie mile widziana.

 • Zestaw do wykonania uchwytów/nóżek.

Zestaw do wykonania uchwytów

Piękny zestaw, utrzymany w ramkę, przeznaczony dla увековечивания małych odcisków swojej nowonarodzonej córeczki. Stanie się ozdobą wnętrza dziecięcej, i będzie przypominać, jakie drobnymi były klamki i małe stopy dziecka. Cena zestawu ≈ 1500 zł. i wyżej.

 • Srebrna grzechotka (lub inne srebrne wyroby).

Srebrna grzechotka

Srebro – leczniczy metal, który jest znany z обеззараживающими właściwości. Podaruj tej biżuterii cud – grzechotkę, srebrną łyżeczkę. W sprzedaży można znaleźć nawet srebrne szpilki dla niemowląt od złego oka. Taki prezent będzie przechowywany w rodzinie i będzie prawdziwą relikwią. Cena srebrny wyrobów ≈ od 1000 zł.

 • Certyfikat na sesję zdjęciową.

Certyfikat na sesję zdjęciową

Pierwsza sesja zdjęciowa z nowonarodzone dziecko – chyba najbardziej niezapomniany i oryginalny prezent, a raz dla całej młodej rodziny. Podaruj nabierający rodzicom certyfikat na sesję zdjęciową w prestiżowym studiu lub u dobrego fotografa. Cena certyfikatu na 1-2 godziny kosztuje ≈ 4000-5000 zł.

Że nie należy dać noworodka?

 • Miękkie zabawki.
 • Misie

  Śliczne misie i zajączki mają właściwość codziennie chłonąć w siebie kurz. Małe dziecko nie doceni twój prezent z pewnością, tak i rodzice nie będą zadowoleni misia пылесборнику.

 • Torty z pieluch.
 • Tort z pieluch

  Zewnętrznie takie ciasta wyglądają bardzo solidnie i wydaje się, że to prezent po prostu «na hura». Ale z punktu widzenia higieny – pieluchy powinny być używane od razu po wyjęciu z jego opakowania. Te pieluchy, które delikatnie сворачивались rękami mistrza, po prostu już nie można nosić na dziecko.

 • Zestawy kosmetyków.

Zestaw kosmetyków dla dziecka

Środki do kąpieli i kremy, talki, pudry, metodą prób i błędów może wybrać tylko mama dziewczynki. Rzadko kiedy z 1-go razy kupione środek idealnie nadaje się dla okruchy, możliwe są reakcje alergiczne na barwniki, отдушку itp. Z takimi prezentami trzeba być bardzo ostrożnym, lepiej wcześniej zapytać mamy o zakupie marki kosmetyków do jej nowonarodzone dziewczynki.